Перший у світі автомобіль був створений в цій країні. Більше сотні років тому в Америці був зафіксований перший випадок здачі в прокат машини приватним власником. Дуже швидко американці перетворили послугу в бізнес, який поширився по всьому світу. Оренда авто в США у 2025 році ─ самій автомобільній країні світу – доступна, як ніде в іншому куточку планети. Досить сказати, що всі найбільші прокатні компанії зареєстровані тут.
За великим рахунком, прокат машини в Америці, його правила та умови нічим не відрізняються від загальноприйнятих у світі. Деякі відмінності можуть бути в різних car rental, як і скрізь, а також штатах – через відмінностей у законодавствах.
Громадянство не має значення. Послуга доступна особам, які мають право керування транспортним засобом і досягла 18-21 року.
При замовленні через інтернет вказувати дані карти не потрібно. Досить ПІБ, електронного та домашньої адреси, а також номери телефону.
Українські права в Америці приймаються, тільки якщо вони нового зразка, і користуватися ними можна до трьох місяців. Якщо планується орендувати машину довше, доведеться оформити International Driving Permit (права міжнародного зразка потрібно зробити ще вдома) або отримати місцеві Driving Licence на місці. Однак для звичайних туристів останнім нереально.
У разі ДТП без водійського посвідчення міжнародного зразка можуть бути проблеми з орендодавцем і страховиками.
Страхування автотранспорту тут обов’язково. Як правило, у вартість оренди включено пакет SLI (аналог українського ОСАЦВ, коштує $10 на добу) + CDW, але іноді розрахунок ведеться без урахування додаткового полісу, що покриває пошкодження. Перед тим, як орендувати машину в США, рекомендується уточнити, що саме захищає тарифний план.
Повна страховка CDW/LDW (Collision/Loss Damage Waiver) — аналог українського КАСКО з нульовою франшизою (ціна близько $ 500) або без неї, захистом від угону, страховкою коліс, днища і так далі найчастіше відразу включається у вартість.
PAE/PPP (Personal Protect Plan) — медична страховка водія і пасажирів коштує близько $ 6 на день. Вона не потрібна за умови, що персональні медичні страховки купувалися перед поїздкою в США. Roadsafe – пакет екстреної технічної допомоги на дорозі коштує від 6 до 20 доларів, але це необов’язкова опція.
Вартість оренди автомобіля в США за окремим штатам відрізняється, проте не сильно. Бюджетний седан в глибинці коштує від $ 25 на добу. Авто класом вище, джипи та кабріолети завжди коштують дорожче, але навіть машини представницького класу оцінюються дешевше, ніж в Європі.
У середньому ціновий діапазон за класами автомобілів такий, в доларах:
Оренда автомобіля в Нью-Йорку завжди коштує дорожче (від $ 35). Особливо в аеропорту JFK. Ціна різко зростає в періоди масових відпусток і свят.
Як правило, у вартість входить повна страховка з нульовою франшизою і доплата за другого водія. При тривалій оренді (від 4 тижнів) діють спеціальні знижені тарифи. Розрахунок у цьому випадку провадиться не при здачі авто, а списанням коштів з банківської карти раз у місяць.
За навігатор, EZ Pass (карта автоматичного розрахунку за проїзд по платних дорогах), дитяче крісло і так далі доведеться доплачувати. Опції розцінюються скрізь приблизно однаково.
Як правило, форма замовлення проста і зрозуміла, а вартість послуги буде знижена. Можливість скасування бронювання за 48 годин без фінансових втрат сприяє популярності подібних рішень.
Найбільш затребуваними є:
Подібні ресурси забезпечують пошук і порівняння варіантів, запропонованих відомими прокатними компаніями на даний момент часу в конкретному місці. Пропозиції відображаються у вигляді зведеної таблиці, в якій нескладно вибрати найкращий варіант. Дуже часто з хорошими знижками.
Пошук доступний за типом машини, так і по бренду прокатної компанії, з яких в США найбільш популярні:
Середня вартість літра бензину в США сьогодні становить $ 0,68. Найдорожче паливо в Каліфорнії та на Алясці, тому оренда авто в Лос-Анджелесі (0,91 дол./літр) або Сан-Франциско (0,97 дол./літр) обходиться дорожче.
Традиційно паливо дешевше в нафтовидобувних штатах: Техасі, Оклахомі, Нью-Мексико і Луїзіані. У великих містах з населенням понад мільйон осіб ціни стартують від 0,75 дол./літр.
Заправні станції на трасах практично не зустрічаються. Щоб заправитися, доведеться з’їжджати з вказівниками, а на спеціальному щиті можна дізнатися вартість палива, яка вказується в галонах, ─ це приблизно 3,78 літра.
Причому вказуються дві ціни: менша (приблизно на 10 центів за галон) для розрахунку картою, велика ─ для оплати готівкою. На АЗС доступні такі види бензину:
Заправні автомати приймають банківські картки, а алгоритм оплати зазвичай зазначений на табло. На деяких АЗС потрібно вказувати поштовий індекс місця (zip code), де емітована карта, тому за українською заправитися не вийде, але можна розрахуватися через касира. Хоча можна вказати 99999 ─ це індекс підійде для будь-якої міжнародної карти.
ПДР і розмір штрафів у різних штатах відрізняються, але не настільки істотно, щоб щось спеціально вивчати. Нюансів багато, але основні норми єдині:
Застосовуються наступні обмеження швидкості:
На дорожніх знаках символи завжди дублюються написами, часто символів взагалі немає і доводиться читати по-англійськи:
Якщо машину зупиняє поліцейський на дорозі, водій не повинен залишати салон і покласти руки на кермо. Поліцейський перевірить документи, озвучить порушення або випише штраф, якщо було за що.
Відкуповуватися краще не намагатися ─ за це передбачена стаття. Поліцейський не має права стягувати плату «на місці», а штрафи та санкції приблизно такі:
Необережне водіння тут серйозно карається. Якщо зробити два і більше порушень відразу, можуть виписати штраф від 250 до 1000 доларів.
Платних доріг та мостів в країні більш ніж достатньо. Якщо побачите табличку з написом Toll, готуйтеся платити. Краще взяти в прокаті EZ Pass — вона дозволяє користуватися платними дорогами без вимушеної зупинки.
Необхідно вибрати смугу руху зі знаками SunPass only, E-PASS only або LeeWay only рухатися зі швидкістю не більше 25 миль/год Система вважає дані карти автоматично надішле рахунок у прокатну фірму, яка спише кошти з вашої банківської карти.
Системи автоматичної оплати в кожному штаті свої та за їх межами не працюють. В цьому випадку доведеться обирати смугу only Cash або Change provided («Здача надається») і розраховуватися готівкою. Вартість проїзду скрізь різна.
Паркуватися можна тільки в спеціально відведених місцях. Якщо мова йде про дорогу, необхідно звертати увагу на колір бордюру:
Паркування, платні та безкоштовні стоянки в Америці працюють так само, як і в усьому світі. Заборонено зупинятися біля пожежних гідрантів, на перехрестях, тротуарах, пішохідних переходах, місцях для інвалідів, спеціальних або для інших типів транспортних засобів, а також на приватній території.
Штрафи за неправильну парковку встановлює муніципалітет. Наприклад, у Нью-Йорку це може коштувати від 46 до 265 доларів.
Найдорожчими вважаються стоянки в таких містах: Бостон, Чикаго, Вашингтон, Філадельфія, Сіетл, Гонолулу, Лос-Анджелес, Сан-Франциско і Нью-Йорк. В середньому по країні парковка на дві години в центрі великого міста коштує близько $ 4, а за день ─ $ 10-12.
Оренда авто в Лас-Вегасі, де найбільше безкоштовних стоянок, в цьому плані представляється оптимальної.
При аварії насамперед потрібно поцікавитися, чи все в порядку в інших учасників ДТП, і повідомити про подію в службу 911. Тим, хто невпевнено володіє англійською, можна скористатися послугами перекладача.
Служба з’єднає з поліцією, якій потрібно детально пояснити, що сталося. Другий крок після ДТП ─ дзвінок в прокат. Третій ─ зняти на камеру пошкодження і місце аварії.
На дрібні події поліцейські не приїдуть, а запропонують оформити протокол ділянці. Протокол можна скласти через телефон, але доведеться описати все докладно, вказати дані свідків та потерпілих. Потім компанії потрібно повідомити номер протоколу і попросити замінити машину.
Для оренди кемпера вік повинен бути не менше 21 року. Варто врахувати, що вони бувають різних класів (на трьох і більше осіб). Вартість оренди може доходити до $ 200-300 в добу. Середній розмір депозиту – $ 500.
У міста в’їзд заборонений (потрібно залишати на спеціальних паркінгах для recreational vehicle – RV), а витрата палива буде підвищеним. Також запропонують додатково взяти в оренду постільні приналежності вартістю $ 55 за комплект, набір кухонного приладдя за $ 100. Є варіанти, коли будинок на колесах можна взяти за долар в день.
Коли прокатнику потрібно повернути машину, здану в іншому місті, їм вигідніше знайти клієнта, який доставить її сам. У компанії можна отримати так званий Realocation List, і якщо там виявляться напрями, що цікавлять, можна сильно заощадити. Як правило, навіть за паливо платити не доведеться.
Чи варто брати машину в оренду в Штатах, вирішувати вам. Але в цій країні нереальна кількість приголомшливих пейзажів і цікавих для відвідування місць вздовж популярних хайвеїв.
Pacific coast highway: поїздка з Сан-Франциско до Сан-Дієго уздовж Тихоокеанського узбережжя дозволить помилуватися приголомшливими видами, всесвітньо відомими пляжами Малібу і поспостерігати за живими китами.
US Route 66 ─ дорога по Санта-Моніці з її знаменитим пірсом і колесом огляду до Чикаго — сама легендарна. Це «Головна вулиця Америки» і одна з перших нумерованих автомагістралей. По дорозі можна помилуватися автомобільним кладовищем «Ранчо Кадилаків», різнобарвною пустелею Арізони та містом-привидом Каліко.
US Route 20: мальовнича траса з Бостона в Ньюпорт пролягає через 12 штатів і вважається найдовшою в Штатах. Їхати доведеться вздовж довгих озер Фінгер, можна заїхати в історичний парк Ashfall Fossil Beds і насолодитися видами Єлоустонського парку.
Florida Keys: маршрут з Маямі в Кі-Уест, самий південний місто США, проходить через парк Everglades і найдовший міст архіпелагу Seven Mile Bridge.
Blue Ridge Parkway: дорога з Шарлотсвілля в Ашвілл знайома мальовничими видами. Магістраль сполучає два національних парки – Shenandoah і Great Smoky Mountains – з 200 тис. акрів лісу, печер, гір і водоспадів.
Four Corners (Чотири кути): найкращий маршрут американського південно-заходу ─ це дорога Флагстафф – Телурид. Можна відвідати парк Петріфайд-Форест зі скам’янілими деревами, проїхати через Долину монументів, точку Four Corners, де зустрічаються кордону штатів Арізона, Юта, Колорадо і Нью-Мехіко, поглянути на гори Сан-Хуан і познайомитися з містом-курортом Теллурід.
Seward highway: маршрут з Анкоріджа в Сюард ─ одна з найкрасивіших доріг на Алясці. Проходить через парк Chugach, покритий горами, льодовиками та золотоносними струмками, а завершується біля затоки Resurrection Bay, де можна поспостерігати за китами та іншою морською живністю.
Заздалегідь варто приготувати кредитну картку міжнародного зразка і поповнити рахунок на 1 000 доларів мінімум. Також потрібно подбати про навігаторі або придбати місцеву SIM-карту і користуватися картами Google на гаджеті.
Попередньо необхідно вивчити умови надання оренди та договір на сайті компанії. Вибирати автомобіль потрібно з мінімальної вартості в прокатному сервісі з високим рейтингом. Сервіс варто шукати в районі найбільшої тривалості перебування.
Також необхідно звертати увагу на розмір депозиту. Щоб уникнути зайвих витрат, цікавтеся обмеженнями по пробігу, штрафами за повернення в іншому місці й з неповним баком.
Машину повертайте вчасно виконуйте умови договору, і проблем не буде.
За відгуками українських туристів, а їх рекомендується вивчати перед будь-якою поїздкою за кордон, в Штатах найкращі умови надання автомобілів в оренду. Маршрут подорожей і місця ночівель треба продумувати заздалегідь і відразу бронювати готелі. Для зручності можна скористатися сайтом Roadtrippers.
Щоб поїздка була змістовною, про навколишні пам’ятки можна дізнаватися за допомогою програми Just Ahead, яке доступне в Play Market безкоштовно.
Не варто забувати й про можливість оренди електромобілів. Час від часу на американському ринку з’являються пропозиції, які дивують своєю фінансовою привабливістю. Але це стосується маленьких машин. «Тесла» в день зараз коштує близько 150 доларів.
Ми використовуємо файли cookie для максимальної зручності користувачів. Перебуваючи на сайті, ви приймаєте правила використання файлів cookie.
Privacy policy