Пам'ятки

Знаменита бременська ратуша

Share

Сучасний Бремен не можна уявити без ратуші – готичного двоповерхової будівлі, став головним символом міста. Побудована у Середньовіччі споруда вже стало лідером по відвідуваності та популярності. Бременська ратуша знаходиться в самому серці міста – на Ринковій площі, вона оточена іншими відомими об’єктами, тому входить в перелік must see кожного туриста.

Ратуша в БременіРатуша в Бремені

Історія створення

У 1400 році, коли Бремен переживав період свого розквіту, місцева влада ухвалила рішення побудувати нову ратушу.

У період з 1405 по 1410 роки було зведено двоповерхову будівлю в готичним стилі – всередині розташовувалися два великих зали – Нижній і Верхній, а також окремі кімнати в північній частині.

Разом з новою ратушею площа поповнилася статуями імператора і курфюрстів. Відомо, що в ті роки будова мала оборонні укріплення, а на вежі був встановлений зубчастий вінець. Але ці елементи, на жаль, не збереглися до наших днів.

У 1600 році готична ратуша зазнавала серйозної реконструкції, її вигляд здався владі занадто скромним. У ході перебудови за проектом архітектора Людера фон Бентхайма, що завершився в 1612 році, будівля набула стильові елементи «везерського ренесансу».

Вікна збільшили, передню частину будівлі знесли, додали великий скляний еркер з фламандським фронтоном. Декоративні елементи фасаду виготовили майстри голландського Ренесансу Ганс Вредеман де Фріза, Якоб Флоріс і Хендрік Голциус.

Бременська ратуша вціліла під час бомбардувань часів Другої світової, при цьому понад 60 % будівель міста були повністю зруйновані.

Сьогодні всередині засідають місцевий сенат і бургомістр. Архітектура будови відсилає нас до кращих традицій німецького Ренесансу, а всередині ви знайдете приміщення, у яких колись проходили важливі політичні заходи, зможете спуститися у винний льох, щоб продегустувати по-справжньому старовинні напої.

Останню косметичну реконструкцію споруда пережила у 2003 році, вона входить в перелік об’єктів спадщини ЮНЕСКО.

Архітектура

Початкові розміри міської ратуші становили 41 на 16 метрів, на сьогодні параметри збільшилися, тому що фасад доповнився ренесансними елементами. Яскравіше всього на приналежність до архітектури епохи Відродження вказують напівкруглі арки, вишикувані по нижньому ярусу ратуші.

Зверху будівлю вінчає витончений фронтон з еркером. Вони оточені скульптурними композиціями. Зі східної боку біля ратуші можна побачити фігури глашатаїв у середньовічних костюмах, однак поставили їх у Бремені тільки в 1901 році.

Ратуша всередині

Сучасна будівля використовується за своїм прямим призначенням. У приміщеннях засідає сенат, однак комплекс відкритий для візитів туристів та жителів міста.

Жодна екскурсія не обходиться без відвідування так званої Золотої палати. Вона створювалася для прийому особливо високопоставлених гостей. Практично всі в цій кімнаті покрито золотом, починаючи від шпалер, закінчуючи дверними ручками та лампами.

У залі для прийомів на першому поверсі під стелею висить трьохсоткілограмова люстра. Її попередницю переплавили на зброю в період війни. А нинішню модель створили бременські торговці та вона є абсолютною копією первісної люстри.

Гості концертного залу звертають увагу на незвичайне дзеркало на вході. Воно не тільки виконує практичні функції, дозволяючи кожному переконатися, що наряд і зачіска в повному порядку, але і розкриває філософську притчу про сприйняття часу.

З одного боку рами зображена жіноча фігури з закритими очима, вона позначає людину, що прагне дізнатися, що буде завтра. Закрита книга у неї в руках символізує те, що цього ніколи не станеться. З іншого боку рами розташована жінка – минуле. Вона читає книгу подій, які вже відбулися. Кожна людина, подивилася в дзеркало виявляється посередині між минулим і майбутнім, що символізує поточний момент.

На другому поверсі знаходиться так званий Верхній зал. Стелі, виконані з дорогоцінних порід дерева, розписані в 1532 році знаменитим художником з Кельна Бартоломеусом Брейном. Спочатку кімната використовувалася для проведення офіційних міських прийомів бургомістра.

Є в Бременської ратуші навіть кімната кайзера Вільгельма. Він неодноразово відвідував місто і для аудієнцій, що проходили під час його візитів, виділили спеціальний зал. У ньому немає ні кутів, ні дверей. На стінах під стелею зображені біблійні настанови: здійснювати правосуддя, не забувати про роботу, жаліти слабких, захищати дітей, бути скромним і інші.

У підвалі розташовується відомий Bremer Ratskeller – винний льох, історія якого почалася в 1405 році. Примітно, що підземне приміщення не обмежується тільки ратушею, погріб триває під Новою площею.

В ньому зберігається понад 1000 видів спиртного, в тому числі шість сотень сортів унікальних німецьких вин. Напої можна дегустувати на місці або придбати пляшку обраного алкоголю прямо зі складу, що знаходиться поруч.

До речі, особливо красиво ратуша виглядає у вечірній час доби, коли площа освітлюється ліхтарями, а на самій будівлі включається підсвічування.

Режим роботи та вартість

Ратуша відкрита з понеділка по суботу, проте екскурсії проводяться тільки в певний час: 11.00, 12.00, 15.00 і 16.00. Дізнатися точний час екскурсії ви можете за телефоном +494-213-616-132.

Вхід платний: дорослі купують квитки за 6,5 євро, діти до 11 років проходять безкоштовно. Деталі на офіційному сайті Бременської ратуші.

Як дістатися

Бременська міська ратуша знаходиться за адресою Am Markt, 21, 28195 Bremen, Deutschland. Вона височить над площею Марктплатц, в самому серці старої частини міста.

Добиратися до ратуші найзручніше на трамваї (підійдуть маршрути № 1, 2 і 3) або автобусом (№ 30, 31 і 34). Їхати до зупинки Marktplatz.

Крім того, поряд знаходиться зупинка Domsheide, яка входить у маршрут трамваїв № 4,6,8 і автобусів № 24 і 25.

Пам’ятки Бремена

Бремен – дивовижне місто з цікавою історією. Якщо хочете подивитися визначні пам’ятки, вирушайте в стару частину Бремена. Тут немає готелів і бізнес-центрів, місцеві жителі шанують свою культуру і роблять все можливе, щоб зберегти середньовічний і ренесансний вигляд міста.

Примітно, що ратуша Бремена буквально оточена цікавими об’єктами. Праворуч на відвідувачів грізно дивиться перший канцлер Німеччини Отто фон Бісмарк, зліва знаходиться ще один символ міста – Роланд.

Якщо пройти далі по вулиці, побачите величезний Кафедральний собор Бремена, а на протилежній стороні вулиці розташована Палата Гільдій.

Висновок

Міська ратуша – невіддільний атрибут Бремена. Щорічно її відвідують сотні тисяч туристів. Розташований об’єкт, що охороняється ЮНЕСКО, в старій частині міста. Архітектурно поєднує в собі готичні елементи та стильові особливості Ренесансу.

Сьогодні ратуша функціонує, як і раніше, є місцем засідань сенату, всередині також знаходиться кабінет бургомістра. Відвідати ратушу може кожен бажаючий – для туристів у день проводиться кілька екскурсій. Квиток для відвідувачів старше 11 років коштує 6,5 євро.

Бременська ратуша: Відео