Мало хто знає про те, що за всю історію олімпійського руху та зимові та літні Олімпійські ігри проводилися в одній країні всього три рази. Останній раз це відбулося в 1936 році. Тоді літні ігри прийняла столиця фашистської Німеччини Берлін, а зимові – добре відомий у той час і дуже популярний зараз німецький гірськолижний курорт Гарміш-Партенкірхен. Згодом краса гірських краєвидів нітрохи не померкла, а сервіс і можливості для відпочинку і занять зимовими видами спорту значно покращилися і розширилися.
Сьогодні курорт Гарміш-Партенкірхен – це місце, де цілющий клімат не тільки допомагає поправити здоров’я, але і надає масу можливостей для занять спортом і активного цікавого відпочинку.
Гарміш-Партенкірхен розташований біля підніжжя найвищої гори Німеччини Цугшпітце, що підноситься над рівнем моря на 2962 метри. Поселення відоме з 1935 року, тоді два села – Гарміш і Партенкірхен, що дали йому назву, напередодні Олімпіади за наказом Гітлера об’єднали в один населений пункт. Слід зазначити, що особливого захоплення у жителів ця ідея не викликала.
Партенкірхен – більш давнє поселення, яке відоме з XV століття до нашої ери під назвою Партанум. У часи Римської Імперії це був військовий сторожовий пункт при важливій стратегічній дорозі, що проходить через Альпи до Дунаю і зв’язує Рим з Галлією і Дакією. Пізніше дорога перетворилася в організації, а в Партенкірхені з’явився великий ринок, який століттями обслуговували жителі цієї долини.
Про заможності населення Партенкірхен свідчить безліч багатих будинків і садиб. Їх відмітною ознакою є настінний розпис по сирій штукатурці в техніці люфтмалерай. Барвистими малюнками та картинами на біблійну чи історичну тематику особливо багато прикрашені еркери будинків.
Більш молодому Гармишу трохи понад 8 сотень років. Своїм виникненням це поселення зобов’язана однойменному замку.
Для того щоб жителі двох поселень не опиралися об’єднання, їм пообіцяли надати статус міста, на що вони врешті-решт погодилися, проте в передолімпійської суєті до цього справа не дійшла, а потім взагалі стало не до цього, тому містом населений пункт досі не є, що не заважає йому процвітати та приваблювати туристів зі всього світу.
Розташований курорт на півдні Німеччини, в Баварії, біля підніжжя німецьких Альп. На заході громада межує з австрійським Тіролем.
Власне населення Гарміш-Партенкірхен становить близько 27 тис. осіб. Однак з урахуванням туристів людей тут набагато більше.
Провідною галуззю економіки цього курортного містечка є туризм. І хоча основну славу йому принесли зимові види спорту, тут раді відпочити та мандрівники, які цікавляться історією і культурними традиціями старої Європи.
Наприклад, в кінці червня в Гарміш-Партенкірхені проводиться фестиваль пам’яті Ріхарда Штрауса, який відвідують шанувальники класичної музики з різних країн. Відомий композитор провів тут останні роки свого життя і тут же похований.
У перші вихідні липня в поселенні збираються любителі мотоциклів BMW, а в липні — серпні тут проводиться цілий ряд фестивалів.
Так, в середині липня проходить фестиваль класичного року в підтримку Bürgerstiftung Mehrwert; ще один Karwendel Music Festival присвячений класичній музиці, а в кінці липня-початку серпня проводиться колоритний Festwochen Garmisch-Partenkirchen – фестиваль, присвячений об’єднанню двох поселень, програма якого включає парад жителів в національному одязі, виступи народних музик, танцювальні вистави та, звичайно ж, знайомство з місцевою кухнею.
У серпні в Гарміш-Партенкірхені проходить фестиваль пива Festwochen, який супроводжується виступами фольклорних колективів, веселими змаганнями та, звичайно ж, дегустацією улюбленого національного напою.
У серпні — вересні театральний фестиваль проходить прямо на вулицях містечка. Так що нудьгувати в Гарміш-Партенкірхені не доведеться. Щоб переконатися в цьому, завітайте на офіційний сайт поселення. Сайт доступний німецькою та англійською мовами.
І все ж Гарміш-Партенкірхен відомий здебільшого як гірськолижний курорт.
Курорт розташований на висоті 1339 метрів над рівнем моря. Тим, хто віддає перевагу гірські лижі, тут є де розвернутися: широкі пологі схили для початківців і складні траси для профі порадують лижників будь-якого рівня.
Загальна протяжність трас становить 120 км трас Всього 44, з них 8 зелених, 13 синіх, 21 червона і 2 чорних.
При цьому зона катання починається на висоті 720 метрів і простягається майже до вершини Цугшпітце.
Крім того, є 150 км рівнинних лижних трас, а також трас під сноуборд і для катання на санях. Є можливість займатися хайкінгом – гірськими прогулянками. Для цього в горах прокладені пішохідні стежки та велосипедні доріжки, довжина яких становить 140 км. Причому значна їх частина розчищається і взимку.
Всього на курорті налічується 33 підйомники. У їх числі: 1 зубчаста залізниця, 4 канатні дороги, 20 бугельних, 6 крісельних і два гондольних підйомника. Збираючись скористатися одним з них, визначитеся, чи зможете ви потім спуститися, оскільки частина підйомників йде тільки вгору. Загальна пропускна здатність підйомників становить 50 тис. осіб на годину.
Високий сезон на гірськолижному курорті стартує в січні та триває до початку квітня – саме в цю пору року погода сприяє зимовим розвагам.
Назва скі-пас походить від англійських слів скі (ski – лижі) і пас (pass – пропуск). Це магнітна картка, що дозволяє пройти в зону роботи лижної станції та користуватися послугами всіх підйомників без додаткової оплати. Підніматися на вершину гори та спускатися з неї при наявності цієї картки можна необмежену кількість разів.
Залежно від терміну дії пропуск в зону підйомників обійдеться:
Тривалість дії | Ціна для дорослих (євро) | Ціна для молоді (євро) |
---|---|---|
2 дні | 88 | 44 |
3 дні | 128,5 | 64,5 |
4 дні | 170 | 85 |
5 днів | 207 | 103 |
6 днів | 240 | 120 |
7 днів | 268,5 | 134 |
Сезонний пропуск Top Snow Card | 596 | 298 |
Слід зазначити, що вартість скі-пас для молоді, яка не досягла 19 років, у два рази менше, ніж для дорослих.
Готелів в Гарміш-Партенкірхені дуже багато, тому ви без праці зможете вибрати ту, яка найбільшою мірою відповідає вашим запитам і можливостям. Подивитися ціни на готелі та Нotellook.com.
Крім того, є можливість найняти житло в приватному секторі, у місцевих жителів, скориставшись сайтом AirBnb. Бронювати місця краще приблизно за 2 місяці до передбачуваної дати поїздки – в цьому випадку ви гарантовано підберете те, що вам потрібно, при цьому за найкращою ціною.
Якщо вас не цікавить активний відпочинок, ви зможете знайти й інші розваги на свій смак. В селищі знаходиться садиба Ріхарда Штрауса, працює музичний театр. Неподалік розташовуються старовинні замки Нойшванштайн, Хоеншвангау і Ліндерхоф.
Якщо є бажання, можна відвідати басейн і різні спа-процедури, зайнятися аквафітнесом або скандинавської ходьбою. А гори, розташовані навколо, настільки прекрасні, що милуватися ними можна нескінченно.
Мандрівникам також цікаво буде дізнатися про те, що під час Другої світової війни саме Гарміш-Партенкірхен став місцем дислокації елітної гірськострілецької дивізії СС «Едельвейс», якої в 1942 році вдалося поставити німецький прапор над Ельбрусом.
А під час холодної війни тут працював Російський інститут – розвідшкола НАТО, в якій займалися вивченням СРСР. До речі, в містечку досі діють американська військова база та Європейський центр з вивчення питань безпеки ім. Дж.Маршалла.
Достатньо в містечку і всіляких магазинів і ресторанів, які славляться своєю кухнею. Однак, магазини спортивного спорядження трохи дорогуваті, тому спортивний інвентар краще привезти з собою. А ось в сувенірних крамницях ви зможете придбати на пам’ять масу милих дрібничок.
Найпростіший спосіб потрапити в Гарміш-Партенкірхен – прилетіти літаком в німецький Мюнхен або австрійський Інсбрук. Аеропорти цих міст пов’язані з гірськолижним курортом залізничним сполученням. Добиратися на поїзді доведеться близько 4 годин, проте, враховуючи комфорт залізничних складів і прекрасні види з вікна, час у дорозі пролетить непомітно.
Крім Гарміш-Партенкірхен, відомими німецькими гірськолижними курортами є Берхтесгаден і Оберстдорф. Траси на них цілком пристойні, рівень обслуговування і прекрасні можливості для відпочинку.
І все ж рейтинг курортів для зимового відпочинку в Німеччині по мірі убування їх популярності виглядає наступним чином: Гарміш-Партенкірхен, Берхтесгаден і Оберстдорф.
Гарміш-Партенкірхен – найпопулярніший курорт для занять зимовими видами спорту в Німеччині. Найкраще приїжджати туди в січні-березні. Саме в цей період погода найбільш відповідає катання на гірських лижах. Однак розваги, прекрасне обслуговування і чудова природа гарантовані в будь-який час року, тому відпочинок в Гарміш-Партенкірхені залишить у вас тільки приємні спогади.
Ми використовуємо файли cookie для максимальної зручності користувачів. Перебуваючи на сайті, ви приймаєте правила використання файлів cookie.
Privacy policy