Життя

Як і де відпочити в Празі

Share

Чехія – красива європейська країна з багатою історією та цікавими традиціями. Її столиця Прага – одне з найкрасивіших міст Центральної Європи, який щорічно відвідують мільйони туристів. Це справжня енциклопедія архітектурних стилів і напрямів різних епох. Відпочинок в Празі дасть можливість познайомитися з її культурою і пам’ятками, оцінити самобутні кулінарні традиції, а празькі розважальні комплекси надають дорослим і дітям різноманітні можливості для активного відпочинку у 2024 році.

Відпочинок в празіВідпочинок в празі

Чому варто побувати в Празі

Столиця Чехії відома своїми музичними традиціями, тут проходять концерти класичної, органної та сучасної музики, численні музичні та культурні фестивалі.

Романські та готичні храми, палаци епохи бароко, вишукані фонтани та альтанки сусідять з футуристичними комплексами в стилі арт-нуово, надаючи місту неповторний вигляд і особливу чарівну атмосферу.

Кулінарія Чехії рясніє смачними м’ясними стравами та оригінальними сортами випічки, а знамените чеське пиво і зовсім не потребує представлення.

У Чехії низький рівень злочинності та місцеві жителі дуже доброзичливі. Зручне географічне положення Праги дозволяє туристам їздити на екскурсії в сусідні країни – Угорщину, Польщу і Німеччину. Ціни в Чехії нижче, ніж у західноєвропейських країнах, тому подорож обійдеться не дуже дорого.

Як спланувати поїздку і бюджет

Відповісти на питання, коли краще їхати в Прагу, дуже важко. У Чехії можна цікаво проводити час на протязі всього року. У будь-якому разі вам варто ретельно планувати поїздку.

Якщо ви не хочете возитися з оформленням документів, купівлею квитків і бронювання готелю, можна скористатися послугами туроператорів. Пакетний тур обходиться дещо дорожче, ніж самостійна поїздка, і обмежує вибір можливих маршрутів. Тур в Прагу для одного на 5 днів в середньому коштує 530-650 євро, на 7-10 днів – від 780 євро.

У Чехії створені відмінні умови для прийому іноземних туристів, адже доходи від екскурсантів – істотний внесок в економіку країни.

Інтернет-сервіси дозволяють забронювати номер в готелі, купити квитки і скласти маршрут подорожі в онлайн-режимі. Тому не складе труднощів організувати поїздку в Чехію без участі посередників і суттєво на цьому заощадити.

План дій включає такі пункти:

  1. Визначте бюджет подорожі. Це допоможе раціонально розрахувати та розпланувати всі статті витрат.
  2. Виберіть час і тривалість поїздки. Слід врахувати, що на Різдво, на Великдень і в літні місяці в Празі дуже багато туристів, і ціни на всі послуги дещо вище. Якщо ви хочете зануритися в атмосферу карнавальної і ярмаркової Чехії, вам варто поїхати туди в переддень свят. Якщо мрієте відпочити в спокійній обстановці, краще їхати на початку весни або осені.
  3. Знайдіть і забронюйте житло. Це неважко зробити в онлайн-режимі.
  4. Складіть маршрут поїздки. Планування екскурсій допоможе раціонально розрахувати час і не пропустити цікаві пам’ятки. Якщо ви їдете в Чехію в літній сезон, в Празі для туристів доступна можливість придбати квитки у популярних музеї та на культурні заходи заздалегідь через інтернет. Це обійдеться дешевше і позбавить від черг.
  5. Виберіть транспорт, яким вам зручніше добиратися у Чехію, та забронюйте квитки. Раннє бронювання дозволить істотно знизити дорожні витрати.
  6. Оформити туристичну шенгенську візу в Чехію (крім країн безвізового в’їзду).
  7. Придбайте медичну страховку. Хвороби та нещасні випадки можуть статися з кожним, а медичні послуги в Чехії дорогі. До того ж без наявності страхового поліса вам можуть видати візу.
  8. Вирушайте в подорож.

Як розрахувати кошти для поїздки

Основні статті витрат на подорож включають витрати на дорогу, проживання, харчування та екскурсії. Додаткові кошти можна виділити на шопінг і сувеніри.

Вартість проживання в готелі категорії 3* в Празі – 30 євро на добу в одномісному номері й 48-55 євро у двомісному. Ціни в готелях більш високого класу – 70-110 євро на добу.

Якщо ви плануєте провести вікенд у Празі, і комфортабельність ночівлі для вас не принципово, можна зупинитися в хостелі. За ночівлю в загальній кімнаті ви заплатите 8-10 євро, двомісний номер обійдеться в 16-18 євро. Оренда квартири (спальня і вітальня) коштує від 58 євро на добу.

Для проїзду в міському транспорті в Чехії купується єдиний квиток (jízdenka). По ньому можна їздити й в метро, і в трамваях. Оплата стягується не за кількість поїздок, а за час, проведений в дорозі.

Туристам зручно купувати проїзні квитки на три доби за 310 крон (12 євро). Є також квитки, які дійсні протягом доби, вони коштують 110 крон (4,27 євро) для дорослих і 55 крон (2,14 євро) для дітей. Діти до 6 років можуть їздити в міському транспорті Праги безкоштовно.

Обід або вечеря в ресторані для туристів коштує від 15 євро на одного. Середній рахунок у кафе для місцевих жителів буде вдвічі менше.

Вартість вуличної їжі, випічки й фаст-фуду – 2-7 євро, чашки кави – 2, 25 євро, пляшки чеського пива (0,5 л) – 0,7 євро, пляшки вина – близько 5 євро. Солодощі можна купити за 0,8 – 2 євро.

Вартість квитків в музеї 3-8 євро, для дітей 1-5 євро.

Згідно зі статистичними даними на цей рік, для проживання в Чехії іноземному гостю необхідно мати кошти в розрахунку мінімум 2173 чеські крони (85 євро) в день.

При бюджетному варіанті поїздки туристові знадобиться близько 100 євро на день (з урахуванням проживання, харчування та відвідування міських визначних пам’яток).

Якщо включити в план поїздки різноманітні розваги, то ви витратите не менше 150-180 євро в день. У порівнянні з Німеччиною, Францією чи Швейцарією відпочинок в Чехії недорогий.

Житло в Празі

Для пошуку житла в Чехії ви можете скористатися системами онлайн-бронювання (наприклад, Booking.com), але краще знайти сайти готелів Праги в інтернеті й зарезервувати номер самостійно. Booking може видати вам власну форму ваучера, але в консульстві документи від посередників визнаються не завжди.

У деяких випадках вас можуть попросити надати маршрут турпоїздки – вказати місця в Чехії, які ви плануєте відвідати.

Пам’ятки в Празі, які обов’язково варто подивитися

У Празі величезна кількість історичних, культурних і сучасних пам’яток. Стара частина міста – це справжній архітектурний музей просто неба.

У столиці Чехії є кілька великих історичних комплексів, які включають в себе палаци, собори й монастирі, парки та виставкові експозиції, а ще в місті працює багато оригінальних музеїв.

Огляд більшості пам’яток платний. Дітям 6-15 років, студентам (з міжнародними картами ISIC) та відвідувачам старше 65 років надаються знижки на квитки. Для дітей до 6 років більшість місць вхід вільний.

У таблиці представлені найбільш відомі пам’ятки, які обов’язково варто подивитися в Празі.

Карлів міст(Karlův most), Музей Карлова моста (Muzeum Karlova mostu). Karlův most,Křižovnické náměstí 191/3, Praha 1. Карлів міст – візитна картка Праги. Побудований у 1357г. На мосту 30 скульптур, включаючи статую святого Яна Непомуцького. Вулиця художників, музикантів, акторів, торговців і екскурсоводів.Експозиція музею розповідає про історію мосту, проводяться виставки.

Вацлавська площа (Václavské náměstí), Václavské náměstí. Головна площа Праги. Всі будівлі на ній – пам’ятки архітектури. На ній розташовані: пам’ятник св. Вацлаву, Національний музей, торговий пасаж Palac Koruna, Францисканський сад, церква Діви Марії Сніжної зі стелями висотою 33 метри, пасаж і кінотеатр Svĕtozor, готелі Grand Hotel Evropa і Meran, Будинок Віля (книжковий магазин), пасаж «Люцерна», палац Fenix.

Празький Град. У комплекс входять: Кафедральний собор Св. Віта, Старий королівський палац, Базиліка Св. Георгія, Злата вуличка, вежа Даліборка, виставка «Історія Празького Граду», Порохова вежа, Рожмбергський палац. Резиденція Президента Чехії. Урочиста зміна варти щодня о 12.00.

Кафедральний собор святого Віта (Katedrala svatého Víta, Václava a Vojtěcha), Hrad III nadvori 48/2. Головний собор Чехії, видатний пам’ятник готичної архітектури, який будувався 600 років. Дзвін «Зикмунт» (18 тонн), найстаріша мозаїка Чехії «Страшний суд» (82 кв. м), поховання богемських королів, скульптурна галерея. Проводяться органні концерти.

Тинський храм (Chrám Matky Boží před Týnem), Staroměstské náměstí., 110 00 Staré Město, Praha 1. Був побудований в 1365 році. Костел готичного стилю з елементами бароко. Дві готичні вежі, найстаріший орган у Празі (1673), 19 вівтарів, готична кафедра XV століття, кам’яний різьблений балдахін, могила астронома Тихо Браге.

Міська Ратуша (Staroměstská radnice), Staroměstské náměstí, 1, Staré Město. Комплекс з 5 будівель XIV – XIX ст. Зал засідань XV століття, скульптурний образ розп’ятого Христа 1410 року, писаний балковий стелю XVI століття, 46 цехових та 12 міських гербів. Йиржиков зал з настінними розписами початку XV ст. Вежа з оглядовим майданчиком (70 м).

Астрономічні празькі годинник (Pražský orloj), Staroměstské náměstí 1/3, Staré Město. Найстаріші у світі годинник з астрономічним циферблатом. Показують вавилонське, старочешське, центральноєвропейський, зоряний час, відображає зодіакальне положення небесних тіл, Сонця і Місяця. Щогодинне міні-вистава — процесія апостолів з 8.00 до 20.00 на початку кожної години.

Єврейський квартал (Josefov), U Stare školy 1, Zidovske Mesto. Архітектура XIV – XIX ст., 6 синагог, єврейська ратуша з годинником, які йдуть у зворотний бік, цвинтар з унікальними надгробками, музей, будинок Ф. Кафки. Старонова синагога – найстаріша в Європі (кінець XIII ст.)

Фортеця Вишеград (Vyšehrad), V Pevnosti 159/5b. Перший центр Чеської держави. У комплекс входять: сад, каземати, зал «Горліце» з колекцією статуй, костел св. Петра і Павла, Вишеградське кладовищі, Леопольдовы ворота, каплиця св. Марії, ротонда святого Мартіна, Чортова колона, Готичний склеп, Сторожова вежа, Церква Усікновення Глави Іоанна Предтечі, Пам’ятник святому Вацлаву.

Історичний район Градчани (Hradcany), Hradcany. Входить в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Тут розміщуються: Стара ратуша (XVII ст.), монастирі – Страговський, Лоретанський, Капуцинський. Храми – церква Св. Бенедикта (XIV ст.), костел Яна Непомуцького (1729), церква Різдва Христового (1730), церква св. Роха (1612), костел Вознесіння Діви Марії Палаци: Архієпископський (1538), Чернінський (1667), Шварценберзький (1545-1677, зараз Військово-історичний музей), Штернбергський (Національна художня галерея), Мартиницкий (XVI в). Тосканський палац (1691, зараз МЗС Чехії).

Пагорб Петршин (Petřín), Petřín. Природний і культурний пам’ятник. У комплекс входять: Сад квітів, Рожевий сад, Nebozizek, обсерваторія ім. Штефаника, сонячні години (найстаріші в Європі), Дзеркальний лабіринт, костел Св. Лаврентія, костел Св. Архангела Михаїла, костел Богородиці Урочистої, каплиця Гробу Господнього, каплиця «Голгофа», монастир святого Габріеля, маршрут «Хресний шлях», «Голодна стіна», фунікулер, Літній палац Кінських, Сади Кінскі, Втрбовський сад, Семінарський сад. джерело Петршинка, Меморіал жертвам комунізму

Петршинська вежа (Petřínska rozhledna), Petřínské sady.Копія Ейфелевої вежі, зменшена в 3 рази. Оглядові майданчики на висоті 20 і 55 м, можна піднятися пішки або на ліфті. Панорамний вид на історичний центр Праги.

Вальдштейнський палац (Valdštejnský palac), Valdštejnské náměstí 17/4. Монументальна споруда в стилі раннього бароко 1624-30 рр., сад в італійському стилі. Зараз – резиденція Сенату Чехії.

«Танцюючий будинок» (Tančící dům), Jiráskovo náměstí 1981/6. Будівля в унікальному стилі деконструктивізму.

Музей іграшок(Muzeum hraček), Husova 158/20. Один з найбільших музеїв іграшок у світі. Старовинні іграшки, лялькові міста і будиночки, машини, замки, плюшеві ведмедики, роботи, колекція ляльок Барбі (понад 3000 примірників).

Національний технічний музей (Národní technický muzeum), Kostelní 1320/42. Історія фотографії, друкарської справи, транспорту, військової справи, астрономії, архітектурна експозиція.

Музей Лего (Muzeum lega), Národní 362/31, Staré Město. Найбільший музей у Європі за кількістю експонатів та експозицій. Світ Гаррі Поттера, «Зоряні війни», світ Індіани Джонса, транспорт, пам’ятки різних країн, (Тадж-Махал, Тауерський міст), місто Lego.Є ігровий зал для дітей.

Музей алхіміків і магів (Muzeum alchymistů a mágů staré Prahy), Jánský vršek 312/8. Розташований в одному з найстаріших будівель Праги (900 р.), знаходиться під охороною ЮНЕСКО. Підземна майстерня, алхімічна лабораторія і катакомби.

Музей воскових фігур (Muzeum voskovych figurin), Celetná 555/6. Фігури Леніна, Гітлера, короля Чехії Карла IV, княгині Либуши, Пабло Пікассо, Сальвадора Далі, Франца Кафки, Чарлі Чапліна, Майкла Джексона, Далай-лами, бравого солдата Швейка, Гаррі Потера та інших знаменитостей.

Музей Кампа (Museum Kampa), U Sovových mlýnů 503/2. Музей сучасного мистецтва Східної Європи. Займає історичну будівлю Совових Млинів. Постійні експозиції (живопис, скульптура, колажі) і виставки

Музей тортур (Muzeum útrpného práva a mučících nástrojů), Křižovnické náměstí 194/1.Колекція середньовічних знарядь тортур та інсталяції, які ілюструють їх застосування.

Музей пива (Muzeum piva), Smetanovo nábřeží 205/22, Americká 341/43.Інформаційний центр, що представляє більше 30 сортів пива і пивний бар.

Празький зоопарк (Zoologická zahrada), U Trojského zámku 3/120.Займає 4-е місце у рейтингу найкращих зоопарків світу. На території 12 павільйонів і 150 природних експозицій, 681 вид тварин. Є «Дитячий зоопарк», канатна дорога, ігрова зона «Резервація Бороро».

Співучі Кржижикови фонтани (Křižíkova fontána), U Výstaviště 1/20. Танцювальні шоу під рок, поп, танцювальний, класичну музику на сцені, розташованій серед фонтанів з підсвіткою та комп’ютерним управлінням руху.

Національна кулінарія в Празі

Чеська кухня відома смачними м’ясними стравами та оригінальною випічкою. У Празі обов’язково варто спробувати:

  • вепрево коліно (порція пропонується на двох або на трьох);
  • гуляш в хлібі;
  • смажак (смажений в паніруванні сир);
  • кнедлики (прості або солодкі);
  • свичкову (яловичу вирізку з соусом);
  • трдельник (трубочки з солодкого тіста з начинкою або присипкою);
  • брамборак (картопляні коржі);
  • оплатки (круглі вафлі).

Середній чек в ресторанах vip-класу становить близько 500 крон, в кафе для місцевих жителів і столових можна замовити ті ж страви набагато дешевше і ситно пообідати за 150-200 крон, а в їдальнях та ресторанах самообслуговування – за 100 крон.

У Празі також є піцерії (піца по 100-170 крон), фастфуди (комбо-сет з «біг маком» – 130 крон) і кондитерські (середній чек 150 крон). Пиво (0,5 л) обійдеться в 30-40 крон).

Рекомендуємо прочитати матеріал “Де добре відпочити та смачно поїсти в Чехії“.

Сімейний відпочинок та розваги для дітей

У Чехії створені всі зручності для подорожей з дітьми. При оформленні візових документів в Шенгенську зону для дітей до 6 років консульський збір не стягується. У літаку малюки до 2 років провозяться без оплати, для юних пасажирів до 12 років діють знижки.

Під час поїздки всією родиною ви можете замовити в готелі двомісний номер зі спальними місцями тільки для дорослих. Для малюка до 3 років вам безкоштовно нададуть дитячу ліжечко, а для дорослої дитини – додаткове спальне місце (безкоштовно або за невелику доплату).

Дитяче меню в більшості чеських готелів і кафе не передбачено, але традиційна чеська кухня цілком підходить для дітей старше 2-3 років. При подорожі з маленькою дитиною можна взяти звичне для нього дитяче харчування з собою або купити на місці.

У Празі проїзд в громадському транспорті та відвідування пам’яток для дітей до 6 років безкоштовні. У більшості музеїв і розважальних комплексів є пільгові сімейні квитки, дія яких поширюється на двох дорослих та чотирьох дітей.

У чеській столиці багато цікавих місць, які можна відвідати, приїжджаючи на відпочинок з дітьми молодшого і середнього шкільного віку. В їх число входять:

  • Празький зоопарк (там є не тільки експозиції тварин, але й ігрові майданчики);
  • Музей іграшок;
  • Музей Лего;
  • Музей алхіміків і магів;
  • дзеркальний лабіринт;
  • співучі фонтани;
  • Діно-парк;
  • Центр «Атлантида»;
  • Музей шоколаду;
  • «Королівство залізниць»;
  • океанаріум «Морський світ».

Дітям старше 12 років та підліткам сподобається активний відпочинок в Празі. З ними можна відправитися в фортецю «Хаммер», на Дитячий острів, аквапарки, в Луна-парк, парки розваг «Жираф» та Beckiland. Любителі гострих відчуттів можуть покататися на бобслейній трасі або політати в аеродинамічній трубі.

Пляжний відпочинок в чеській столиці

Прага розташована на берегах річки Влтави, вода, яка придатна для купання. В межах міста також є чисті водосховища і ставки, на яких організовано пляжний відпочинок.

Ви можете відправитися в пляжно-розважальні комплекси:

  • Žluté lázně,
  • Koupaliště Džbán;,
  • Koupaliště Lhotka,
  • Hostivařská přehrada,
  • Koupaliště Motol або Koupaliště Šeberák.

Влітку тут працюють роздягальні, прокат човнів і катамаранів, спортивні майданчики та пляжі для нудистів, рятувальні служби. Пляжі відкриті з 9.00 до 22.00. Вхід платний (50-160 крон), для дітей передбачені знижки. Оренда лежаків – 70 крон на цілий день.

У Празі також є відкриті басейни:

  • Plavecký stadion Slavia,
  • Plavecký stadion Podolí,
  • Bazén Pražačka,
  • Koupaliště Stírka,
  • Koupaliště Divoká Šárka,
  • Koupaliště Petynka,
  • Koupaliště Ládví та інші.

Вартість відвідування 100-180 крон, купальний сезон відкривається в травні.

Куди можна поїхати на екскурсію з Праги

З Праги можна відправитися в захопливі автобусні екскурсії по Чехії та інших країн Євросоюзу. У місті працює багато туроператорів з російськомовними гідами – «Мегатур», «Євротур», Empire, Express Tour та інші.

Найпопулярніші напрямки одноденних подорожей по цікавим місцям Чехії:

  • Геозаповідник «Чеський рай» – 35 €.
  • Кутна Гора і замок Штернберг – 28-30 €.
  • Замки Карлштейн і Конопіште – 30 €.
  • Крумлов і замок Глубока – 35 €.
  • Карлові Вари – 30 €.
  • Замок Сіхров і Турнов – 30 €.
  • Детеніце (з відвідуванням середньовічного шоу) -50 €.
  • Замок Орлик і пивоварний завод «Велкопоповицький козел» – 30 €.
  • Терезин -50 €
  • Карстові печери «Моравський крас» і замок Пернштейн – 60 €.

З Праги можна також з’їздити на екскурсії в історичні центри інших європейських країн. Ви можете вибрати такі тури:

  • Мюнхен-«Октоберфест»– 57-65 €.
  • Мюнхен і замки Баварії – 119 €.
  • Дрезден – 32 €.
  • Нюрнберг – 52 €.
  • Берлін – 62 €.
  • Зальцбург – 66 €.
  • Саксонська Швейцарія – 32 €.
  • Відень (1 день – 47 євро, 2 дні – 117).
  • Швейцарія (2 дні – 162 €, 3 дні – 208).
  • Париж – 119 €.
  • Венеція+Верона – 265 €.

Часті питання

Початківці мандрівники люблять уточнювати практичні аспекти подорожі в Чехію. Ось відповіді на деякі актуальні питання.

Як у Празі святкують Новий рік?

Різдвяні та новорічні свята проходять в Чехії дуже весело. На Новий рік в Празі збирається багато гостей з України. На Старомістській площі (Staroměstské náměstí) встановлюється головна ялинка країни, яка з 2 грудня по 6 січня щоденно запалюється під музику щогодини з 16.30 до 21.30. На різдвяному ярмарку гостям пропонують різноманітні товари, сувеніри, їжу і напої. На площі виступають вуличні артисти й музиканти, що працюють ремісничі майстерні.

Не менше веселощі панує на Вацлавській і Малостранськой площах, в Празькому Граді й на центральних вулицях Праги. У новорічну ніч відбуваються масові народні гуляння з різноманітними розвагами. Святковий салют проходить у Празі 1 січня.

Взимку температура повітря в Празі не опускається нижче -5 °C, тому під час прогулянок по місту можна не побоюватися замерзнути.

Як зручніше добиратися з аеропорту Праги в місто?

Аеропорт Праги імені Вацлава Гавела (аеропорт Рузине) розташований у 20 км від центру Праги. Дістатися до нього можна на автобусах різних категорій або на таксі.

Для оплати проїзду вам знадобляться чеські крони. В аеропорту працює обмінний пункт.

Зупинки міських рейсових автобусів знаходяться біля терміналів 1 і 2. Маршрут № 119 йде до станції метро Nadraz Veleslavin, № 100 – до Zlicin, № 191 – до Petriny (гілка А) і Andel (гілка).

Після півночі ходить нічний автобус № 510 до станції метро Na Beranky. Якщо ви приїхали в місто у той час, коли метро не ходить, можна вийти на зупинці Diroke Sarka і пересісти на нічний трамвай №51, який йде до центру міста.

Час у дорозі становить 15-20 хвилин. Проїзд по загальним квитками для міського транспорту, які можна купити в інформаційних кіосках або терміналах MHD (Metro-Tram-Bus) з 7.00 до 22.00, а в нічний час в автоматах на зупинці або у водія автобуса.

Квиток на 30 хвилин поїздки коштує 24 крони, на 90 хвилин – 32 крони. В автобусі його необхідно закомпостувати. За цим же квитком після виходу з автобуса ви зможете продовжити шлях на метро або трамваї.

Автобус Airport Express здійснює прямі рейси з термінала 1 до Головного вокзалу Праги з 5.30 до 22.00 кожні 30 хвилин. Тривалість поїздки близько 35 хвилин, ціни трохи вище, ніж на міському транспорті: 60 крон для дорослих і 30 крон для дітей 6-15 років. Малюки до 6 років можуть їхати безкоштовно. Квитки можна купити в автоматі або у водія. Доплати за багаж не потрібно.

Автобус-шатл Airport Shuttle CEDAZ ходить з 7.30 до 19.30 до Площі Республіки. Інтервал між рейсами 30 хвилин, квитки коштують 150 крон і придбати у водія.

Якщо ви захочете поїхати на таксі, замовити машини офіційних перевізників Prague Airport Transfer, Taxi Praha, Fix Taxi можна у спеціальних стійок в терміналі. Поїздка обійдеться від 560 до 700 крон.

Де можна орендувати автомобіль в Празі?

У Празі працюють філії великих компаній автомобільної оренди Avis, Europcar, Hertz, Sixt, Budget. Для оренди автомобіля потрібно мати міжнародні водійські права і внести депозит у розмірі 400-800 євро (ця сума блокується на вашій банківській карті). Страховку на машину оформляє компанія. Оренда на 7 днів обійдеться вам від 110 до 150 євро в залежності від марки автомобіля та умов прокату.

Якщо ви плануєте провести відпустку в Празі, не виїжджаючи за межі міста, то краще користуватися громадським транспортом. Пересуватися по чеській столиці на машині не дуже зручно: в історичному центрі більшість вулиць пішохідні, а в інших районах важко знайти місце для парковки й ціни на паркінг дуже високі. Але якщо ви хочете познайомитися зі старовинними замками, природними заповідниками та іншими цікавими пам’ятками Чехії, то машина виявиться дуже до речі.

Яку валюту брати в Чехію?

Хоча Чехія знаходиться в складі Євросоюзу, але для грошових розрахунків усередині країни використовуються чеські крони. У вас можуть прийняти готівкові євро в таксі або кафе, але за вкрай невигідним курсом.

Тим не менш, згідно з рекомендацією досвідчених туристів, зручніше брати з собою в Чехію банківську карту саме з рахунком у євро. Річ у тім, що в більшості місць в Чехії можна розплачуватися карткою, а при списуванні коштів з карти євро обмінюється на крони за найбільш вигідним курсом.

Готівкові крони потрібні вам тільки для купівлі проїзних квитків на транспорт, чайових у ресторанах або покупки сувенірів в маленьких магазинчиках, де немає терміналів для оплати картками. Для цього буде достатньо поміняти на крони в банку або обмінному пункті 60-100 євро.

Рахунок в євро буде зручний і в тому випадку, якщо ви вирішите вирушити з Чехії на екскурсію в Німеччину чи Австрію.

Що купити в Празі?

У Празі можна придбати оригінальні сувеніри: дизайнерські пивні кухлі будь-яких форм і розмірів, декоративні тарілки та магніти з видами міста, ляльок-персонажів чеського фольклору, відоме богемське скло, чеський кришталь і фарфор.

Любителям міцних напоїв ви можете привезти в подарунок знамениту чеську настоянку на травах «Бехеровка», місцеві сорти пива, трав’яний лікер «Фернетет», «Сливовицю» або абсент. Представницям прекрасної статі доведеться по душі біжутерія «Яблонекс» і ювелірні прикраси з червоним каменем-гранатом.

У Чехії безліч торгових центрів і магазинів, в яких можна придбати одяг, взуття та аксесуари відомих французьких, німецьких та італійських брендів набагато дешевше, ніж в Україні. Крім того, в січні й лютому проводяться зимові розпродажі, під час яких ціни на багато товарів знижуються на 60-70 %.

Час великих літніх знижок припадає на липень-серпень. В період можна повністю оновити гардероб за цілком демократичними цінами. Є також сезонні розпродажі в травні та листопаді. Ви можете поєднати цікавий відпочинок і активний шопінг, якщо поїдете в Чехію на травневі свята.

Туристи з країн, що не входять в ЄС, можуть здійснювати покупки в Чехії за системою Tax-free. За покупки вартістю понад 2000 крон (близько 78 євро) можна отримати повернення ПДВ в розмірі 14 % від вартості.

Висновок

Прага – відмінне місце для проведення відпустки. У столиці Чехії можна поїхати на вихідні, щоб оглянути основні визначні пам’ятки, відвідати концерт або влаштувати шопінг, а можна відправитися на тиждень або дві, запланувавши цікаві екскурсії не тільки по Празі, але і по інших європейських містах. Відпочинок в Чехії порівняно недорогий, а рівень обслуговування досить гідний.

Що подивитися в Празі: Відео