Знаменита П’ята авеню, Централ Парк, Рокфеллер-центр – ось те, що скоріше прагнуть побачити ті, хто вперше приїжджає в одне з найбажаніших міст Америки у 2024 році, добре знайоме нам за американськими та вітчизняним фільмам. Але для мігранта значення мають зовсім інші цінності – де знайти житло, як влаштуватися на роботу й організувати побут так, щоб витрачати якомога менше коштів. Українці в Нью-Йорку створили цілі райони зі своїм внутрішнім укладом.
Нью-Йорк – місто хмарочосів і центр фінансового життя країни, що складається з п’яти районів:
Між різними частинами міста пролягає безліч тунелів і мостів, рух по яких не припиняється ні вдень ні вночі. На материковій частині розташований лише Бронкс, всі інші райони знаходяться на островах.
Життя в Нью-Йорку для українців не надто відрізняється від тієї, яку ведуть інші мігранти. Основна турбота – це житло і працевлаштування. Знайти квартиру або кімнату гарної якості за прийнятні гроші так само просто, як і влаштуватися на високооплачувану посаду. Багато орендують житло відразу по кілька людей.
Існують ще особливості:
Висока завантаженість міських вулиць є причиною постійного шуму і смогу, помічати який місцеві жителі починають тільки тоді, коли виїжджають в сільську місцевість.
Скільки українців живе в Нью-Йорку, сказати точно неможливо: багато хто з них не беруть участі в перепису населення і не укладають договори на оренду житла. Крім того, якщо у 80-90-х роках минулого століття «українцями» називали в основному євреїв і їх неєврейських родичів, які втекли від радянського гніту в США, то на початку 2000-х до них стали зараховувати всіх законних мігрантів з країн СНД і тих, хто приїжджає з не іммігрантськими візами в надії якось залишитися.
Згідно з даними Census Bureau (Бюро статистики), в 2024 році чисельність україномовного та російськомовного населення в передмісті Нью-Йорка становить 1,5 мільйона чоловік, в самому ж місті – близько 600 тисяч (8 % від загальної кількості людей, що проживають в мегаполісі).
Сьогодні мегаполіс є першим по числу українського населення містом в Сполучених Штатах.
Трохи легше тим, хто приїжджає з Києва. Обидва міста є багатонаціональними центрами своїх держав у плані культурному житті, фінансів, економіки. Та й роботу можна знайти будь-яку, головне – витримати конкуренцію з тими, хто представляє інтерес для тутешнього ринку праці.
Вакансії, які можна зайняти без офіційного працевлаштування, в цьому місті користуються невеликим попитом. У Нью-Йорку вигідніше і безпечніше працювати законно.
Популярні напрямки для мігрантів:
Ті, хто має освіту і досвід роботи у сфері IT, програмування, реклами, фінансів, знають англійську мову і можуть підтвердити кваліфікацію, мають хороший шанс на працевлаштування в велику компанію, яких тут тисячі.
Наймати житло дешевше всього буде якомога далі від Манхеттена. Ціни на продукти харчування тут порівнянні з київськими. І не завжди закуповуватися вигідніше на ринку: супермаркети дуже часто влаштовують «обвал цін» на певні категорії товарів.
Обід в ресторані може дозволити собі далеко не кожен мігрант, а ось перекусити в кафе можна за 12-15 $, в mcdonald’s – до 10 $. Інтернет обійдеться близько 25 $ за 1 місяць, ще 55 $ потрібно відкласти на мобільний зв’язок.
Поняття «безкоштовна медицина» в США відсутня. Місцеві жителі обслуговуються в межах своєї страховки. За все, що вона не покриває, доводиться платити чималі гроші.
Мігрантам теж краще обзавестися полісом або стати учасником програми Medicaid, яка забезпечує безкоштовну медичну допомогу незаможним.
В останнє десятиліття з україномовною громадою Сполучених Штатів себе стали асоціювати нащадки всіх попередніх хвиль еміграції, бізнесмени, відкривають в Америці компанії, і навіть артисти, які приїжджають з гастролями.
Українська громада ділиться на кілька груп:
Україномовне населення веде досить активну громадську діяльність. В україномовних кварталах можна знайти широкий асортимент привізною преси з України: українські газети в Нью-Йорку користуються великим попитом.
Знайти «своїх» легко в соціальних мережах. Наприклад, в Facebook можна вступити в групу «Український Нью-Йорк» або «Українці в Нью-Йорку». Тут можна дізнатися про заходи, які проводить українська громада, отримати підтримку і безліч корисних порад.
Місцем зустрічей україномовного православного населення міста є Миколаївський собор (East 97 Street New York).
У 2009 році російська мова стала однією з офіційних у штаті Нью-Йорк. І не тільки тому, що тут знаходиться найбільший за чисельністю район в Нью-Йорку, а тому, що на ньому говорить 1,2 % від всього населення міста.
Однією з переваг надання мові статусу офіційної є складання документів для виборчого процесу і на ній теж. Крім російської та англійської, офіційними в Нью-Йорку є китайська, іспанська, корейська, французька креольський і італійський.
Бруклін – найбільш відоме і популярне місце, де живуть українці в Нью-Йорку. Перші переселенці в цю частину країни обрали для життя вулицю Брайтон-Біч. Саме звідси й почала зростати українська община.
У народі Брайтон називають «маленькою Одесою». Від неї відгалужуються українські квартали Шипсхед-Бей, вулиця Коні-Айленд і Кінгс-Хайвей. В основному це Південний Бруклін, у якого є безліч переваг:
Бруклін знаменитий українськими ресторанами, магазинами, концертними залами і просто невеликими фірмами, що пропонують весь сервіс.
Жителі Казахстану, Таджикистану та Узбекистану зосередилися в районі Рега Парк у Квінсі. На Стэйтен-Айленді розташовані в основному приватні будинки, багатоквартирних тут практично немає. Сюди переїжджають заможні українці, які вже якийсь час прожили в Брукліні й тепер хочуть більш стабільною та усамітненого життя.
Цей район вже більше нагадує Америку: багато зелені, затишні одноповерхові будинки, чистота. Складно повірити, що ще в 70-ті роки на цьому місці було сміттєзвалище. Дістатися до материка звідси можна по мосту Верразано Бридж.
Українці на Манхеттені теж не рідкість. Але тут проживають в основному забезпечені українці. Це вважається престижним, оскільки саме Манхеттен є зосередженням дорогих магазинів, великих бізнес-центрів і красивих парків.
Але є й більш дешеві квартали, де мешкають українці. Наприклад, Вашингтон Хайс.
Відносно недорогі квартири можна знайти в Сохо, Мідтауні й Челсі. Але їх треба пошукати, оскільки попит дуже великий.
Нью-Йорк став місцем проживання великої кількості україномовного населення, яке почало переїжджати сюди ще в 80-ті роки двадцятого століття. Українськими районами вважаються Бруклін, зокрема, вулиця Брайтон-Біч і прилеглі до неї квартали, а також Стэйтен-Айленд. Українською мовою тут говорить трохи більше одного відсотка населення. На території міста є школа з вивченням української мови, дитячі садки, ресторани.
Ми використовуємо файли cookie для максимальної зручності користувачів. Перебуваючи на сайті, ви приймаєте правила використання файлів cookie.
Privacy policy