Мілан вважається не тільки футбольною столицею Італії та оперною столицею Європи, але й містом-законодавцем світової моди. Багато мандрівників у 2024 році їдуть туди не для того, щоб ознайомитися з місцевими пам’ятками, а виключно з метою відвідування популярних італійських магазинів. Шопінг в Мілані став настільки популярним, що багато туристичних фірм почали організовувати спеціальні шоп-тури в це місто.
Головним напрямком міланського шопінгу залишається придбання одягу, взуття, аксесуарів, косметики та біжутерії. Тут можна купити речі з останніх колекцій модних будинків Armani, Gucci, Ferre, Versace, Hugo Boss, Prada та інших. В Італії асортимент брендових виробів в рази ширше, ніж на території України.
До того ж, купуючи одяг і взуття від італійських дизайнерів у бутиках України, доводиться переплачувати не менше 30 % від їх вартості. А шопінг в столиці світової моди – непоганий спосіб заощадити. Також варто врахувати ще один важливий момент: роблячи покупки в бутиках Мілана, можна не сумніватися в тому, що всі речі є оригінальними.
Що можна привезти з Мілана:в першу чергу потрібно звернути увагу на весільні вбрання та костюми, шкіряні вироби (рукавички, сумки, ремені), класичну чоловічу і жіноче взуття, шарфи (шифонові, вовняні, шовкові), натуральні та штучні шуби.
До речі, найкращими визнано італійські хутряні вироби від модного будинку Fendi. Незважаючи на те, що їх виробництво зосереджено в Римі, на території Мілана є кілька фірмових магазинів цього дизайнера. Мінімальна ціна натуральної брендової шуби – близько 15 тисяч євро. Вироби зі штучного хутра відносно недорогі – від 2 тисяч євро.
Багато людей купують в Мілані дизайнерські меблі. У місті чимало магазинів, в яких можна придбати унікальні моделі крісел, диванів, шаф, столів і інших предметів інтер’єру.
Щорічно на початку квітня сюди з’їжджається велика кількість поціновувачів вишуканої дизайнерських меблів, щоб відвідати меблеву виставку. Дізнатися про неї докладніше можна в інтернеті. Для цього потрібно зайти на офіційний сайт організатора – Salone Internazionale Del Mobile.
Користується популярністю також міланський магазин фірмової техніки Apple. Це одна із самих великих брендових торгових точок по всій Італії. Багато українці воліють купувати продукцію «яблучної» корпорації тут, оскільки в Україні коштує вона набагато дорожче, та й асортимент в українських магазинах не такий широкий.
Всі без винятку мандрівники везуть додому з Мілана продукти харчування:
Кожного мандрівника, який відправився в Італію на шопінг, цікавить, якийсь сувенір привезти з Мілана кожному з родичів і друзів. Як подарунок можна вибрати листівки, статуетки, посуд, вагове мило, якісні репродукції відомих картин і навіть антикваріат – все залежить від фінансових можливостей.
Перед тим як відправитися на шопінг за кордон, необхідно скласти приблизний маршрут, відзначивши на ньому торгові точки, які потрібно відвідати. Тому далі мова піде про те, де в Мілані можна купити необхідні речі.
За відгуками місцевих та іноземних покупців, популярністю користуються міланські торгові центри, розташовані в межах міста:
Це найбільші торгові центри Мілана, пройти повз яких не вдасться жодному гостю міста.
Кращий варіант для тих, хто шукає, де в Мілані купити одяг відомих брендів недорого, – відвідати місцеві аутлети. Саме там зібрані залишки минулих колекцій. А ціни у них вдвічі-втричі нижче, ніж в бутіках.
Усі міланські аутлети діляться на дві категорії: магазини стоку, які надходять нерозпродані речі з бутиків, і спатчі, які співпрацюють безпосередньо з фабриками. Аутлети розташовані головним чином в околицях Мілана.
У число найбільш відомих закладів входять:
З міських аутлетів популярністю у туристів користується D-Magazine. Знаходиться він на Via Manzoni, 44. Незважаючи на невелику 2-поверхова будівля, скромний вхід і єдину вітрину, магазин радує своїх відвідувачів великими запасами брендового одягу з минулих колекцій.
Тим, кого цікавить бюджетний шопінг в Мілані, рекомендується відвідати міські ринки. Серед найпопулярніших слід назвати:
Тим, хто зараховує себе до книголюбів, не завадить навідатися на книжковий ринок, розташований на площі Армандо Діаз. Він працює у другу неділю кожного місяця, крім річних.
Власники місцевих торгових точок мають право самостійно вирішувати, за яким графіком працюватимуть. Головним чином час роботи магазинів у Мілані триває з 09.00 до 19.00 або 10.00 до 20.00. У літній період багато закладу в 13.00 закриваються на сієсту, потім відкриваються в 16.00 і продовжують обслуговувати покупців до 22.00–23.00.
Вихідний день у більшості торгових точок – неділя. Працівники деяких закладів відпочивають в першу або другу половину понеділка. Без вихідних і перерв на сієсту функціонують лише бутіки «Золотого квадрата» і великі торгові центри.
За два тижні до Різдва всі магазини активізують діяльність. Щоб не втратити клієнтів, вони не закриваються на обідні години та працюють без вихідних.
У персоналу торгових точок є можливість компенсувати цей час у серпні, коли вся Італія на два тижні завмирає і зазначає Феррагосто. Більшість магазинів закривається на всі 14 днів, деякі ж функціонують у режимі скороченого робочого дня.
У Мілані є два види розпродажів – Liquidazioni та Saldi. Перші організовуються тоді, коли магазин закривається, і потрібно ліквідувати наявний товар. При цьому встановлюються мінімальні ціни на весь асортимент.
Другі є сезонними розпродажами. Проводяться вони двічі на рік – влітку і взимку. Поширюються головним чином на брендовий одяг, взуття, аксесуари.
Відповідаючи на питання про те, коли в Мілані починаються розпродажі (Saldi) літніх колекцій, слід вказати, що тривають вони з початку липня до початку вересня. Початкові знижки на речі варіюються в діапазоні від 20 до 30 %, а під кінець сезону доходять до 80 %.
Магазини ділять весь асортимент продукції на кілька частин і оновлюють товар на вітринах раз в тиждень. Вважається, що найкращим періодом для відвідування магазинів є саме середина Saldi. В цей час ще є хороший вибір речей, але ціна на них вже встигла знизитися практично наполовину, тому придбати їх можна досить дешево.
Зимові розпродажі в Мілані тривають з різдвяних і новорічних свят (приблизна дата початку – 5-7 січня) до початку березня. Проводяться вони за такою ж схемою, як і літні.
Тим, хто бажає поїхати в Мілан на шопінг в сезон розпродажів, слід врахувати, що на частину товарів (наприклад, ювелірні прикраси та хутряні вироби) знижки не поширюються. В розпродажах не беруть участь дорогі брендові бутіки. Вони можуть оголосити знижки на окремі речі з останньої колекції, але не більш 15-20 % від їх початкової вартості.
Деякі магазини пропонують знижки виключно для постійних клієнтів. Після того як в бутік надходить нова колекція нерозпродані залишки попередньої здаються в аутлети.
Тут можна побачити чоловіче і жіноче взуття й одяг, коштовності, хутра, тканини, предмети мистецтва, дитячі товари, іграшки та багато іншого. Тим, хто хоче дізнатися графік проведення виставок, рекомендується зайти на сайт центру.
У кожного, хто бажає відправитися на шопінг в Мілан, є вибір між самостійною підготовкою подорожі та обігом в туристичну фірму. Багато компаній пропонують своїм клієнтам шоп-тури, беручи організаційні моменти на себе.
Туристам, з країн безвізового режиму достатньо біометричного паспорта та супутніх документів, всім іншим перед поїздкою необхідно оформити шенгенську візу категорії С в Італію. З цією метою потрібно підготувати пакет документів, який складається з:
Ті мандрівники, які збираються їхати в Мілан на шопінг самостійно на власному автомобілі, повинні надати оригінали та копії водійської ліцензії, технічного паспорта транспортного засобу та міжнародної страховки.
Туристи, які приїхали з країн, які не входять в Європейський Союз, можуть робити покупки такс-фрі в Італії. Це означає, що з них буде стягуватися податок на додану вартість (ПДВ). В Італії він дорівнює в більшості випадків 22 %, тільки на хутро і коштовності – 35 %.
Якщо покупка здійснюється в магазині з табличкою Euro Tax Free, можна оформити поворотний чек:
Але такий варіант поширюється тільки на деякі категорії товарів: елітну парфумерію та одяг, хутряні та ювелірні вироби.
Оплата покупок здійснюється в євро. На касах можна розраховуватися як готівкою, так і кредитними картами. У деяких магазинах приймається навіть іноземна валюта, але за завищеним курсом.
Під час розпродажів краще робити покупки в торгових точках, які знаходяться далеко від туристичних маршрутів. Там і асортимент ширше, і ціни набагато нижче.
Щоб порівняти ціни на українські товари та Італії, можна відвідати який-небудь магазин в Мілані. У цьому місті працюють такі українські торгові точки: Kalinka (вулиця Via Boscovish), La dacia (вулиця Via A. Moro), Mix Markt (вулиця Via Giorgio Chavez).
Шопінг в магазинах Мілана в сезон розпродажів – відмінний спосіб поповнити гардероб модними обновками за доступними цінами. Розпродажі проходять двічі в році: з початку січня по початок березня і з початку липня до початку вересня. Саме в цей час і варто відвідувати місто бажаючим придбати брендові речі з хорошою знижкою.
Бутіки, торговельні центри, аутлети, спатчі – все це місця осередку іноземних покупців з різними фінансовими можливостями. Більшість магазинів працює з 09.00-10.00 до 19.00-20.00, маючи тільки один вихідний – неділя.
Важлива перевага шопінгу в Мілані для громадян не входять до ЄС країн – можливість повернути ПДВ. Його розмір сьогодні в Італії становить 22 %, а на хутро і коштовності – 35 % від вартості товару.
Ми використовуємо файли cookie для максимальної зручності користувачів. Перебуваючи на сайті, ви приймаєте правила використання файлів cookie.
Privacy policy