Для громадян СНД іпотека в Чехії у 2024 році є вигідним способом створення власної нерухомістю. Обумовлено це низькими процентними ставками, широким вибором варіантів і обмеженим пакетом необхідних паперів. Сприяє цьому ще й те, що набули чинності зміни в законодавстві країни, що дозволяють купувати об’єкти нерухомості не тільки юридичним, але і фізичним особам, які є громадянами інших держав. В цілому аналітики відзначають, що ситуація з можливістю отримання позики іноземцями в останні роки в Чехії істотно покращилася.
У Чеській Республіці існує цілий ряд різних іпотечних програм. Їх основними особливостями можна назвати:
За рахунок позикових засобів дозволяється придбати будинок, будинок, квартиру, студії й т. д.
Умови надання чеськими банками грошових засобів для покупки нерухомості громадянам інших країн схожі з тими, які поширюються на місцеве населення. Формулюються вони наступним чином:
Тепер кілька слів про умови, на які позичальник зазвичай звертає увагу в першу чергу. Мова йде про терміни та відсотках іпотечної угоди.
Наприклад, у банку Hypoteční banka позичка повинна бути погашена максимум за 30 років, при цьому відсоткова ставка для іноземних громадян становить 4,39 %. В іншому популярному фінансовій установі Чехії Komerční banka за користування банківськими коштами нараховується 4 % в рік.
Що стосується строку дії кредитного договору, то тут вводиться обмеження не тільки на максимальну, але і на мінімальну тривалість користування позиченими грошима. Так, позика має бути повернена не пізніше 30 і не раніше 5 років з моменту оформлення угоди.
З 1993 року на чеському фінансовому ринку працює «дочка» Сбербанку, іменована Sberbank CZ. Примітно, що взяти в ньому позику можуть наші земляки, які не оформили дозвіл на довгострокове перебування на території ЧР.
Слід зазначити, що жоден інший банк у цій країні не демонструє подібну лояльність при отриманні іпотечного позики громадянами. Про вигідність співпраці з Sberbank CZ красномовно свідчить наступна інформація:
Серед інших умов видачі іпотечного кредиту варто звернути увагу на наступні:
Для того, щоб отримати грошові кошти на покупку нерухомості в цій країні, позичальник повинен відповідати певним вимогам. При розгляді кредитної заявки банки насамперед звертають увагу на наступні характеристики потенційного клієнта:
При цьому дуже важливо правильно вибрати іпотечну програму. Розглянемо це питання докладніше.
Щоб оформити договір довгострокового житлового кредитування в Чехії, громадянину іншої країни обов’язково потрібно внести первинний внесок (далі ПВ). Жодних виключень для іноземців в цьому плані немає. Розмір ПВ для позичальників даної категорії в чеських банках коливається в межах 30-50 %. Тобто якщо значення цього показника критично, можна знайти більш відповідну пропозицію.
Обсяг кредитування є величиною, похідною від рівня платоспроможності іноземця. Разом з тим для розрахунку розміру позики застосовується методика Loan-to-Value Ratio (скорочено LTV). Це співвідношення розміру кредиту до вартості застави. У деяких фінансових організаціях Чехії для місцевих жителів цей показник досягає 90 %, у той час, як для громадян інших країн – 70 %.
А от щодо тривалості користування позиковими засобами особливого вибору в іноземців немає – максимальний термін погашення кредиту становить 30 років.
Що стосується процентної ставки, то найбільш вигідний варіант для наших співвітчизників – це співпраця з банком Sberbank CZ, про що йшла мова вище.
Провівши аналіз наявних пропозицій, іноземець зможе підібрати оптимальну іпотечну програму і придбати відповідну нерухомість.
Потенційний позичальник, який не має чеського громадянства, для отримання позикових коштів повинен підготувати наступні папери:
Деякі фінансові організації можуть зажадати надати трудовий договір, укладений з роботодавцем, щоб дізнатися термін його дії. Зрозуміло, навряд чи легально працююча компанія буде підписувати такий документ зі своїм співробітником на 30 років, тому буде краще, якщо дата закінчення дії трудової угоди буде невизначеною.
Ця процедура проводиться у відділенні фінансової установи і вимагає особистої присутності потенційного клієнта. Там він заповнює заяву на відкриття рахунку, надавши при цьому всього два документи. Зокрема, обов’язковим є наявність актуального закордонного паспорта, ще один документ заявник обирає на власний розсуд з наступного списку:
Крім того, в деяких банках можуть зажадати поштова адреса в ЧР для контактів.
Процедура оформлення іноземцем іпотеки в Чехії передбачає виконання наступних заходів:
У попередньому ДКП зазвичай прописується максимально допустимі строки отримання продавцем коштів. При їх перевищенні покупця чекають штрафні санкції.
Отримання позики завжди супроводжується додатковими витратами. У деяких державах практично завжди доводиться страхувати здоров’я і життя позичальника, а також замовляти оцінку об’єкта.
У Чеській Республіці ці витрати відносно невеликі та не перевищують 1% обсягу кредитування. Зокрема, мова йде про такі витрати:
Іпотечний податок в ЧР не передбачено.
Ще зовсім недавно в Чехії не практикувалося дострокове погашення іпотечних позик, тому така умова в договорах просто не прописувалося. У разі проведення такої операції позичальник піддавався штрафу, розмір якого сягав 7-10 % від обсягу кредитування.
Проте в банківській сфері Чехії були прийняті нововведення, в результаті яких позичальники отримали право один раз протягом фінансового року погашати до 25 % суми позики без накладення штрафних санкцій. Якщо ж достроково виплачується все тіло кредиту, штраф складе близько 2000 євро (приблизно 51,5 тисяч чеських крон).
Довгострокове житлове кредитування в Чехії приваблює в першу чергу низькими процентними ставками. Досить сказати, що навіть іноземці можуть оформити іпотеку в Празі все під 2-4,5 % річних.
За рахунок позикових коштів в ЧР можна придбати будується чи готове житлове приміщення. Допускається і покупка комерційної нерухомості.
Погасити заборгованість можна буде протягом 30 років. Але при цьому позичальник повинен відповідати певним вимогам, зокрема, мати дозвіл на довгострокове перебування в Чехії, високий рівень доходу, а також власні накопичення для внесення первинного внеску в розмірі не менше 30 % вартості придбаного об’єкта нерухомості.
Ми використовуємо файли cookie для максимальної зручності користувачів. Перебуваючи на сайті, ви приймаєте правила використання файлів cookie.
Privacy policy