Приїхавши до Праги, багато туристів не тільки милуються пам’ятками, але і ходять по магазинах. При цьому варто пам’ятати, що шопінг у Празі у 2025 році – заняття досить непросте. Ціни тут тримаються високі, знижки бувають рідко, брендових виробів не так багато, як в паризьких або міланських магазинах. Але при бажанні тут завжди можна купити недорогу зручну одяг, взуття, а також біжутерію, богемське скло, натуральну косметику та інші речі за дуже приємними цінами.
Чехи, як і жителі багатьох європейських країн, дивно прагматичні й економні. У дорогих бутіках вони роблять покупки тільки в той час, коли там ідуть розпродажі, при цьому основна маса одягу і взуття продається в недорогих магазинчиках, де представлені предмети стилю «casual».
Найбільш популярні вироби Marks&Spencer, Zara, H&M, Vero moda, Mango, Benetton, інших торгових марок цього рівня. Шукати їх краще не в туристичному центрі міста, а ближче до околиць, хоча при бажанні можна знайти скрізь. Так, великий торговий центр Marks&Spencer знаходиться на Вацлавській площі, а поруч зі станцією метро Mustek розташовуються Mango, Benetton, Zara.
Чеський кришталь, богемське скло будуть дорого коштувати в будь-якому магазині, краще всього брати їх у торговельних точках при заводах-виробниках. Дуже популярна косметика на основі карловарської води – її здобувають у невеликих магазинчиках, розкиданих по всьому місту. Купуючи гранати, обов’язково перевірте сертифікати та пам’ятайте: справжні чеські гранати не перевищують розміру 5-7 мм
Розпродажі в Празі відбуваються у квітні, липні, жовтні, грудні-січні. Про настання цієї події свідчить знак «%» на магазині або напис Sleva. Іноді ці приємні для шопоголіків знаки з’являються і під час міжсезонних розпродажів.
Кінець квітня – перші дні травня, а також початок жовтня – час весняної та осінньої розпродажів, які привертають увагу мільйонів туристів. Офіційного терміну цієї події немає, тому кожен магазин може починати знижувати ціни в зручні для нього дні.
Зимовий падіння цін пов’язане з завершенням різдвяних свят. Це самий кінець грудня та початок січня. Літні розпродажі стартують на початку липня, коли місто наповнений туристами.
Так що, плануючи покупки, які можна зробити дешево, постарайтеся приїхати в Прагу саме в ті періоди, коли по всьому місту з’являється знак «%».
Порада: можна скористатися послугами сайту slevomat.cz, де постійно пропонують купони на товари та продукти, які можна купити зі знижкою.
Туристи часто питають: що можна привезти з чеської столиці, щоб порадувати своїх близьких? Найбільш поширені сувеніри – чеське скло, порцелянові та кришталеві вироби, ляльки-маріонетки та плетені ляльки, які стали символами Чехії.
Приємним подарунком стануть напої: «Бехеровка», лікер «Фернет», «Сливовиця», «Абсент», пиво. Карловарські вафлі в коробках – оригінальний подарунок, це недорого і смачно.
Жінкам буде приємно отримати знамениту біжутерію або прикраси з граната – беріть його оправлені в срібло або золото. Чоловіків порадують пивні кухлі, курильні приналежності. Дитині можна купити яскраві іграшки, а також дитячий одяг.
Fashion Arena Prague Outlet — найбільший аутлет в Чехії, де брендові вироби можна придбати зі знижками до 70 %. Іноді його називають дисконт-центр Прага. В асортименті – одяг, взуття, іграшки, косметика, ювелірні прикраси, інші товари.
Адреса: Zamenhofova 440, Praha 10. Працює з 10 до 20 щодня. Добиратися на метро: лінія A, ст. Depo Hostivař, від станції метро ходить автобус Fashion Arena.
Адреса: Chlumecká 6, 190 00 Praha 9. Працює з 9 до 21 щодня. Добиратися: метро Černý Most або автобусом: 181, 202, 220, 221, 223, 240, 250, 261, H1, IKEA2.
Адреса: Panska 6, Praha 1. Працює щодня з 10 до 20.
Товари за прийнятними цінами в центрі міста можна знайти, якщо пройтися по магазинах від пішохідної вулиці на Пршикопе до Вацлавської площі. Тут можна знайти порівняно недорогі речі марок Zara, H&M, Kenvelo, Mango та інших.
Відправитися за покупками в Прагу можна двома способами: їхати самостійно – при цьому вам доведеться повністю оформити всі документи, узявши на себе піклування про квитки, готелі; або ж звернутися за допомогою в турбюро – тут всі турботи візьмуть на себе менеджери, запропонувавши вам конкретні дати туру.
Але при будь-якому виборі вам знадобиться закордонний паспорт і відкриття шенгенської візи. Громадянам України достатньо біометричного паспорта.
При оформленні візи знадобиться заповнити відповідну анкету, надати внутрішній і закордонний паспорти, надати довідки та документи, які підтвердять ваше фінансове становище і наявність можливості відправитися на шопінг в Прагу.
Оскільки більшість товарів в Чехії оподатковуються, нерезиденти ЄС при поверненні додому можуть повернути з покупок від 2000 крон 21 % податку. Збираючись отримати суму податку, слід враховувати строки:
Щоб отримати суму на руки, зберігайте касовий чек магазину. Попросіть У продавця форму Global Blue Tax Free і заповніть її. Дозвіл на повернення податку вам оформлять в аеропорту в митній службі, де попросять пред’явити квиток і товар. Пройшовши паспортний контроль, ви отримаєте гроші в обмінному пункті Duty Free.
Якщо ви виїжджаєте з країни поїздом, автобусом, ви зможете оформити Tax-free прямо на митниці, при цьому вам гроші перерахують на банківський рахунок у країні проживання.
Можна форму і вислати чек поштою. Як правило, поруч з митницею стоять поштові скриньки Global Blue. У них опускають конверт з формою і чеком. На всякий випадок вкажіть свою електронну адресу, щоб можна було зв’язатися з вами.
Шопінг в Празі – це відмінна можливість оновити свій гардероб, придбати для дому кришталеві, скляні вироби, жіночу натуральну косметику, біжутерію, оригінальні напої та сувеніри для близьких.
І хоча поїздки за покупками в Прагу не так популярні, як шопінг в Мілані, Барселоні чи Парижі, досвідчені покупці завжди знайдуть можливість придбати тут необхідні речі зі значними знижками.
Ми використовуємо файли cookie для максимальної зручності користувачів. Перебуваючи на сайті, ви приймаєте правила використання файлів cookie.
Privacy policy