Відвідування ФРН молодими людьми не завжди пов’язане лише з туризмом або навчанням. Дуже багато приїжджають сюди з метою реалізації самих добрих намірів, спрямованих на надання допомоги тим, хто її потребує. Найчастіше такі проекти втілюються в життя на добровільних засадах, припускають досить умовну оплату за виконану роботу і дають відмінну можливість іноземцям відпрацювати практичні навички володіння мовою. Волонтерська робота в Німеччині у 2024 році має попит у наших співвітчизників.
Волонтерський рух в усьому світі має досить розвинену структуру, яка охоплює різні категорії недієздатних осіб та залучає для цих цілей небайдужих і свідомих громадян з різних куточків планети. Внесок, який вони роблять в добробут соціуму і людини зокрема, важко переоцінити. Координується робота волонтерів найчастіше або громадськими некомерційними організаціями. А ось оплата праці передбачається рідко, а часом і зовсім не передбачена.
Хоча у ФРН дуже добре розвинена Служба соціальної допомоги, волонтерство в Німеччині не втратило актуальності. Сьогодні сюди приїжджає молодь з Ізраїлю, Норвегії, Нідерландів, СНД і навіть США. Сфери діяльності дуже різноманітні:
Що дає така діяльність представникам інших країн? Переваг багато:
Крім того, учасникам програм надається харчування та медична страховка на весь період їх перебування на німецькій території.
Волонтерські проекти, як правило, не дуже вимогливі в плані відбору кандидатів. Але все ж існують деякі умови, які необхідно виконати, щоб стати учасником:
Вища освіта в список обов’язкових вимог не входить. Але дуже бажано буде мати певний досвід або навички в тій сфері, в якій належить працювати, нехай навіть і на добровільних засадах. Більше шансів потрапити в проект у тих, хто раніше вже був залучений в такій роботі.
Що стосується німецької мови, то його знання в деяких випадках буде перевірятися в ході відбору кандидатів. Так і в процесі відкриття візи належить пройти інтерв’ю в консульстві. Словом, виїхати в Німеччину волонтером можна хоча б при мінімальному володіння офіційною мовою. Хоча відомі випадки, коли зробити це вдавалося і тим, хто не був знайомий з ним навіть на рівні школи.
Що стосується напрямку, у якому буде залучений кандидат, то тут істотну роль відіграють такі чинники:
Студенти мовних внз можуть розраховувати на роботу в так званих workcamp – трудових таборах з мовним ухилом. Учні мистецтвознавчих університетів найчастіше направляються на роботу в музеї, галереї та інші місця, які вимагають знань такого порядку.
Чим саме зможе займатися волонтер, зазвичай з’ясовується в ході спеціальних зустрічей, які проходять в ігровій формі. Основна їх мета – з’ясувати, наскільки кандидат комунікабельний, чи зможе він працювати в команді, схильний до конфліктів.
Отже, рішення прийнято – ви твердо мають намір відправитися в Німеччину, щоб на деякий час кардинально змінити своє життя і віддати світу частинку своєї нерозтраченої доброти. Як бути в такій ситуації? Для початку слід знати, що в процес беруть участь три сторони:
Це означає, що в першу чергу необхідно знайти посередника, який візьме на себе всі організаційні питання і підбере потрібний проект. Переконайтеся, що у даної фірми є акредитаційний номер.
Важливий етап – вибір програми. Якщо ви точно знаєте, у якій сфері хочете стати посланцем доброї волі, вивчіть всі компанії, які у вашій країні займаються ними. Вам зобов’язані надати відомості про діяльність організації, пропонованих проектах, умов приймання та завданнях, які належить виконувати волонтеру.
Дуже важливо підібрати програму, яка дійсно вам цікава. Адже наявність мотивації – це найважливіший стимул, який дозволить не здатися на півдорозі, враховуючи, що волонтерську працю простою не назвеш. Більш того, якщо ваші сподівання не будуть виправдані суворою реальністю, ситуація може перерости в критичну насамперед у моральному сенсі.
Вибравши проект, зв’яжіться з організацією, направивши їй резюме та мотиваційний лист. Найчастіше після розгляду заявки кандидатів запрошують на скайп-інтерв’ю. Якщо ви потрапите в список учасників, про це має дізнатися ваш координатор-посередник.
Далі послідовність дій виглядає так:
Тільки закінчивши всі ці справи, можна приступати до вирішення візового та транспортного питання.
Якщо варіант роботи через посередника вам не підходить, можна зайнятися всім процесом самостійно, зв’язавшись з потрібною організацією через її офіційний сайт.
Подача заявки – процедура нескладна. Для цього вам доведеться підготувати:
Резюме, анкета та мотиваційний лист подаються німецькою та англійською мовою. Все перераховане необхідно надіслати на електронну адресу організації, що приймає. З додаткових документів можуть знадобитися:
Словом, будьте готові надати все, що так чи інакше може підтвердити, наскільки ви цінний кандидат.
Волонтерська робота стане можливою тільки при наявності німецької національної візи. Її отриманням слід зайнятися тільки після того, як ваша кандидатура буде затверджена. Але приступити до питання потрібно негайно, тому що процес тривалий.
Національна віза дозволяє перебувати в країні понад 90 днів у кожному півріччі за рахунок оформлення тимчасового ВНП. Документи на неї подаються особисто в німецьке консульство – доведеться пройти співбесіду.
Зверніть увагу, що візовий штамп у паспорт поставлять тільки при наявності договору про участь у певному проекті, підтвердженням рівня володіння мовою та довідки про те, що судимостей у вас немає.
Участь у волонтерському проекті гарантує безкоштовне проживання та харчування на території держави, що приймає. Але крім цього є й інші витрати, скажете ви. Так, всі вони покриваються вже за особисті кошти самого добровольця, який у процесі роботи отримує гроші на кишенькові витрати. Ця сума становить не менше 165 євро кожен місяць.
Що доведеться сплатити самому:
Що стосується медичного обслуговування, то на території Німеччини волонтер забезпечується безкоштовною страховкою. Проїзд до Німеччини та назад також покриваються стороною, що приймає. А ось консульський збір за національну візу волонтер платить сам.
Розібратися з напрямками, в яких заявник може себе реалізувати, допоможе перелік найбільш популярних програм:
Для учасників облаштований спеціальний волонтерський табір, де вони проживають по декілька чоловік в кімнатах і організовують своє дозвілля. Наприкінці учасники отримують сертифікати, що підтверджують їх внесок у суспільне життя країни.
Передбачена робота і для лікарів. Зайнятість волонтера – 30-35 годин на тиждень з двома вихідними та двома днями відпустки кожен місяць, які надалі можна використовувати для подорожей. Отримання доходу не передбачено. Тривалість перебування у проекті – 2-12 місяців. Організатор покриває витрати на переїзд до німецького кордону і назад, харчування, житло та кишенькові витрати.
Поряд з перерахованими цілком успішно функціонують і інші: програми обміну, Au Pair та інші.
Участь у волонтерському русі за межами своєї держави – відмінний спосіб побачити світ, познайомитися з культурою іншої країни, вивчити мову та зробити свій внесок у добру справу.
У Німеччині питаннями волонтерства займається цілий ряд організацій, які беруть у свої проекти повнолітніх громадян із середнім освітою, знанням німецької мови та великим бажанням бути корисними. Здійснити такий план можна шляхом звернення до посередницьких компаній, вибравши попередньо напрямок діяльності та програму.
Робота волонтером не передбачає оплату праці. Зате учасники отримують житло безкоштовне, харчування, страховку і гроші на кишенькові витрати. Все, що потрібно зробити, – це правильно вибрати сферу, в якій ваші наміри не просто будуть реалізовані, але і зможуть принести користь.
Ми використовуємо файли cookie для максимальної зручності користувачів. Перебуваючи на сайті, ви приймаєте правила використання файлів cookie.
Privacy policy