Транспорт

Купівля квитків на транспорт Німеччини

Share

Туристи, які подорожують у складі організованих груп, як правило, не замислюються про квитки: їх поїздки заздалегідь організовані та оплачені, усіма поточними питаннями займаються менеджери. Мабуть, тому ті, хто не дуже часто виїжджає за кордон самостійно, однією з найскладніших проблем вважають пересування по країні, оскільки погано уявляють собі, де і як оплатити транспортні витрати. Цього не варто боятися – купівля квитків на транспорт Німеччини у 2025 році, як і в інших європейських країнах, не викликає труднощів, якщо ви заздалегідь підготуйтеся до цієї процедури.

Купівля квитків на транспорт НімеччиниКупівля квитків на транспорт Німеччини

Особливості транспортної системи Німеччини

Німецький транспорт – втілення стилю життя цього європейського народу: чіткість, точність, зрозуміла тарифна система. Але до транспорту у ФРН доведеться пристосуватися, оскільки вас чекає величезна кількість ліній, необхідність пересадок, з’ясування, на які потяги вам потрібно взяти квиток.

Залізниця (Deutsche Bahn) дозволяє дістатися в будь-яку точку на карті країни, це найпопулярніший транспорт. Якщо ви збираєтеся їхати на довгі відстані, використовуйте швидкісні поїзди ICE, IC, EC, CNL, які швидко і дорого доставлять до місця призначення.

Якщо потрібні дешеві квитки, вибирайте регіональні поїзди RE, RB, S-Bahn, які їдуть повільніше, а крім того, доведеться пересідати з поїзда на поїзд. Квитки можна придбати в касах, автоматах. На сайті www.bahn.de розміщена інструкція покупки квитка в автоматі.

Міжміські автобуси менш поширені у ФРН, вони належать до різних фірм, тому тут немає єдиного розкладу і тарифів. Можна скористатися автобусами Deutsche Bahn (IC Bus), які діють в рамках системи залізниць, а також послугами Berlin Linien Bus, де можна вибрати зручний маршрут по країні.

Діють також внутрішні авіалінії.

Як працює міський громадський транспорт

У містах користуються автобусом (Bus), трамваєм (Strassenbahn), метро (U-Bahn), міською електричкою (S-Bahn).

Вся територія міста розподілена на кільцеві зони. У центрі – нульове кільце, потім йде більш широка окружність – перше кільце, потім друге, третє – в залежності від розміру міста. Останні кільця покривають передмістя.

На всіх видах транспорту їздять за єдиним квитком. Вартість його залежить від того, через скільки зон ви збираєтеся їздити. Всередині однієї зони вартість мінімальна, чим більше зон ви проїжджаєте – тим вище ціна.

У Берліні можна скористатися CityTourCard вартістю 23,90 євро. Протягом 72 годин ви можете активно кататися по Берліну, оглядаючи пам’ятки, не піклуючись про оплату транспорту.

Типи проїзних квитків

Ціни на проїзні документи, які виставлені на сайтах транспортних, можуть в першу хвилину лякає – настільки все виглядає дорого і недоступно. Насправді в Німеччині існує цілком прийнятна система тарифів, необхідно тільки в ній розібратися.

Якщо брати квиток заздалегідь, то можна скористатися акціями або знижками, знайти більш зручний варіант. Зверніть увагу: акційні квитки часто не підлягають поверненню, місце на них не бронюється, на зупинках не можна виходити і їхати далі іншим поїздом. В автоматі купувати проїзні документи вигідніше, ніж через касу, компостувати їх не треба.

Оскільки основним транспортом у країні залишаються залізні дороги, варто дізнатися про те, які види квитків існують на цьому транспорті:

  • для федеральної землі (Länder-ticket);
  • по всіх землях Німеччини (Quer-durchs-Land-Ticket);
  • комбінований;
  • вихідного дня (Schönes-wochenende).

Які спеціальні квитки існують у Німеччині

Є проїзний документ по всіх землях ФРН. З ним можна подорожувати по всій країні протягом одного будь-якого дня. Ціна на одного мандрівника – 44 євро, за кожного з 4 можливих супутників потрібно доплатити за 8 євро.

Так, проїзд з Мюнхена в Кельн коштує понад 100 євро на одного пасажира, а за Quer-durchs-Land-Ticket втрьох можна з’їздити туди й назад за 60 євро. Користуватися можна тільки другим класі безлімітно, діти до 15 років їдуть безкоштовно, але тільки з дорослими.

Квиток вихідного дня діє трохи понад добу: в суботу або неділю з 00 до 3 години ночі наступного дня.

Ціна на одну особу – 40 євро, на кожного наступного – 4 євро. Їхати можна до 5 дорослих, для власних дітей до 15 років проїзд з дорослими не оплачується.

Їздити можна тільки у другому класі, у регіональних поїздах типу RB, RE, IRE, електричках S-Bahn. Квиток можна придбати онлайн заздалегідь, за три місяці до поїздки.

Німецькі залізничники пропонують також можливість скомбінувати залізничний квиток з тим, який потрібен для міського транспорту в містах відбуття та прибуття, якщо ця відстань становить понад 100 км.

Квитки федеральних земель (регіональні)

Квиток на всі види транспорту на території певної федеральної землі для однієї людини невигідний, але якщо їде група – це чудовий варіант. По ньому можуть їхати 5 дорослих або 2 дорослих і скільки завгодно власних дітей. Придбати його можна через інтернет.

Квиток дійсний з 9 ранку до 3 годин в метро, трамваї, на регіональному поїзді без обмежень.

У вихідні та свята документ діє понад добу: з 12 ночі та до 3 години ночі наступного дня.

Є нічний варіант: з 18 до 6 ранку.

Діти до 5 років у Німеччині їдуть безкоштовно по всіх дорогах. Діти з 6 до 14 років (як рідні діти, так і онуки) можуть їхати з дорослим, купили земельний квиток, безкоштовно: доплата не потрібна, потрібні лише документи, які підтверджують, що це ваші діти.

Типи федеральних квитків

Баварський квиток дає право безлімітного переміщення залізничним і міським транспортом на території Баварії. Вартість баварського квитка в другому класі для одного складе 25 євро, для кожного наступного – 6 євро. У першому класі: 37,5 +18,5 євро за ще одного.

Нічний квиток обійдеться дешевше: 23 євро у другому класі плюс 3 для наступного. У першому: 34,5 плюс 14,5 євро за ще одного.

Якщо ваш літак приземляється в аеропорту Мемінгена, куди літають багато лоукости, можна відразу придбати баварський квиток і їхати в Мюнхен, Нюрнберг.

Баварсько-богемський квиток: по ньому можна їздити не тільки по Баварії та користуватися громадським транспортом Мюнхена, але і відправитися в Карлові Вари, Чеський Крумлов. Його вартість – 26 євро + 5,6 за кожного такого пасажира. Строки використання ті ж.

Баден-вюртембергський квиток коштує 23 євро на одного і 4 на кожного наступного пасажира. Нічний варіант: 20 + 4 на кожного такого пасажира. По ньому можна з’їздити навіть в довколишні Францію, Швейцарію, але на німецьких регіональних поїздах.

Бранденбурзький квиток призначений для поїздок по Берліну, Бранденбургу, прилеглим районам. Денний варіант коштує 29 євро, нічний – 22. Бранденбурзький квиток на залізницю має свої особливості: за цим квитком можуть їздити до 5 осіб, доплат не потрібно. Діти, онуки їдуть безкоштовно до 15 років.

У святкові, вихідні дні квиток діє рівно добу – з 0 до 24 годин. Нічний варіант – з 18 до 7 ранку. Купити такий документ для групи дуже вигідно, оскільки вартість проїзду в громадському транспорті в Берліні досить висока, одна поїздка для пасажира коштує близько 2 євро.

Пільги та знижки на купівлю квитків

Знижки отримують власники BahnCard. Якщо протягом року пасажиру доводиться багато їздити, можна придбати в касі на вокзалі або через інтернет карту, що дає знижку 25, 50, 100 % на кожну поїздку. Вартість її залежить від того, що ви віддаєте перевагу: перший або другий клас. Так, 25-відсоткова карта на рік коштує 62 євро у другому класі та 125 – у першому.

Туристам і місцевим жителям доступні знижкові варіанти Sparpreis, які реалізуються на сайті DB (німецької залізниці). Чим раніше їх брати, то вони дешевші. Їх вартість може скласти 19, 25, 29, 35, 39 і так до 119 євро.

Кількість пільгових місць обмежено, а на квитки по 19 і 25 євро можна розраховувати лише при поїздках до 250 км. Квиток дійсний тільки на один вибраний поїзд, повернути й обміняти його можна тільки зі сплатою штрафу 15 євро.

Досить вигідний варіант – InterRail, всеєвропейський проїзний, який можна придбати на сайті www.interrailnet.com.

Він окупиться, якщо заплановано велика кількість поїздок на тиждень, а ще краще – місяць. З цим квитком можлива поїздка на швидкісних поїздах.

Яка відповідальність загрожує за безквитковий проїзд

Навряд чи хто-небудь, виїжджаючи за кордон, навмисно збирається їздити «зайцем», але ситуації складаються різні: бігли на поїзд, а квиток не встигали купити, оплатили не ту зону, не розрахували час, тому документ виявився недійсним.

У підсумку доведеться пояснити ситуацію контролеру і заплатити штраф за безквитковий проїзд, який становить 60 євро. Можна також спробувати купити квиток прямо у контролера – тут ніякі знижки та пільги не діють, доведеться купувати повний квиток. При неодноразовому порушенні правил проїзду безквитковим пасажирам загрожує ув’язнення на 6 місяців.

Висновок

Транспортна система Німеччини з’єднує практично всі населені пункти країни, тому користуватися нею зручно і вигідно як місцевим жителям, так і туристам. Збираючись у подорож самостійно, виберіть маршрут, продумайте, у яких містах і землях і в які дні ви будете перебувати, щоб скористатися зручними недорогими варіантами.

Громадський транспорт в Німеччині: Відео