Способи перевірки готовності візи в Польщу

Share

Поїздка за кордон, особливо якщо вона перша, нерідко пов’язана з різними переживаннями. Мандрівника турбує цілий ряд проблем, пов’язаних з оформленням документів, пошуками місця тимчасового проживання, придбанням квитків і, зрозуміло, питання про те, чи відбудеться поїздка взагалі. Українці можуть відвідати без оформлення візи понад 100 країн світу. Причому кількість таких держав поступово збільшується. Однак на нашій планеті налічується 197 державних утворень, тому для в’їзду в інші країни необхідно отримати дозвіл. Розберімось, як перевірити готовність візи в Польщу у 2025 році.

перевірити готовність візи в Польщуперевірити готовність візи в Польщу

Віза в Польщу та способи перевірки її статусу

Польща є членом Європейського союзу і входить у Шенгенську зону. Ця країна вважається однією з найбільш лояльних країн до громадян колишнього СРСР. Якщо вам необхідно залишитись на території Польщі більш ніж 90 діб, то потрібно оформлювати національну візу, звернувшись у диппредставництво. Це може бути посольство або консульство.

Крім того, оформленням дозвільних документів на в’їзд у Польщу займаються візові центри. Зрозуміло, вам доведеться заповнити анкету і зібрати всі запитувані дипломатичною службою документи. Стандартна процедура отримання візи займає 7 днів, однак іноді вона може затягнутися до 30 діб.

Після того, як подача документів відбулася, залишається тільки чекати, коли для вас буде відкритий в’їзд в країну. Багато заявників переживають, що отримають відмову у видачі візи. Тому виникає питання про те, чи можна відстежити паспорт з візою за номером реєстрації заяви та чи існують інші можливості отримання інформації про стадії готовності візи.

Звичайно, такі способи є. Нижче ми розповімо про теперішні можливості, що дозволяють відстежувати оформлення візи на всіх його етапах до прийняття остаточного рішення щодо вашого питання дипломатичним представництвом Польщі.

Звертаємо вашу увагу, що перевіряти готовність візи потрібно в тому місці, куди ви зверталися із заявою про її видачу.

Існує декілька способів оформлення візи:

  • безпосереднє звернення у дипломатичні представництва Польщі;
  • звернення у візові центри. Річ у тому, що дипломатичних представництв Польщі досить мало і ваше місце проживання може знаходитися далеко від них, тоді як візові центри покривають територію України досить густою мережею. Звернення до них дозволить істотно скоротити витрати часу, а також зменшити фінансові витрати, пов’язані з поїздками в посольство або консульство;

Перевірка готовності візи у візових центрах

Оформлення дозволу на в’їзд у Польщу через візові центри є найбільш перспективним варіантом. Звернення в ці центри дає заявникам істотні переваги:

  • строки оформлення дозволів у них практично не відрізняються від термінів у дипломатичних установах;
  • можна заощадити час і гроші на поїздки в столицю, бо візові центри є в більшості великих міст;
  • у центрах працюють справжні професіонали, тому після перевірки ними документів відмови у видачі віз трапляються рідко;
  • сайти візових центрів дозволяють подивитися, на якій стадії знаходиться оформлення вашої візи.

Безумовно, візовий центр є посередницькою організацією і його послуги доведеться сплатити. Вартість послуг центру, в залежності від того, в якій країні СНД він знаходиться, коливається в межах 15-20 євро. Однак внаслідок скорочення витрат на дорогу даний спосіб оформлення візи може виявитися навіть більш вигідним, ніж безпосереднє звернення в посольство.

Перевірка статусу вашої заяви на отримання польської візи при зверненні в візовий центр є найпростішою. Всі візові центри об’єднані в єдину мережу, причому інтерфейс сайту цієї мережі дуже зручний.

При подачі документів ви отримаєте реєстраційний номер, який зазначений на квитанції. Саме його, а також дату вашого народження необхідно ввести у вікно на сайті центру.

Після цього залишається активувати кнопку «підтвердити», і вже найближчим часом ви зможете дізнатися, на якому етапі знаходиться оформлення вашої візи.

Також можливо замовити СМС послугу у візовому центрі, вартість якої становить 40 грн. Після отримання паспорта пунктом прийому візових анкет, СМС — повідомлення про готовність паспорта автоматично надсилається заявнику. Найлегший спосіб — це перевірити статус телефоном через колл-центр візового центру.

Як перевірити статус візи в дипломатичних представництвах

В посольство або консульство Польщі зазвичай звертаються ті, хто вирішив оформити дозвіл на в’їзд в цю країну самостійно. Після того як співробітник дипломатичної місії прийме ваші документи, вам буде повідомлена дата, коли слід з’явитися за візою. При цьому слід враховувати, що термін оформлення дозвільних документів може дещо затягнутися — особливо часто таке трапляється в період масових відпусток.

Щоб перевірити стан візи, оформленням якої займається дипломатичне представництво, слід зателефонувати туди. Якщо ви не записали номер телефону при подачі документів, його досить легко знайти в інтернеті на сайті посольства Польщі.

Як бути, якщо документи подавалися через агентство

Туристичні компанії часто пропонують свої послуги з оформлення віз разом з продажем турів. Це досить зручно тому, що сплативши подорож, ви можете бути впевнені в тому, що туроператор зробить все можливе, щоб воно відбулося.

З’ясовувати статус заявки на отримання польської візи в цьому випадку потрібно безпосередньо в агентстві, в якому придбано тур. У невеликі фірми, швидше за все, доведеться зателефонувати. А ось великі туроператори зазвичай створюють власні сайти, на яких нерідко передбачена можливість подивитися статус оформлення своєї візи в режимі онлайн.

При цьому слід мати на увазі, що дозвіл на в’їзд у будь-якому випадку видається дипломатичною службою Польщі, а оператори туристичного бізнесу виконують лише функцію посередника. Однак у них добре налагоджена система взаємодії з посольствами та консульствами, тому відмови у видачі віз трапляються рідко.

Отримання візи через агентство затягується на кілька днів, тому цікавитися долею своєї візи у туроператора слід не раніше, ніж через 12 днів після подачі документів.

В принципі, робота туристичних агентів полягає в тому, щоб простежити за оформленням документів, та відправити клієнта в подорож. Тому як тільки віза буде готова, вони самі повідомлять вам про це.

Можливість отримання відмови у польській візі

Всупереч лояльності польського дипломатичного відомства до жителів СНД, ймовірність відмови у візі все-таки існує. Відмова може бути дано через спотворення наданих відомостей про себе або метою поїздки до Польщі. Відмовлять у візі тим, хто не відповідає критеріям отримання дозволу на в’їзд в Шенгенську зону.

Крім того, у Польщі нещодавно прийнятий новий закон «Про інститут національної пам’яті». У багатьох країнах світу він викликав засудження, однак, згідно з цим законом, в’їзд у Польщу може бути заборонений особам, які допустили публічні висловлювання з питань історії Польщі, що не відповідають баченню цих питань польською стороною.

Крім відомих політичних і громадських діячів подібні висловлювання могли допустити й пересічні громадяни, наприклад, в інтернеті. Якщо це буде виявлено, вам відмовлять у візі.

Висновок

Польща — країна з багатою історією, на її території збереглося безліч історичних і культурних пам’яток. Зараз польська держава стрімко розвивається в економічному плані та поступово стає одним з найбільших освітніх центрів, де можна отримати дипломи, які визнаються у всьому світі.

Віза в Польщу дозволяє вільно пересуватися практично по всій Європі. Безсумнівно, ця держава цікава для відвідування жителями СНД. При цьому молдаванам і українцям для туристичних і короткострокових поїздок в Польщу віза не потрібна, проте вона необхідна їм для працевлаштування та міграції.

Отримати польську візу, звернувшись до посольства і консульства Польщі, туристичного агентства або візового центру, порівняно легко. При цьому існує можливість перевірити статус оформлення візи, яку ви запросили.

У цьому разі діяти треба через ті структури, в які ви зверталися. Найлегше дізнатись про статус візи на сайті візових центрів.