Бранденбурзькі ворота – такий же символ Берліна, як Ейфелева башта в Парижі, Колізей в Римі або Тауер у Лондоні. Саме вони є найбільш пізнаваною берлінської пам’яткою, яка поклала початок будівництва міста в стилі так званого берлінського класицизму. Бранденбурзькі ворота — одне з найвищих будівель на Паризькій площі — знаходяться в серце Берліна і з’єднані з королівською резиденцією Липовою алеєю.
Головну берлінську пам’ятку звели за наказом короля Німеччини, Фрідріха Вільгельма Другого. Починаючи з 1791 року, Бранденбурзькі ворота будували практично безперервно протягом трьох років під керівництвом архітектора Карла прусського Готтгарда Лангганса. Саме йому належить проект, зразком для якого послужили ворота Акрополя в Афінах.
Спочатку замислювалося, що ворота стануть символом світу, тому їх назвали Брамою світу.
За планом архітектора перед відкриттям їх збиралися пофарбувати в білий колір. Історики вважають, що таке рішення архітектору порадив Йоганн Готфрід Шадов, який займався прикрасою головної берлінської пам’ятки. Згідно зі збереженими документам, саме Шадов запропонував прикрасити ворота богинею світу Іреною, що сидить на запряженій чотирма кіньми колісниці. Скульптурна група висотою в шість метрів стоїть зверху на арці обличчям до східної сторони столиці.
За чутками, скульптурна група настільки сподобалася Наполеону Бонапарту, що після його завоювання Берліна в 1806 році скульптуру перевезли в Париж. Правда, через вісім років відвоювали і її повернули назад. Саме з того моменту замість оливкової гілки в руках богині хрест і вона перейменована в Вікторію – богиню перемоги.
Вже в XX столітті споруда стала символом абсолютної влади партії Гітлера в Німеччині. Під час Другої світової війни ворота суттєво пошкодили та повністю реставрували лише в 50-х роках. Тоді ж знищили й статую Ірени-Вікторії, яку скульптори змогли відновити практично в первозданному вигляді залишився оригінальним зліпках.
Після війни Бранденбурзькі ворота стали частиною Берлінської стіни, а після її руйнування перетворилися в символ возз’єднання Західного і Східного Берліна.
Саме через ці ворота заступник міністра НДР Ганс Модров вийшов назустріч канцлеру Німеччини Гельмуту Колю.
Сьогодні гості та жителі міста відвідують Бранденбурзькі ворота на Паризькій площі, щоб згадати ті уроки, які Німеччини піднесла історія.
Біля воріт також часто проводять концерти, свята, демонстрації. Наприклад, під час Чемпіонату світу з футболу в Німеччині перед воротами організовували свята для вболівальників і вели прямі трансляції матчів.
До середини XIX століття Берлін оточувала митна стіна, пройти через яку можна було за допомогою 18 воріт. З часом їх розібрали, а останні залишилися стали справжнім архітектурним символом об’єднаної Німеччини.
Бранденбурзькі ворота в Німеччині – тріумфальна арка, з якої почалася нова епоха німецької столиці, зведення архітектурного вигляду Берліна.
Після воєн з Наполеоном Бранденбурзькі ворота ознаменували перемогу над наполеонівською Францією, коли квадригу повернули до Німеччини з Парижа.
У 1930-х роках і під час Другої світової війни вони стали символом величі гітлерівської Німеччини, а після поразки – символом її краху.
Зараз Бранденбурзькі ворота символізують мир і об’єднану Німеччину, оскільки саме тут відбулася зустріч глав НДР і ФРН для подальшого об’єднання країни.
У багатьох туристичних проспектах Бранденбурзькі ворота — ключовий символ Берліна. Раніше над ними підносився німецький прапор, але зараз вирішено обходитися без державної символіки.
У північній частині Бранденбурзьких воріт знаходиться невелика будівля, в якому раніше було вартове приміщення. Сьогодні там облаштували Зал мовчання, куди приходять всі, хто хоче згадати загиблих. У приміщенні стоїть повна тиша, щоб прийшли могли подумати над уроками німецької історії.
Бранденбурзькі ворота – улюблена туристами пам’ятка, що вистояла в круговерті історії. Подивитися на них можна з центральних районів столиці, Mitte і Зоопарк. Ворота знаходяться між міським парком і вулицею Унтер ден Лінден.
Найкрасивіше Бранденбурзькі ворота виглядають після заходу сонця. Завдяки сучасній ілюмінації вони сяють новими фарбами. Здається, що колони та квадрига ніби рухаються в сутінках.
Паризька площа надзвичайно популярна у вуличних артистів, молоді та мандрівників, тому там людно. Найменше туристів рано вранці.
Бранденбурзькі ворота знаходяться в самому центрі міста, тому дістатися туди нескладно. Адреса споруди — Pariser Platz, 10117.
Недалеко від площі, де розташовані ворота, є станція метро Brandenburger Tor, куди можна добратися по лінії U55, яка йде з Центрального вокзалу.
Крім метро, до площі ходять поїзди швидкісної залізниці S-Bahn. Подорожуючим на особистому транспорті, слід враховувати, що парковка біля Бранденбурзьких воріт заборонена.
Бранденбурзькі ворота — одна з основних визначних пам’яток Німеччини та головна визначна пам’ятка Берліна. Подивитися на цю величну споруду приїжджають туристи зі всього світу. За свою історію ворота неодноразово перебудовували та реставрували. Зараз Бранденбурзькі ворота — символ миру і єдності в Німеччині.
Ми використовуємо файли cookie для максимальної зручності користувачів. Перебуваючи на сайті, ви приймаєте правила використання файлів cookie.
Privacy policy