Хто б не хотів за мить переноситися в потрібне місце? Але поки телепорт не винайшли, можна спробувати відтворити відчуття атмосфери улюбленого міста, де на душі завжди тепло і затишно. Для цього є різні способи: від перегляду театральної постановки до приготування страв певної національної кухні. Наприклад, правильно зварений баварський кави перенесе вас в думках в німецьку кав’ярню, де ви спокійно сидите і розмірено думаєте про плани на відпустку або вихідні.
Цей рецепт кави досить незвичайний. По суті, це навіть не напій, а десерт з надихаючим назвою – bavarian coffee. Хоча існує головний класичний рецепт, кожен кулінар змінює його на свій лад, експериментуючи зі смаками, додаючи кожен раз неповторну родзинку. Нижче представлена одна з варіацій стандартного рецепта.
Для приготування потрібні:
Якщо у вас є кавоварка з капучинатором, в ній можна заварити еспресо або американо по-баварськи та змішати його з молоком. Далі кроки повторюються: потрібно збити жовтки з цукром, приготувати сироп, при бажанні додати цедру з двох апельсинів, всипати желатин і змішати інгредієнти.
Класичний рецепт кави по-баварськи потрібно шукати на німецьких сайтах. За місцевими традиціями bavarian coffee готується і подається в ірландській кавовій чашці. Її форма призначена для дегустації напоїв на основі еспресо і молока: лате, капучино, мокко, кава по-баварськи. Зовні така чашка нагадує келих на тонкій ніжці з прозорими стінками.
Однак в європейських кулінарних книгах пропорції вказуються не в чашках, які використовуються лише для сидру й елю, а в унціях, пінтах і фунтах.
Особливість іноземних рецептів – в них часто вказується посуд, яку краще використовувати для приготування страви.
Все більше авторів переймають нове віяння кулінарної моди та пишуть підказки, в якому посуді необхідно подавати приготовану страву.
У рецепті кави по-баварськи інгредієнти вказуються в рідких унціях, що вимагає невеликого пояснення. Міра унцій використовується не тільки в кулінарії, але і в ювелірній справі. Для вимірювання рідин використовують рідкі унції. Унції використовуються і в британській (імперської) вимірювальної системи, і в американській.
Одиниця виміру одна, а величини трохи відрізняються: в імперській унції міститься близько 28,4 мілілітра, в американській – 29,6 мл. Одна американська унція – це приблизно шість чайних ложок, дві столові ложки або 1/8 чашки. У наведеному нижче класичному рецепті баварського кави використовується американська унція, яка в таблиці для зручності переведена в мілілітри.
Кількість унцій | Мілілітри |
---|---|
½ рідкої унції | 15 мл |
1 рідка унція | 30 мл |
2 рідких унції | 60 мл |
Отже, рецепт традиційного вavarian coffee.
Склад:
Приготування:
Додайте каву і лікери в ірландську кавову чашку і підсолодіть за смаком. Акуратно викладіть зверху крем. Для створення яскравого насиченого смаку з шоколадним відтінком посипте тертим шоколадом. Краща подача напою – в ірландській кавовій чашці.
Що краще – дотримуватися традицій або постійно пробувати нове? Істина, як завжди, десь посередині. Але спробувати доторкнутися до неповторного духу Баварії – неоціненний досвід. У Німеччині люблять різні експерименти, так що варіації приготування баварського кави всіляко вітаються в сучасній Європі.
Ми використовуємо файли cookie для максимальної зручності користувачів. Перебуваючи на сайті, ви приймаєте правила використання файлів cookie.
Privacy policy