Багато українців мріють поїхати в Фінляндію на постійне місце проживання, проте зробити це не зовсім легко. Отримати дозвіл на ПМП у Фінляндії можна тільки після перебування в країні протягом певного часу за першого виду на проживання, який, у свою чергу, видається тільки при наявності серйозного підстави для його отримання. Є кілька способів імміграції в Фінляндію, однак перш ніж приступати до реалізації одного з них, бажано ознайомитися з усіма супроводжуючими цей процес нюансами.
Існує кілька переваг переїзду на постійне місце проживання у Фінляндії з країн СНД:
Для того щоб отримати дозвіл на постійне місце проживання у Фінляндії, іноземець повинен відповідати наступним вимогам:
У більшості випадків підстава для видачі посвідки на постійне місце проживання таке ж, як і для попереднього ВНП. Новою підставою для отримання ПМП може стати робота чи возз’єднання з родиною. Здійснити переїзд на ПМП у Фінляндії можна на підставі наступних причин:
Часто переїздом до Фінляндії цікавляться люди, що вийшли на пенсію. В цьому випадку слід знати, що пенсіонеру, як і будь-якому іншому заявнику, для переїзду в Фінляндію на ПМП необхідно мати один з перерахованих вище підстав, а вихід на пенсію таким не є.
У будь-якому випадку, перш ніж отримати посвідку на постійне місце проживання (тип Р), іноземець повинен прожити в Фінляндії 4 роки з безперервного виду на проживання (тип А) незалежно від підстави для його отримання.
Перед оформленням чотирирічного ВНП типу А іноземець повинен оформити тимчасовий вид на проживання на рік (тип В).
Для отримання ПМП потрібні наступні документи:
Іноземцям, які планують іммігрувати до Фінляндії з дітьми, слід знати, що для неповнолітніх потрібно подати такі документи:
Самостійно оформити дозвіл на ПМП можна через відділення Фінської міграційної служби. Офіси міграційної служби розташовані в найбільших містах Фінляндії. Більш детальну інформацію про адреси та робочі графіки відділень можна дізнатися за посиланням. Перед зверненням необхідно оформити всі необхідні документи відповідно до ваших підстав для перебування у Фінляндії.
Терміни розгляду заяв залежать від кількості поданих заявок. Найчастіше оформити дозвіл на ПМП швидко не виходить – очікування повідомлення про прийняте рішення може тривати в середньому від двох до дев’яти місяців.
Заявники, які отримують ПМП на підставі фінських коренів, повинні скласти іспит на знання фінської мови – DIPAKI.
Цей іспит складається в Україні. При подачі документів у Фінляндії здається іспит YKI – він потрібен тим, хто планує тут працювати, вчитися жити.
Оформлення дозволу на постійне місце проживання коштує 180 євро.
Дізнатися про статус розгляду заяви можна на сайті Фінської міграційної служби, перейшовши за посиланням. Для цього потрібно:
Після цього система видасть приблизні дати одержання повідомлення про прийняте рішення.
Якщо ваш план влаштувати життя у Фінляндії зруйнував відмову, вам слід знати, що ви маєте право оскаржити це рішення в адміністративному суді. До листа з відмовою додається інструкція про те, як подавати апеляцію.
Найбільш поширеними причинами відмови у видачі дозволу на ПМП є:
Дитина, один з батьків якої є фіном, отримує фінське громадянство автоматично за умови народження на території Фінляндії та в шлюбі (принцип походження). Однак фінське громадянство не переходить до дитини автоматично, якщо він народився за кордоном або поза шлюбом.
Претендувати на отримання фінського громадянства мають право такі категорії осіб:
Якщо ви не належите ні до однієї з перерахованих вище категорій, можете отримати громадянство за натуралізації.
Слід мати на увазі, що без знання мови отримати фінське громадянство неможливо.
Крім цього, потрібно відповідати й іншим вимогам:
Фінляндія визнає множинне громадянство.
Громадяни України та інших країн СНД мають можливість переїхати на постійне місце проживання в Фінляндію. Однак для цього необхідно мати серйозні підстави. Такими підставами можуть бути вступ до навчального закладу Фінляндії, офіційне працевлаштування або організація власного бізнесу.
Також можна отримати ПМП на підставі возз’єднання із сім’єю, що проживає в північній країні, або на підставі репатріації (якщо заявник має фінські корені).
У будь-якому з цих випадків спочатку необхідно приїхати в Фінляндію по візі, потім оформити тимчасовий вид на проживання на рік (тип В), а після цього – безперервний ВНП (тип А), за яким потрібно проживати в країні 4 роки. Після всього цього оформляється постійний вид на проживання (тип Р).
Ми використовуємо файли cookie для максимальної зручності користувачів. Перебуваючи на сайті, ви приймаєте правила використання файлів cookie.
Privacy policy