Слово «німецький» завжди викликає ряд асоціацій: якісний, інноваційний, висококваліфікований. Тому тисячі студентів з усього світу приїжджають до Німеччини, щоб отримати вищу освіту і стати першокласними фахівцями в обраній області. Берлінський університет імені Гумбольдта – один з кращих німецьких ВНЗ і входить у топ-100 університетів світу. Тут викладали та навчалися видатні вчені, лауреати Нобелівської премії.
За створення вишу німці повинні бути вдячні Вільгельму фон Гумбольдту, який став ініціатором заснування університету в 1809 році. Через 20 років alma mater змінила своє ім’я на університет Фрідріха-Вільгельма в честь прусського монарха.
Ця назва проіснувала до 1949 року. За цей час університет прославився рядом знаменних подій: Нобелівськими преміями, радикальними освітніми реформами, переслідуванням євреїв і спаленням книг.
Саме тут були отримані перші Нобелівські премії всесвітньо відомими професорами-викладачами:
З 1949 року університету Гумбольдта дали нове ім’я – Берлінський університет імені Гумбольдта.
Серед відомих студентів університету були:
Берлінський університет імені Гумбольдта розташувався в трьох студентських містечках. Головна будівля – серце резиденції – знаходиться в центрі столиці Німеччини на Унтер-ден-Лінден. У центральному кампусі знаходяться факультети бізнесу та економіки, факультет юриспруденції та факультети гуманітарних наук.
Північніше центральної резиденції знаходиться кампус “Норд”, який розташувався недалеко від Центрального вокзалу. Тут розмістилися факультети природничих наук, а також всесвітньо відомий медичний центр «Шаріте».
На південному сході Берліна розташований кампус Adlershof, де розміщені факультети інформатики та математики. Цей район називають містом науки, технологій та ЗМІ.
На одній з центральних площ Берліна – Бебельплац (площа Бебеля), стоять університетські ворота – тут зустрічають студентів. Доїхати сюди можна кількома способами:
Берлінський університет пропонує своїм студентам 261 спеціальність на 11 факультетах. Система бакалаврату передбачає монопрограми (навчання за однією спеціальністю) та комбіпрограми (навчання за двома спеціальностями).
Студенти внз отримують як теоретичні, так і практичні знання. Для цього при університеті діє безліч науково-дослідних центрів і клінік.
У великому списку факультетів відсутні інженерні спеціальності:
В університеті проводиться навчання на німецькій і англійській мовах за програмами бакалаврату, магістратури, аспірантури та докторантури.
Університет надає фінансову підтримку успішним та активним студентам у вигляді грантів і стипендій. Студенти проходять стажування в кращих університетах світу. Ось деякі з них:
Для кращих студентів університет пропонує стипендії, але ними можуть скористатися тільки студенти магістерських, докторських і постдокторських програм:
Більше інформації в нашій статті “Стипендії та гранти в Німеччині“.
Берлінський Університет імені фон Гумбольдта бере участь у програмі міжнародного обміну студентами, яка також надає можливість проходити практику в кращих вишах (Цюріхський, Стелленбоський, Університет Сан-Паулу) і компаніях світу. Це дає неоціненний досвід у практиці майбутнього професіонала.
Студенти ВНЗ мають можливість навчатися за програмами подвійних ступенів. Щоб підтримати, розвинути та заохотити дослідницьку діяльність своїх учнів, університет має партнерські домовленості про спільну діяльність з іншими престижними вишами. Це Болонський університет, Королівський коледж Лондона, Віденський університет та інші. Брати участь у цих програмах мають право тільки магістри та аспіранти.
Щоб вступити до університету Гумбольдта в Берліні, можна скористатися послугами посередників. А якщо ви робите все самостійно, ось приблизний алгоритм ваших дій:
Дуже важливо: після закінчення 11-річної школи вступити до німецького внз неможливо, тому абітурієнтам потрібно закінчити один курс ВНЗ на батьківщині або подати заявку в підготовчий коледж.
Найголовнішим і важливим вимогою для надходження іноземного студента є наявність сертифікату про знання німецької (англійської) мови рівня С2. Вивчити німецьку мову для навчання в університеті Німеччині можна в одній з мовних шкіл.
У абітурієнта з іншої країни вимагатимуть один з перерахованих нижче сертифікатів:
Абітурієнтам, які вступають на двомовну магістерську програму, будуть потрібні сертифікати TOEFL, IELTS.
Заявки на вступ подаються у такі строки: зимовий семестр — з 16 липня по 15 вересня, літній семестр — з 16 січня по 15 березня.
Берлінський університет імені фон Гумбольдта є державним ВНЗ, тому навчання тут безкоштовне як для німецьких, так і іноземних громадян. Потрібно тільки оплатити студентський збір, який становить 314,39 євро в семестр станом на зимовий семестр.
Нижче наведено приклад середнього місячного бюджету студенти Берлінського університету в євро.
Вид витрат | Сума |
---|---|
Кімната в гуртожитку або апартаментах | 135-600 |
Витрати на їжу | до 350 |
Медична страховка (обов’язково) | до 60 |
Вартість проїзного на громадський транспорт | до 20 |
Навчальні матеріали | до 40 |
Особисті витрати | до 40 |
Разом у середньому за місяць сума становить близько 1500 євро.
У порівнянні з іншими містами Німеччини ціни на проживання в гуртожитку Берліна невисокі. Берлінський університет має три студентські гуртожитки, які розташовуються в трьох різних кампусах. У гуртожитках, які розмістилися в кампусі “Adlershof” (південно-східна частина Берліна), всі кімнати з меблями, санвузли знаходяться на поверсі. За таку кімнату потрібно буде заплатити від 185 до 265 євро.
У більшості випадків учні перших курсів живуть в кімнатах по дві-три людини. Студенти старших курсів живуть в кімнатах по одному. Студенти, у яких немає фінансових труднощів, що живуть в комфортабельних апартаментах.
У гуртожитку є кімнати для відпочинку, гімнастичний зал, навчальна зона, а також центр для дітей, де доглянуть за дитиною під час відсутності батьків. Оренда квартири обійдеться від 390 до 430 євро в місяць.
Відмітна особливість вищих навчальних закладів Німеччини – застосування на практиці отриманих теоретичних знань. У країні налічується до трьохсот вищих навчальних закладів: університети готують наукових дослідників, вищі школи випускають вузькопрофільних фахівців. Нижче наведено список найкращих університетів Німеччини.
Чому більшість іноземних абітурієнтів віддають перевагу університету фон Гумбольдта? На це є кілька вагомих причин.
Ми використовуємо файли cookie для максимальної зручності користувачів. Перебуваючи на сайті, ви приймаєте правила використання файлів cookie.
Privacy policy