Яка валюта в Німеччині

Share

Поїздка за кордон завжди пов’язана з певними хвилюванням і переживаннями, і не всі вони приємні. Спочатку доводиться оформляти візу і переживати, не відмовлять. Але ось дозвіл на в’їзд отримано, але враження від поїздки загрожує зіпсувати відсутність грошей. Зрозуміло, що гроші у вас є, але ви зможете ними скористатися з максимальною вигодою? Не кожен готовий одразу відповісти, наприклад, які грошові одиниці в обігу у ФРН і що являє собою валюта, гроші в Німеччині у 2024 році.

Гроші в НімеччиніГроші в Німеччині

Коротка історія німецької марки

Історично німецькі гроші називалися марками. Багато хто зі шкільних часів пам’ятають легкі алюмінієві монетки з молотом і циркулем – це були пфенінги НДР, основна одиниця називалася маркою, а пфенінги був її сотої частини. Точно так само називалась і національна валюта Західної Німеччини – ФРН. Після злиття саме марка стала валютою об’єднаної країни.

Західнонімецька марка була несподівано введена в обіг в зонах окупації західних учасників антигітлерівської коаліції 20 червня 1948 року. В радянській зоні ще деякий час ходили рейхсмарки та тільки пізніше з’явилися марки НДР. Серед західних держав марка славилася своєю стабільністю. Правда, за термін свого існування – до 2002 року – вона знецінилася в чотири рази, але німецькі гроші втратили за цей строк менше своєї купівельної здатності в порівнянні з грошовими одиницями інших розвинених країн.

Введення в обіг євро

У 1992 році в Маастріхті країнами, що входять в Європейське економічне товариство (ЄЕС), був підписаний договір про створення єдиного грошового та економічного простору, який і привів до зникнення літери «Е», що означала «економічний» з назви організації. Держави прийняли рішення про перехід на єдину валюту – євро, і визначили досить жорсткі економічні вимоги до країн для її введення.

Грошова одиниця Німеччини до введення євро за раніше називалася маркою. Проте з 1999 року вона втратила статус незалежної валюти та підпорядковувалася євро. Готівкові марки в період між 1999 і 2002 роком поступово вилучалися з обігу, встигнувши, щоправда, за цей час побувати основними валютами Косова і Чорногорії, власні гроші яких до цього моменту остаточно знецінилися.

Німецькі монетні двори

У середині XIX століття Німеччина являла собою кілька королівств і князівств і, звичайно, кожен з володарів прагнув завести власний монетний двір. Між 1872 і 1887 роками монетні двори Німеччини були відкриті в 10 містах. Поступово їх кількість скорочувалася і в даний час діє тільки 5 монетних дворів: у Берліні, Мюнхені, Штутгарті, Карлсруе і Гамбурзі.

На німецьких монетах двір, їх виготовив, ставить літери, які дозволяють визначити, в якому саме місті вони випущені. Берлінський монетний двір ставить літеру А, баварський – D, штутгартський – F, баден-вюртембергський – G, а гамбурзький – J.

Яку валюту брати з собою, якщо ви їдете Німеччину

Зараз у ФРН ходять євро, і відповідь на питання, які брати гроші в Німеччину, очевидний: найкраще взяти саме їх.

Євро розплачуються німці в численних кафе, магазинах і торгових центрах. В обігу знаходяться паперові купюри номіналом 5, 10, 20, 50, 100, 200 і 500 євро.

Звертаються і монети: соту частину євро офіційно називають «цент», проте, щоб не було плутанини з американської дрібницею, найчастіше її називають «євроцентом».

Випускаються монети 1, 2, 5, 10, 20, 50 євроцентів. Причому аверси монет однакові, а реверс залежить від країни, в якій євроцент викарбувано, але приймаються вони по всій єврозоні. Формально всі євроценти є законним платіжним засобом й обов’язкові до прийому в якості платежу. Однак, залежно від країни ЄС існують особливості: багато держав ввели законодавчо округлення до вартості 5 центів і монети 1 і 2 центи майже випали з обороту.

Але, природно, в Німеччину можна приїхати й з грошовими коштами в іншій валюті. У цьому випадку їх доведеться обмінювати.

Обмін валюти в Німеччині

Обміняти наявні у вас кошти на євро можна в аеропортах, на станціях залізниці, портах прибуття, готелях, на головпоштамті, в обмінних пунктах та, природно, в банках.

Корисно знати, що банки в Німеччині зазвичай працюють тільки в будні дні з 8.30 до 13 години та з 14 до 16. Тільки у великих містах, наприклад, у Дрездені, вечірній час роботи банків продовжено до 17.30. А ось пошта працює у багатьох містах цілодобово.

Курс обміну валюти кожен банк встановлює самостійно. Так само на свій розсуд банки встановлюють і комісію за надання цієї послуги. Зазвичай оголошення про те, що комісія не стягується, не означає, що курс обміну буде низьким.

Найбільш зручним способом представляється зняття євро через банкомати. В процесі буде проведено та обмін валют.

Найкраще брати з собою картки платіжної системи Visa або Mastercard. Їх приймають скрізь, часто ними навіть можна розплатитися в магазинах. Правда, чим менше магазин, тим більше шансів, що емітовані іноземними банками карти він не приймає або що встановлений ліміт на оплату такою картою. Картки American Express теж беруть, але далеко не скрізь. Більше про банківські карти в Німеччині можна дізнатися тут.

Дорожні чеки легко обміняти в банках, але розплатитися ними де-небудь не вийде. А банки, як ми пам’ятаємо, не працюють у вихідні дні та по вечорах. Якщо ви приїхали з чеками, не забудьте обміняти їх вдень.

Цікаво, що в Німеччині існує система повернення ПДВ, сплаченого в країні громадянам держав, що не входять в Євросоюз. Розмір ПДВ – від 7 до 16 %.

При купівлі автомобілів, мотоциклів, катерів та інших транспортних засобів, а також при оплаті його за послуги ПДВ не повернуть. В інших випадках на виїзді з єврозони його можна отримати. При цьому знадобиться пред’явити нові покупки (невикористані) і відповідні чеки. Мінімальна ціна купівлі для оформлення чека – 25 євро.

Висновок

З 2002 року єдиною валютою Німеччини є євро. Якщо вам це зручно, то краще брати з собою саме ці гроші. Втім, з обміном валют особливих проблем у ФРН у вас виникнути не повинно. Прослідкуйте, щоб ваші банківські картки належали до лідерів цього ринку – Visa або Mastercard. З іншими картами, особливо мають код, який відрізняється від чотиризначного, можуть виникати проблеми.

Обмін валют у Німеччині: Відео