Одним з перших завдань, яке доводиться вирішувати новоприбулим іммігрантам, це підключення до телекомунікаційних сервісів. Хоча б тому, що без телефону і доступу до інтернету досить складно освоюватися в незнайомій країні. Як підключити інтернет, мобільний зв’язок та телебачення у Канаді у 2024 році.
Ринок телекомунікаційних послуг у Канаді контролюється обмеженим числом основних гравців, які пропонують практично весь спектр сервісів. У провінції Онтаріо це компанії Rogers, Bell і якоюсь мірою Telus. Ці компанії пропонують повний набір телекомунікаційних послуг, включаючи звичайний телефон, мобільний телефон і мобільний інтернет, звичайний інтернет і телебачення. Всі три згадані компанії пропонують практично аналогічний набір послуг, і конкурують один з одним.
Ринок телекомунікацій належить до сфери національної безпеки, тому на канадському ринку не присутні зарубіжні оператори, в тому числі з США — жодна з великих американських телекомунікаційних компаній на ринку Канади не працює. Безсумнівно, це знижує конкуренцію на канадському ринку, і вартість телекомунікаційних сервісів у Канаді одна з найвищих серед інших розвинених країн. Правда, і якість цих сервісів одне з кращих у світі.
Основним гравцем на цьому ринку можна вважати компанію Rogers, яка почала свою історію з телерадіомовлення і розвитку кабельного телебачення. На цей час компанії належать практично всі кабельні мережі в Великому Торонто, за якими забезпечується доступ до інтернету. Це також один з основних операторів мобільного зв’язку.
Інший телекомунікаційний гігант це компанія Bell, історія якої бере свій початок в телефонному сервісі. Довгий час ця компанія займала монопольне становище в провінції Онтаріо в області телефонного зв’язку. Пізніше Bell розширила спектр своїх послуг, і зараз веде телевізійне мовлення через супутник, виступає в якості інтернет-провайдера і є одним з найбільш великих операторів бездротового зв’язку.
Ще один телекомунікаційний гігант це компанія Telus. Починала вона як оператор телефонного зв’язку, яка займала монопольне становище в західних провінціях Канади. У провінції Онтаріо компанія представлена як один з найбільших операторів бездротового зв’язку. Ці три компанії можна вважати національними, оскільки вони працюють по всій території Канади. В окремих регіонах і провінціях також працюють більш дрібні телекомунікаційні компанії.
У межах Великого Торонто доступ до інтернету забезпечують фактично тільки дві компанії – Bell і Rogers. У першому випадку використовується DSL зв’язок через телефонні дроти. У другому випадку Для передачі сигналу використовується телевізійний кабель.
І та, і інша технології мають свої плюси та мінуси, але в цілому обидві вони забезпечують стійкий високошвидкісний інтернет. Модем для підключення до мережі ви можете або купити, або взяти напрокат в тій компанії, через яку ви підключаєтеся до інтернету. Підключитися до сервісу будь-який з цих компаній можна в спеціалізованих офісах, які є в великих торгових центрах (молах) або на великих Плаза (площах, де зосереджені магазини).
Останнім часом в центральній частині міста у знову споруджуваних кондомініуми також стали пропонувати інтернет від іншого телекомунікаційного гіганта, компанії Telus. У межах Великого Торонто також діє ряд невеликих компаній які перепродують трафік, який вони викуповують у Rogers і Bell, і продають своїм клієнтам.
Ціни на інтернет у таких компаній зазвичай нижче, при фактично те ж саму якість, що від Bell і Rogers, проте технічна підтримка далеко не завжди на тому ж рівні, що у великих компаній. Альтернативою DSL і кабельного інтернету все більше і більше стає мобільний інтернет, який пропонують всі оператори бездротового зв’язку.
Зараз традиційний дротяний телефон активно витісняється мобільним зв’язком і IP-телефонією, і багато сімей і бізнеси відмовляються від проводового телефону. Проте, багато хто ще продовжує користуватися класичним телефоном, оскільки у нього є ряд переваг — зокрема, він працює навіть тоді, коли в будинку забирають електрику.
Класичний телефонний сервіс забезпечує в межах Торонто тільки одна компанія – Bell.
Замовити телефон можна в будь-якому з офісів цієї компанії, які є, як правило, у всіх великих торгових центрах — молах. Коли ви підписуєтеся під телефонний сервіс Bell, ви вибираєте додаткові функції, які ви хотіли б мати на своєму телефоні. Ви також можете замовити кілька телефонних ліній (наприклад, для того, щоб окремі члени сім’ї мали свій окремий телефон), кілька телефонних номерів (для окремих членів сім’ї), і т.д.
Крім класичного телефонного сервісу Bell на ринку Торонто є також пропозиції від компаній, які забезпечують IP-телефонію. В першу чергу серед них можна відзначити компанію Rogers, основного конкурента компанії Bell. Є також ряд дрібніших компаній, які пропонують зв’язок за допомогою VoIP за нижчими цінами.
Також потрібно знати, що в Великому Торонто діє кілька телефонних кодів зони. У Торонто (тобто в муніципальному міському освіті) діють коди 416, 647 і 437. У передмістях, які входять до складу Великого Торонто, проте не входять до складу муніципального Торонто, діють коди 905, 289 і 365.
Оскільки спочатку для муніципального Торонто діяв тільки один код 416, а для передмість 905, з цієї причини часто місто Торонто називають “зоною 416”, а передмістя – “зоною 905”. Дзвінки всередині зони “416”, а також між “зоною 416” і “зоною 905” проходять як місцеві, тобто вони безкоштовні. Усередині зони “905” дзвінки є безкоштовними тільки в тому випадку, якщо вони виробляються всередині одного передмістя. У тому випадку, якщо дзвінки виробляються між різними передмістями “зони 905”.
Варто сказати, що це правило діє тільки щодо дротового зв’язку, для мобільного зв’язку всі дзвінки всередині Великого Торонто вважаються місцевими.
У межах Великого Торонто послуги з надання бездротового (мобільного) телефонного зв’язку і доступу до інтернету пропонують три великих оператори – Rogers, Bell і Telus.Фактично все три компанії пропонують аналогічний сервіс. Кожен з трьох телекомунікаційних гігантів має дочірні компанії, які пропонують бюджетний сервіс і дешевші плани. Rogers контролює компанію Fido, Telus – компанію Koodo, Bell – компанію Virgin.
Крім цих трьох операторів, з 2009 року на канадському ринку працює також компанія Globalive з брендом Wind, проте вона помітно поступається трьом гігантам і по покриттю, і за якістю зв’язку. Мобільний зв’язок також пропонує ряд великих компаній, які самі не працюють у сфері телекомунікацій, але які перепродують послуги Rogers, Bell і Telus, упаковуючи їх у зручні передплачені пакети.
Зокрема, можна назвати такі сервіси, як PC Mobile або Petro-Canada Mobility. Рекламні SIM-cards цих сервісів можна купити в мережах магазинів або на автозаправках зазначених компаній.
У тому випадку, якщо ви купуєте план у тій чи іншій компанії, і підписуєтеся на 2 роки, ви можете отримати найсучасніші телефони з дуже великою знижкою — наприклад, телефон, який коштує близько $750- $950 доларів, вам дістанеться за $200- $250 доларів, або взагалі безкоштовно. Всі телефонні апарати, які вам продає компанія, хоча і прив’язані до сервісів даної компанії, однак всі вони разлочити, тобто їх можна використовувати з будь-якою іншою компанією.
Крім кіосків телекомунікаційних компаній, ви можете купити телефонні апарати практично всіх доступних моделей, які будуть працювати в Канаді з місцевими операторами, в невеликих спеціалізованих магазинах, особливо в китайських торгових центрах. Зокрема, найкраще місце для цього торговий центр Pacific Mall. Також варто згадати, що при переході від однієї компанії до іншої телефонний номер залишається з вами, тобто він закріплений за вами, поки ви самі від нього не відмовитеся.
Номери мобільних телефонів в зоні Великого Торонто мають такі ж коди зон, як і звичайні телефони. Це також є причиною того, чому жителі Торонто воліють мобільні телефони традиційним — навіть проживаючи в передмісті, ви можете мати номер з кодом зони 416, і мати можливість дзвонити в будь-який з передмість по внутріміським розцінками.
Телебачення в Канаді працює в цифровому форматі, причому основна частина програм транслюються в форматі “високої чіткості”. Для прийому телевізійних програм вам потрібно або мати окремий цифровий приймач (HD приймач для можливості дивитися програми в форматі High Definition), або телевізор з уже вбудованим приймачем. Зокрема, як мінімум останні 15 років все телевізори мають вбудований приймач HDTV.
Основні канадські програми можна приймати в межах міста на виносну антену. Причому мова йде про програми, що передаються в форматі HD.
Іншими способами отримання телевізійного сигналу є кабельне телебачення та супутникове телебачення. У межах Великого Торонто сигнал по кабелю надають телекомунікаційні гіганти Rogers і Bell, проте основним гравцем на цьому ринку продовжує залишатися Rogers. Супутникове телебачення, яке довгий час було альтернативою кабельному телебаченню, зараз втрачає популярність, і єдина компанія, яка продовжує надавати такий сервіс, це Bell, що працює в цьому сегменті під брендом Bell TV.
І кабельне телебачення, і супутникове телебачення пропонують набір російських і українських каналів. Також діє кілька російськомовних програм, які готуються місцевими компаніями. Програми виходять раз на тиждень з тривалістю від пів години до години.
Найголовніше, і кабельне, і тим більше супутникове телебачення стрімко втрачають свою аудиторію, оскільки серйозну альтернативу їм становлять канали інтернет-стрімінга. Тому кабельні мережі втрачають передплатників і самі переходять на інтернет-стрімінг. Для тих, кому потрібно українське телебачення, стрімінг україномовних каналів пропонують кілька компаній. Тому великого сенсу підписуватися на кабельне і тим більше супутникове телебачення немає, досить мати доступ до інтернету і підписатися під Вас стрімінг.
У Торонто, крім власне семизначного номера телефону, потрібно завжди спочатку набирати код регіону, в якому знаходиться абонент, якому ви телефонуєте. Наприклад, ви телефонуєте абоненту, який має номер 666-7777, який живе в межах Торонто в зоні 416. у цьому випадку вам потрібно набрати номер 416-666-7777.
Вся Північна Америка має єдине телефонне простір. Дзвінок в будь-яке місто Північної Америки з Торонто (і в Торонто з іншого міста) вважається міжміським. Для того, щоб зателефонувати в будь-яке місто Північної Америки, слід:
Наприклад, щоб зателефонувати з Нью-Йорка в Торонто за номером 666-7777, слід набрати 1-416-666-7777.
Для того, щоб зателефонувати в іншу країну, слід зробити наступне:
Наприклад, якщо ви телефонуєте до Києва за номером 666-8888, то вам слід набрати 011-380-44-666-8888.
У разі, якщо вам потрібна термінова допомога (медична, допомога поліції або пожежної служби), слід телефонувати 911. Дзвінок за номером 911 з публічного телефону безкоштовний. Ви також можете в разі, коли вам потрібна термінова допомога, зателефонувати безкоштовно з публічного телефону за номером 0. У цьому випадку з вами буде говорити оператор, якому ви можете пояснити свою ситуацію.
Ряд компаній і служб в Північній Америці має toll-free телефонні номери. Це означає, що з будь-якого міста ви не дзвонили, дзвінок для вас буде безкоштовним. Toll-free телефони починаються з коду 8XX. Перед кодом регіону слід набирати 1 (приклад: 1-888-666-8888).
Деякі toll-free номера діють тільки на території Канади або тільки території США — тобто ви можете дзвонити за вказаним номером, якщо перебуваєте на території США, але не можете дзвонити з території Канади. Ряд компаній має платні комерційні номера, за дзвінок по яким ви повинні платити за спеціальними тарифами (наприклад, 10 доларів за хвилину, або разова оплата в розмірі 50 доларів). Будьте обережні з такими телефонними номерами. Дуже часто такі номери використовуються для шахрайського збору грошей.
Нарешті, міжнародні тарифи, тим більше по мобільному зв’язку, в Канаді досить дорогі. Тому має сенс користуватися послугами компаній, які продають час для міжміських переговорів за низькими цінами, у них вартість хвилини може коштувати всього кілька центів. Ну і звичайно найкраще це користуватися інтернет-месенджерами, в цьому випадку вам не доведеться платити за міжнародні переговори.
Ми використовуємо файли cookie для максимальної зручності користувачів. Перебуваючи на сайті, ви приймаєте правила використання файлів cookie.
Privacy policy