Система оподаткування в Угорщині вважається однією з найбільш сприятливих. У порівнянні з іншими країнами Європи тут досить низькі ставки для більшості податків у 2024 році. І обкладаються ними й місцеві жителі, і іноземці.
Податки в Угорщині платять такі люди: громадяни держави, іноземці, які живуть у країні від 183 днів у році, іноземні громадяни, які проживають в країні на ПМЖ, фізичні особи, у яких в країні є центр життєвих інтересів.
Податки в Угорщині справляються навіть з туристів. Для них передбачена плата за гостинність. Правда, не у всіх містах. У Будапешті, приміром, цей збір становитиме 4 % від плати за ніч у готельному номері. Як правило, він вже включений у вартість проживання, тому більшість мандрівників навіть не дізнаються, що таке туристичний податок.
Якщо не заглиблюватися в податкові тонкощі країни, то платежі умовно можна розділити на наступні:
Поборів значно більше, але ті, що названі, є найбільш суттєвими і складають значну частину ВВП країни. В цілому податки має право стягувати як муніципалітет, так і держава. Сума виплат регулюється також на вищому рівні, або на місцях.
Всі, хто працює в країні і має доходи на території Угорщини, обтяжений прибутковим податком. До угорцям, які мають заробітки за межами країни, теж має відношення ПДФО. З низкою країн укладено угоду про уникнення подвійного оподаткування.
Ставка ПДФО становить 16 %. Вона однакова і для найманих робітників, і для індивідуальних підприємців, і для великих бізнесменів. Дохід може бути отриманий в тому числі і від купівлі-продажу майна, відсотків, дивідендів, вкладень.
Звіт подається за підсумками податкового року. Декларацію і плату приймають до 20 травня наступного платіжного року. Є можливість відстрочити подачу документів, але за часткову сплату податку можна заробити штраф.
Угорські сім’ї, в яких ростуть діти, можуть скористатися податковим кредитом. Він становить 62 500 форинтів, якщо малюк один, і ця сума не враховується при розрахунку ПДФО. Якщо дітей двоє або троє, то сума, що не обкладається податком, у три рази більше.
Податок на капітал в Угорщині не передбачений, зате компанії, зареєстровані в країні, зобов’язані платити корпоративний податок. Їм обтяжені наступні юридичні особи:
Ставка податку дорівнює 10% від бази оподаткування до 500 млн форинтів. Якщо сума більша, то виплата — 19 %.
Податок на прибуток може бути переглянутий. Податкові послаблення надають, наприклад, тим, хто інвестує більше мільярда форинтів у угорські проєкти та створює нові робочі місця. Менший відсоток виставлять і підприємствам, які підтримують спорт.
Кожна компанія зобов’язана щорічно платити 3000 форинтів. Тобто мита передбачено і за подачу звіту.
З ПДВ в Угорщині мають справу юридичні особи і підприємці. Навіть якщо платник податків не має реєстрації, але працює в країні та за законом може обкладатися податком на додану вартість. Він зобов’язаний стати на облік, отримати номер податкової та платити за рахунками.
Ставка ПДВ становить 27 %. Під неї потрапляє більше половини товарів і послуг. Однак податок на інші розраховується на пільгових умовах. Нижня межа в 5 % поширюється на такі види: медичне обладнання та послуги; книги; журнали.
Продукція, на яку поширюється податок в 12 %: продукти харчування; фармацевтичні товари і лікувальні препарати; енергоносії; наукові, культурні, готельні, транспортні послуги.
До 18 % знижена ставка для таких продуктів: молока; молочних продуктів; кукурудзи; борошна. Не потрапляють під оподаткування деякі ліки, легкові машини разом з обслуговуванням, двигуни внутрішнього згоряння. Від ПДВ звільнено експорт.
Роботодавець в Угорщині зобов’язаний платити не тільки зарплату своїм співробітникам, але й податки за ставкою 27,5 %. Гроші направляються на різні цілі:
Приватних осіб від податкового навантаження не звільняють. Від своїх доходів працівники відраховують соціальні платежі на ті ж мети, але тільки в меншому обсязі.
Про зарплати в Угорщині можете докладніше дізнатися на нашому сайті.
Список податків в Угорщині для фізичних осіб досить широкий. Податків підлягає нерухоме майно, спадщину, дарування (неблизьких родичам), події, транспорт і навіть нездорова їжа. Під останню, наприклад, потрапляють чіпси, печиво, запаковані тістечка та енергетичні напої. Подібним чином влада країни борються за здорове харчування.
А от нерухомість оподаткуванню підлягає не скрізь. Відповідний платіж вносять лише в окремих муніципалітетах. Як правило, це найбільші міста-курорти, де будинки найчастіше здають туристам.
Саме з будинків, а не квартир і необхідно платити податок. Він розраховується пропорційно до ринкової вартості житла або його площі. Ставка становить приблизно 5-7 євро з одного квадратного метра.
Якщо нерухомість потрібно продати, теж потрібно заплатити податок. Він залежить від часу, який житло перебувало в власності: чим менший термін, тим більше податок. Ну а сума обчислюється пропорційно різниці цін на початок і закінчення володіння. Після п’яти років податок не платять зовсім.
Транспортний податок в Угорщині приблизно такий же, як і в Україні. І його теж необхідно сплачувати раз на рік. Хоча платіж можна розбити на два рази. Суму розраховують виходячи з віку машини і кількості кіловат, а не кінських сил. Ставка — 345 форинтів за кВт.
Несплата податків у країні вважається серйозним порушенням і карається великими штрафами, які можуть дорівнювати сумі податку. Якщо законодавство проігнорував іноземець, то це може стати перешкодою на його шляху до отримання ВНЖ або ПМЖ.
Ми використовуємо файли cookie для максимальної зручності користувачів. Перебуваючи на сайті, ви приймаєте правила використання файлів cookie.
Privacy policy