Українські заробітні плати влаштовують далеко не всіх. Багатьох приваблює середня зарплата в Угорщині, яка стрімко розвивається. Чимало українців і жителів інших країн СНД у 2024 році планують ближче познайомитися з цією стабільною і гостинною для іноземців зі Сходу країною. Чи можна влаштуватися в Угорщині на роботу, якою буде заробітна плата, які вакансії пропонують іноземним громадянам, тобто, у разі, якщо вдасться добре влаштуватися, залишитися в країні назавжди. Це лише мала частина питань, що займають умі людей, які не бажають сидіти на місці і прагнуть знайте для себе найкращу, більш щасливе і гідне життя.
Угорська влада педантично ставиться до прав своїх громадян. Всі виникаючі в країні вакансії стають доступними для наших громадян лише після того, як не знаходиться зацікавлених в них угорців.
Потім ці вакансії повинні бути відкинуті громадянами інших країн ЄС і тільки потім на них зможуть претендувати українці, казахи, молдавани і громадяни інших країн, що не входять в Європейський Союз. Однак, це не означає, що у наших співвітчизників немає жодних шансів працевлаштуватися в Угорщині. Практика показує, що перспективи досить великі. Багато чого залежить від престижності тієї чи іншої вакансії або від вимог до кваліфікації.
Досить заглянути в інтернет на сайти, що пропонують роботу, щоб зрозуміти, що робочі місця невисокої престижності і не потребують понад кваліфікації, завжди доступні для наших громадян. Затребувані:
Як правило, з України можна працевлаштуватися на затребувані вакансії через компанії, які займаються працевлаштуванням наших громадян за кордоном.
Особливо розраховувати на високу з угорським мірками зарплату не стоїть. Наприклад, середньостатистична няня отримує близько 300 євро в місяць. Це чиста сума, оскільки роботодавець піклується і про харчування, і про проживання свого працівника.
Можна, таким чином, працевлаштуватися за допомогою сайтів, де самі роботодавці розміщують свої оголошення. Дивує, що не так часто зустрінеш вакансії, що стосуються сезонної роботи. І це при тому, що сільськогосподарська галузь в країні достатня розвинена.
Для когось престижна робота полягає в престижній зарплаті. Якщо врахувати, що її середній показник дорівнює приблизно 1300 євро (очікується, що у наступному році він трохи підросте), прагнути є до чого. Якщо у нерезидентів варіантів не так багато, то резиденти можуть розраховувати на отримання заробітної плати від середнього по країні рівня і більше. Цей варіант розглядається, як імміграція по роботі. Найбільшу ймовірність прибуткового працевлаштування мають фахівці з технічних спеціальностей.
З розпростертими обіймами чекають висококласних спеціалістів з України на машинобудівних заводах Mercedes, Audi і Suzuki. Інженери-механіки, інженери-електронщики потрібні багатьом підприємствам.
І потреба в цих посадах буде ще вище. Не залишаться без роботи фармацевти і хіміки. Для того, щоб працювати у великих угорських корпораціях для початку потрібно знаті розмовну англійську. Природно, з часом необхідно освоїти й угорський. Це важливе правило. Незнання мови для багатьох стає головним перешкодою працевлаштування в Угорщині.
Перше, що цікавить людину, це скільки буде отримувати. Мінімальна зарплата в Угорщині за офіційними даними Євростату становить 504 євро в місяць.
Якщо говорити про вакансії з кваліфікацією, то все залежить від компанії, в яку вдалося влаштуватися. Угорщина, на відміну від багатьох своїх сусідів по Євросоюзу, не настільки приваблива в плані заробітків. Проте, працюючи на великих підприємствах міжнародного рівня, можна отримувати не менше, ніж заробляють у Німеччині або Австрії.
Що стосується більш приземлених спеціальностей, то тут, як пощастить. Наприклад, працюючи у приватників, садівники, прибиральниці, помічники для покупок і т. д. заробляють не менше 20 євро за зміну. На меншу суму не варто погоджуватися. У середньому послуги садівника потребують один раз в тиждень. Прибиральниць запрошують два рази в тиждень. Задіяні смороду близько половини дня.
Непогано можна влаштуватися менеджером для приймання та обслуговування клієнтів. Це робота на стандартну п’ятиденку з восьмигодинним робочим днем. Платять 600 євро, але це тільки фіксована ставка, до якої додаються преміальні.
Ті, хто знайшов себе в професії, можуть розраховувати на пристойну винагороду. Дуже часто потрібні вчителі англійської мови зі знанням угорської. В середньому, на одну дитину витрачається за дві години три рази на тиждень. Платять за шкірного учня приблизно 160 євро. Якщо взяти шість учнів (це не межа), можна стабільно заробляти 1000 євро. Є сенс вчити угорську мову.
До найбільш затребуваним спеціальностями в Угорщині також відносяться швачки. При роботі 40 годин на тиждень, можна заробляти від 500 до 700 євро. Навички і кваліфікація мають значення і безпосередньо вплинуть на зарплату.
Однією з вакансій, в рамках якої нескладно працевлаштуватися в Угорщині, є будівельні спеціальності. Плиточники, арматурники, бетонярі і т. д. заробляють мінімум 2 000 євро. Це не межа. Багато компаній хорошим фахівцям готові платити і більше.
У 2024 році правила для тих, хто має намір працювати в Угорщині, залишаться колишніми. Для того, щоб знайте пристойну легальну роботу, необхідно відкрити в угорському посольстві дворічну візу «D». Завдання кожного претендента на певну посаду в Угорщині переконати роботодавця в тому, що саме він гідний зайняти цю посаду, а не угорський громадянин.
Проблема в тому що, згідно з законодавством країни, будь-яку вакансію потрібно спочатку пропонувати своїм громадянам. Це пов’язано і з тім, що останнім часом зростає рівень безробіття в державі.
У наступному році процес буде продовжуватися. Деякі власники підприємств, вихідці з України, бажаючи працевлаштувати своїх співвітчизників, не завжди можуть це зробити, оскільки на запропоновані посади знаходяться угорські претенденти, яким роботодавці повинні віддавати перевагу.
Тім не менш, незважаючи на законодавчі перипетії, всі наші співвітчизники роботу знаходять. Для відкриття візи «D» в посольство потрібно надати:
Деякі українці мислять більш радикально і набувають бізнес і оформляють ВНП в Угорщині.
Якщо не влаштовує купівля, можна почати справу з нуля. В країні створені непогані умови для початківців ділків. Найбільш прибутковою і перспективною для наших громадян сьогодні є сфера обслуговування туристів. На хороші прибутки можуть розраховувати власники:
Купівля бізнесу в Угорщині є стандартною процедурою. Головне, щоб на момент угоди придбане підприємство працювало.
Резиденти країни пов’язані зобов’язаннями на загальних підставах сплачувати податки в Угорщині. Для тих, хто працевлаштовується в державі, насамперед з’єднання необхідно з’ясувати, що являє собою прибутковий податок в Угорщині. Як і в більшості країн, він залежить від доходу. Відправною точкою є сума 500 мільйонів форинтів. Все, що нижче, оподатковується 10%, все, що вище 19%.
Незважаючи на те, що Угорщина не входить у число найбільш дохідних країн, для тих, хто шукає хорошу роботу, це стабільна держава з великими перспективами. Судячи з численних відгуків тих, хто вже працює в ньому, є сенс зніматися з насидженого місця. Невисокі зарплати компенсуються невисокими податками і низькими цінами на оренду житла.
Угорщина – цікава країна. Ті, хто вирішив відправитися на заробітки за кордон, але ще не вибрав місце, можуть сміливо опановувати Угорщину. Фахівці чи не фахівці знайдуть де себе проявити.
Ми використовуємо файли cookie для максимальної зручності користувачів. Перебуваючи на сайті, ви приймаєте правила використання файлів cookie.
Privacy policy