Навчання за кордоном є популярним і престижним. По закінченні вищого навчального закладу випускники отримують дипломи міжнародного зразка, які відкривають перед молодими людьми широкі перспективи успішного працевлаштування в рідній країні або за кордоном. Говорячи про те, як поступити до фінського ВНЗ у 2024 році, скільки доведеться заплатити за навчання і який університет краще вибрати, слід зазначити, що до питання вступу потрібно поставитися серйозно, оскільки бажаючих вчитися багато, а кількість місць у вищих навчальних закладах обмежена.
Система вищої освіти Фінляндії представлена двома основними типами навчальних закладів: класичними та університетами прикладних наук (політехнічним). Загальні або класичні університети здійснюють академічну підготовку студентів, яка базується на науковій діяльності. Таких закладів на території країни 14, і всі вони готують фахівців за такими освітніми програмами, як бакалаврат, магістратура і докторантура.
Політехнічні або університети прикладних наук готують фахівців технічного профілю. Таких навчальних закладів налічується 26. Навчання в них проводиться за програмами бакалаврату та магістратури.
Вчитися у Фінляндії можна, вибравши англомовну програму навчання – їх тут понад 500. Крім того, навчання можливе на офіційних мовах держави – фінською або шведською.
Завдяки тісній взаємодії уряду та навчальних закладів у країні вдалося організувати сучасний процес навчання з використанням інноваційних методів, дозволяє зробити фінське вищу освіту одним з кращих у світі.
Прийнявши рішення про вступ до фінського ВНЗ, необхідно скласти детальний план подальших дій. Зокрема, щоб поступити у вищий навчальний заклад Фінляндії, потрібно:
Для вступу у фінське вищий навчальний заклад потрібно підготувати пакет документів:
Документи подаються в електронному вигляді або надсилаються поштою. При їх відправленні важливо дотримуватися термінів подання, зазначені на сайті обраного університету.
Зокрема, на програми бакалаврату в університет прикладних наук документи піддаються, як правило, з 7 січня по 12 лютого. При вступі на весняний семестр – з 2 по 13 вересня. Деякі університети встановлюють свої терміни подачі документів – їх потрібно уточнити заздалегідь.
Крім студентської візи для перебування на території Фінляндії, також потрібно оформити медичну страховку. Вона буває двох видів:
Раніше фінські ВНЗ були вельми привабливі для українських студентів не тільки з точки зору якості навчання, але і його вартості: до 2017 року студентам з усього світу було доступне безкоштовне навчання у Фінляндії англійською мовою. Проте у 2016 році фінський уряд прийняв рішення про скасування безкоштовної освіти англійською мовою для всіх студентів, які не є громадянами ЄС.
Таким чином, студенти з України повинні заплатити за навчання у виші не менше 1500 євро в рік. Причому ця сума не є остаточною – кожен університет самостійно визначає вартість освітніх послуг. При цьому навчання на офіційних мовах Фінляндії залишається безкоштовним для всіх бажаючих.
Вартість освітніх програм багато в чому залежить від престижу і місця розташування університету, а також обраної спеціальності. Найбільш демократичними цінами – від 5000 євро в рік – відрізняється університет прикладних наук Савонії. Список найдорожчих вишів очолює Гельсінський університет, рік навчання в якому коштує від 13000 до 18000 євро в рік.
Отримати ступінь бакалавра у Фінляндії можна в середньому за 8000 євро в рік, ступінь магістра коштує дорожче – близько 10000 євро в рік.
Фінська система освіти не передбачає великої кількості стипендій для іноземних студентів. Можливість навчатися безкоштовно можуть отримати тільки деякі категорії студентів, які навчаються фінською або шведською мовою за програмами магістратури або аспірантури.
Наприклад, отримати фінансову підтримку терміном на один семестр в розмірі 800 євро в місяць можуть магістри, які візьмуть участь у конкурсі фінського уряду. Для цього необхідно вчитися в одному з українських університетів або закінчити його і написати диплом по фінській культурі, мові або літературі.
Майбутні доктори наук можуть отримати стипендію від центру міжнародної мобільності або уряду Фінляндії, розмір якої становить 1500 євро на місяць.
Крім того, на фінансову допомогу можуть розраховувати докторанти, які вивчають фінська фольклор чи лінгвістику. Вони повинні проживати в одному з фіно-угорських регіонів і володіти однією з мов фіно-угорської групи.
Видається така стипендія на 12 місяців, її розмір доходить до 1200 євро на місяць.
Список найбільш престижних і популярних університетів Фінляндії очолює Університет Гельсінкі. Цей навчальний заклад є одним із найстаріших у країні – дата заснування припадає на 1640 рік. На 11 факультетах університету можна вивчати право, медицину, мистецтво, соціальні науки та інші дисципліни. Програми бакалаврату доступні лише шведською і фінською мовами, магістратура і докторантура – також і англійською мовою.
Другим за величиною університетом, заснованим у 1920 році, є Університет Турку, на базі якого створено 7 незалежних університетів і наукових центрів. Тут можна вивчати право, медицину, біотехнології, астрономію, гуманітарні та прикладні науки, математику. Викладання англійською здійснюється переважно в магістратурі.
Ще одним відомим фінським ВНЗ вважається університету Аалто, який знаходиться в місті Гельсінкі. Він був створений в результаті злиття трьох навчальних закладів в одне, і сьогодні його по праву називають одним з найбільш інноваційних вишів. Тут можна отримати освіту в галузі мистецтва, хімічних технологій, електротехніки, економіки та інженерії. Доступна велика кількість програм англійською мовою, правда, більшість з них викладається майбутнім магістрам.
Всіх студентів, що навчаються у фінських вишах, очікують чималі витрати, які не обмежуються лише платою за навчання. Щоб оплатити студентське житло в середньому знадобиться від 250 до 400 євро на місяць. Якщо ж орендувати житло самостійно, доведеться заплатити більше – від 500 євро в місяць. Ще 550-650 євро знадобиться на обов’язкові щомісячні витрати.
Для нормального проживання на території країни буде потрібна сума в розмірі 1000 євро в місяць. Якщо жити більш економно, буде достатньо 900-1000 євро.
Уряд Фінляндії вимагає від кожного іноземного студента підтвердити наявність мінімальної суми у розмірі 600 євро.
Завдяки інноваційним методам викладання, що сприяє отриманню якісної сучасної освіти, випускники фінських вишів мають хороші перспективи для успішного працевлаштування і шанси на отримання високооплачуваних посад. Дипломи, які видають університети Фінляндії, визнаються у всіх країнах світу, що дозволяє їх використання при працевлаштуванні в інших країнах. Нерідко випускники ВНЗ відкривають власний бізнес у Фінляндії, Швеції та Україні.
Отримання вищої освіти в університетах Фінляндії має свої незаперечні переваги. Проте вступити у фінський виш буває непросто з-за високих вимог до майбутніх студентів і мовного бар’єру. Проте, незважаючи на всі складності, студенти мають можливість отримати гідну освіту, а згодом – високооплачувану роботу.
Ми використовуємо файли cookie для максимальної зручності користувачів. Перебуваючи на сайті, ви приймаєте правила використання файлів cookie.
Privacy policy