В Іспанії, як і в багатьох країнах СНД, потрібно прописці за місцем фактичного проживання. Прописка в Іспанії у 2025 році може знадобитися від іноземця в багатьох ситуаціях, наприклад, при оформленні дозволу на роботу або реєстрації автомобіля. Однак найчастіше мігранти реєструються з метою отримання доказу постійного безперервного проживання в Іспанії, яке зазвичай вимагають міграційні органи при оформленні виду на проживання.
Про реєстрацію краще подбати заздалегідь і звернутися в міську мерію відразу після приїзду в країну, оскільки іммігрантові, що має намір проживати в Іспанії, прописка може знадобитися в багатьох випадках. Реєстрація за місцем фактичного проживання іноземцю потрібна в наступних ситуаціях:
Для того щоб отримати прописку за місцем проживання в Іспанії, потрібно виконати всього два простих кроки:
В залежності від обставин, у зв’язку з якими різні інстанції вимагають від іммігранта документ про прописку, йому може бути видано дві паперу:
Для оформлення прописки іноземець повинен подати такі документи:
Для реєстрації неповнолітніх обов’язково вимагається особиста присутність одного з батьків або офіційного опікуна. Обов’язковим документом для дітей є свідоцтво про народження. Цей документ повинен бути перекладений на іспанську мову присяжним перекладачем (traductor jurado) або засвідчений у консульстві.
Дітей, які вступають до школи пансіонного типу, прописують за адресою навчального закладу. Офіційним опікуном у цьому випадку є директор навчального закладу або гуртожитку.
Реєстрація за місцем проживання здійснюється безкоштовно (проте в деяких регіонах Іспанії можуть запросити невелику символічну плату).
Виписка з реєстру жителів або сертифікат про реєстрацію видаються іммігранту в день звернення. Документи, видані для підтвердження в інстанції, які діють три місяці, але сама прописка – 2 роки.
Прописку в Іспанії потрібно продовжувати після закінчення певного часу. У різних містах цей термін може відрізнятися, але в основному прописка діє два роки. Коли термін дії реєстрації підходить до кінця, іноземцю надсилають на домашню адресу повідомлення про те, що найближчим часом йому належить звернутися в муніципалітет за її продовженням.
Однак такі листи часто губляться на пошті, тому краще самому стежити за термінами, інакше, якщо пізно звернутися за продовженням, іммігранту може загрожувати ануляція прописки та штраф за прострочення. Крім того, в цьому випадку іноземець також втрачає можливість довести безперервність свого проживання в Іспанії, якщо таке йому буде потрібно у випадку подальшого оформлення ПМЖ.
Для продовження прописки потрібно принести з собою документи, що підтверджують володіння нерухомістю, або договір про оренду.
У разі переїзду на інше місце проживання оформляти прописку слід заново.
Для цього потрібно звернутися в муніципалітет за старою адресою за довідкою про попередні адреси проживання (certificado histórico de empadronamiento), а потім за новим місцем проживання із заявою про реєстрацію. Однак іноді звертатися в мерію за старим місцем проживання і повідомляти про переїзд не потрібно. Це краще уточнити безпосередньо у мерії міста, в якому проживає іноземець.
Для нерезидента без документів і навіть з простроченою візою існує можливість зареєструватися за місцем проживання в Іспанії. Легальність перебування в країні у цьому випадку не має значення – у разі вашого звернення в мерію з метою реєстрації міграційні органи не будуть долучені.
Крім того, якщо надалі ви плануєте отримати вид на проживання або громадянство Іспанії, офіційна прописка послужить документом, що підтверджує термін проживання в країні.
Прописатися в Іспанії можна також без особистої присутності – для цього потрібно скласти довіреність на представника. При зверненні в муніципалітет він також повинен мати при собі свій паспорт або інше посвідчення особи, наприклад, дозвіл на резидентство в Іспанії (вид на проживання), а також його копію.
Процес реєстрації за місцем проживання в Іспанії для іноземців досить простий. Причому можливість зареєструватися мають навіть мігранти без візи – мерія не повідомляє міграційні органи про відсутність у заявника підстави для легального проживання в країні. Прописати можна також і інших членів сім’ї, включаючи дітей, а якщо немає можливості з’явитися в муніципалітет особисто, то достатньо оформити довіреність на третю особу і передати йому все заздалегідь підготовлені документи.
Плата за оформлення реєстрацію не стягується. Якщо іноземцю потрібен документ, що підтверджує реєстрацію, йому видадуть, в залежності від ситуації, виписку з реєстру жителів або сертифікат про реєстрацію.
Ми використовуємо файли cookie для максимальної зручності користувачів. Перебуваючи на сайті, ви приймаєте правила використання файлів cookie.
Privacy policy