В умовах сучасної глобалізації перед студентами відкриваються величезні перспективи, але водночас швидко зростає і рівень конкуренції на ринку праці. Тому чим більш якісна освіта буде отримано, тим більше шансів надалі знайти гідну високооплачувану роботу. Враховуючи це, варто звернути увагу у 2024 році на один з найбільших німецьких ВНЗ – Мюнхенський університет Людвіга-Максиміліана. Це провідний освітній і науково-дослідний центр в Європі, по праву вартий звання елітного навчального закладу.
Університет був заснований понад півстоліття тому – в далекому 1472 році. Спочатку він перебував у р. Інгольштадті, але в 1800 році був перенесений курфюрстом Максиміліаном Йозефом IV р. Ландсхут з-за загрози нападу на Інгольштадт з боку Франції.
В 1826 році за наказом короля Людвіга I навчальний заклад знову переїжджає, на цей раз остаточно, в Мюнхен і перейменовується з університету Інгольштадта в Мюнхенський університет Людвіга-Максиміліана, Ludwig Maximilians Universität München, скорочено LMU.
Поступово розширюється перелік дисциплін, що вивчаються у цьому навчальному закладі на чотирьох факультетах:
додаються нові:
У 1901 році перший учений з університету Мюнхена Вільгельм Рентген отримує Нобелівську премію. На ньому список Нобелівських лауреатів з-поміж співробітників університету не закінчується, і до 2007 року їх налічується вже 13.
На даний момент до складу Мюнхенського університету входять наступні факультети:
Розташовуються вони на території LMU наступним чином:
LMU має прекрасну базу для інноваційних досліджень в різних галузях науки та всі умови для забезпечення високоякісного навчання з найширшим спектром спеціальностей, яких на даний момент налічується не менше 190 найменувань.
Студентом LMU може стати, якщо говорити про іноземців, будь-який громадянин України, який закінчив 11 класів середньої школи та отримав атестат про загальну середню освіту. Таке право мають також:
Для іноземців, які не можуть відразу вступити у вищий навчальний заклад Німеччини, передбачена процедура, що дозволяє мінімізувати відмінності в рівні знань абітурієнтів. Річ у тім, що тривалість навчання в школах Німеччини становить 13 років, тому випускників німецьких шкіл умовно можна порівняти зі студентами 2 курсу українських вишів. У зв’язку з цим охочим вступити в німецький університет необхідно пройти підготовку в спеціальному коледжі.
Навчальні заклади, що існують при великих ВНЗ Німеччини, або studienkolleg, є своєрідними «мостами», що дозволяють адаптувати українську освітню програму до німецької. Для іноземців тут пропонуються різні цільові курси за такими напрямами:
На сайті studienkolleg в Німеччині є детальна інформація про умови вступу, майбутні витрати, типах studienkolleg і їх приналежності до певних ВНЗ.
Для вступу в Мюнхенський університет Людвіга-Максиміліана буде потрібно наступний пакет документів:
Навчання в університеті знадобиться студентська віза. Вона також буде потрібно в тому випадку, якщо потрібно пройти навчання на мовних курсах.
Для навчання в Мюнхенському університеті Людвіга-Максиміліана абітурієнт повинен володіти німецькою мовою на певному рівні. Для підтвердження цього необхідно успішно скласти іспит з німецької мови та отримати відповідний сертифікат. Університет Людвіга-Максиміліана приймає такі документи, що підтверджують знання німецької мови:
Для вступу на англомовні програми відповідно потрібні сертифікати з англійської мови: IELTS (6,5) або TOEFL (80).
Освіта в державних ВНЗ Німеччини безкоштовна. Це стосується і Мюнхенського університету Людвіга-Максиміліана, однак навчання на деяких спеціальностях все ж є платним (наприклад, у Школі менеджменту).
Студенти платять лише семестровий внесок, який складає близько 128 євро (конкретну суму можна уточнити при вступі).
Мінімальна сума витрат на навчання складає 252 євро на рік, максимальна – 504 євро.
Крім того, студенту-іноземцю мають такі витрати:
Стипендій для студентів бакалаврату та магістратури в Мюнхенському університеті не передбачено, фінансова допомога доступна тільки тим особам, що навчаються на докторських або післядокторських програмах. Однак студент завжди може отримати стипендію або грант від якого-небудь зовнішнього фонду. Приміром, стипендії DAAD або Rosa-Luxemburg Stiftung покривають витрати студентів на 100%, стипендія Mavista Scholarship компенсує від 43% витрат для студентів з дітьми, а компанія BayBIDS готова платити стипендію 300 євро в місяць студентам, які вирішили перейти на навчання в баварські ВНЗ.
Різні варіанти додаткового фінансування для іноземних студентів і докторантів представлені в одному з розділів сайту LMU.
Дізнайтеся більш детальну інформацію про стипендії та гранти в Німеччині.
Університет LMU активно співпрацює з вищими навчальними закладами по всьому світу: налагоджені контакти з 493 вишами, в тому числі з 330 об’єктами в рамках освітньої програми Євросоюзу Erasmus +. У студентів Мюнхенського університету є можливість відправитися по програмі обміну у вищі навчальні заклади Австралії, Азії, Африки, США (зокрема, найбільші університети Америки – Корнельський і Вашингтонський).
Українські студенти також можуть скористатися програмою по обміну і відвідати Мюнхенський університет Людвіга-Максиміліана.
Оренда житла в Мюнхені – досить дороге задоволення: невеличка квартира на околиці міста обійдеться приблизно в 550 євро щомісяця. Така сума по кишені далеко не кожному іноземному студентові, тому непоганою альтернативою стане місце в студентському гуртожитку.
Студентський союз університету пропонує приїжджим студентам місця в гуртожитку поблизу Міжнародного департаменту LMU. В залежності від умов проживання вартість варіюється в межах 270-340 євро в місяць. Найдешевший варіант – ліжко у 2-3-місному номері зі спільною кухнею та зручностями на поверсі; одномісні кімнати з окремим санвузлом і кухнею коштують дорожче.
Дізнайтеся більше про те, як протікає студентське життя в Німеччині.
Німецькі ВНЗ приваблюють іноземних абітурієнтів, насамперед, можливістю отримати якісну освіту практично безкоштовно. Майже всі університети Німеччини вимагають від студентів лише адміністративний внесок (в середньому 200 євро за семестр), що покриває витрати на навчальну літературу, транспорт, користування обладнанням.
Під час навчання студентам дозволяється працювати. Таким чином, поряд з теоретичними знаннями купуються ще й практичні навички.
У п’ятірку найкращих вишів Німеччини, крім Мюнхенського університету Людвіга-Максиміліана, входять також Мюнхенський технічний, Гейдельберзький, Геттінгенський університет та Університет Фрайбурга.
Мюнхенський університет надає своїм студентам якісне і гідну освіту. Тут викладається понад 190 різноманітних дисциплін, кількість студентів перевищує 50 тисяч, а кількість професорів – понад 700.
LMU – це величезний комплекс зі своєю інфраструктурою, який, крім різних факультетів, включає також великі дослідні установи з вивчення суспільства, екології, мислення, наносистем, IT-технологій. Це дозволяє студентам ВНЗ поєднувати навчання з науковими дослідженнями та практичним стажуванням.
Навчання в Мюнхенському університеті доступна та ефективна, а отриманий диплом стане першою сходинкою одержання престижної та високооплачуваної роботи.
Ми використовуємо файли cookie для максимальної зручності користувачів. Перебуваючи на сайті, ви приймаєте правила використання файлів cookie.
Privacy policy