Бізнес

Як відкрити рахунок у банку Чехії

Share

Про стабільності європейської банківської системи, яка демонструє стійкість в умовах економічних криз, багато хто знає не з чуток, тому прагнуть відкрити рахунок в Чехії у 2024 році чи іншій країні Європейського союзу. Привабливі умови обслуговування рахунків роблять їх доступними як для юридичних осіб, так і для звичайних громадян.

Як відкрити рахунок в банку ЧехіїЯк відкрити рахунок в банку Чехії

В яких банках можна відкрити рахунок

Можливість розміщення особистих або корпоративних активів за кордоном завжди розглядалася фінансово грамотними громадянами як спосіб зменшення власних ризиків. Банківська система Чехії налічує безліч фінансових організацій, значну частину яких становлять міжнародні банки, що мають представництва по всьому світу.

Так, у Чехії можна відкрити рахунок в Райффайзен банку City банку або в Unicredit. Привабливі умови обслуговування клієнтів пропонують також і багато чеські банки, серед яких найбільшими є Fio banka, Komerční banka, Česká spořitelna та інші.

Банківські установи в Чехії мають зручний графік роботи, а також пропонують безліч популярних на фінансовому ринку продуктів. Наявність онлайн-сервісів, які відкривають доступ до управління рахунками, дозволяє клієнтам більшості чеських банків контролювати свої активи з будь-якої точки світу, включаючи мерчант-акаунти, призначені для прийому платежів через інтернет.

При виборі банку для відкриття рахунку клієнти приділяють особливу увагу наявності широкої мережі банківських відділень і зручної організації обслуговування.

Банки, найбільш популярні у клієнтів, охочих відкрити рахунок, представлені в таблиці. Всі ці установи пропонують послуги мобільного та інтернет-банкінгу, мають банкомати та відділення по всій країні. Графік роботи: понеділок-п’ятниця з 9:00 до 17:00.

Найбільші банки Чехії:

Список банків Чехії ви можете знайти у базі даних на сайті Національного банку ЧР.

Відкриття рахунку нерезидентом

При наявності у клієнта всіх необхідних документів на відкриття рахунку в чеському банку виявиться досить простою і швидкою процедурою. Як правило, завести обліковий запис в чеському банківській установі можна за 1 годину або навіть швидше, однак при цьому потрібно особиста присутність клієнта.

Деякі фірми-посередники за певну плату в стислі терміни пропонують фізичним особам послуги з відкриття рахунків без необхідності відвідування фінансової установи, однак ніхто не може гарантувати успішність такої угоди.

Як правило, багато банківські установи в Чехії працюють як з резидентами, так і нерезидентами, тому знайти відповідний банк не складає труднощів.

Більшість фінансових установ, що надають послуги з оформлення рахунків не лише в національній валюті Чехії (чеських кронах), але і в інших, включаючи найбільш популярні євро та долар США.

Таким чином, громадянам досить зручно використовувати рахунки в чеських банках не тільки для накопичення іноземної валюти, але також і для її конвертації або переказу.

Одним з основних умов роботи з банком є досягнення клієнтом 18-річчя, проте відкриття студентського рахунку є доступним для осіб віком від 15 років (за умови присутності в банку в момент укладання угоди законного представника неповнолітнього).

Крім того, деякі чеські банки практикують відкриття рахунків за умови розміщення на них депозитів: як правило, це невеликі суми в межах 500-1000 крон.

Кожному клієнту при відкритті облікового запису (як громадянину, так і нерезидента) слід уважно ознайомитися з тарифами за оформлення та обслуговування облікового запису, оскільки чеські банки можуть застосовувати систему зборів за наступні послуги:

  • ведення рахунку;
  • здійснення платежів;
  • видача виписок;
  • переведення коштів і т. д.

Які документи потрібні

При відкритті рахунку від фізичної особи-нерезидента чеські банківські установи вимагають, як правило, такі документи:

  • заяву;
  • документи, що підтверджують особистість: зазвичай це закордонний паспорт і другий документ на вибір клієнта (водійські права (ліцензія), національний паспорт, свідоцтво про народження, вид на проживання).

Також знадобиться адресу клієнта в Чехії для доставки картки (може підійти навіть адреса готелю). Крім того, слід подбати про достатню кількість грошей для поповнення рахунку (якщо це вимога банку). Перелік документів може бути змінено в залежності від індивідуальних вимог конкретно взятого фінансової установи.

Як відкрити корпоративний рахунок

Реєстрація банківського рахунку для юридичної особи вимагає попередньої підготовки, але завдяки йому фірма може істотно розширити можливості для співпраці з іноземними партнерами.

Лояльний підхід багатьох фінансових установ Чехії до нерезидентів дозволяє країні отримувати додаткові фінансові інвестиції в економіку практично з усіх юрисдикцій, де розташовані компанії, що бажають відкривати рахунки та проводити транзакції.

Відносно невеликий (за мірками Євросоюзу) контроль руху коштів на рахунках і порівняльна дешевизна обслуговування клієнтів (навіть щодо Литви або Польщі) залучають іноземні компанії до співпраці, як правило, на постійній основі.

Серед деяких фірм поширена практика податкової оптимізації через відкриття офшорних рахунків. Крім того, зберігання активів компанії за кордоном в деяких випадках може вберегти їх від вилучення за рішенням суду, а також дає ряд інших переваг.

Всупереч тому, що керуючому корпоративним рахунком, відкритим в одному з банків Чехії, потрібна шенгенська віза або дозвіл на проживання/громадянство однієї з країн Європейського Союзу, підготувати необхідні документи для здійснення угоди досить просто, зважаючи на кількість брокерських і посередницьких компаній, готових надати свої послуги у найкоротший термін за певну винагороду.

Послідовність дій компанії, яка має намір оформити обліковий запис в чеському банку, виглядає так:

  1. Вибір іноземної фінансової установи з найбільш вигідним пропозицією щодо обслуговування та банківським продуктам.
  2. Підготовка і подача необхідних документів.
  3. Переговори з представниками банківської організації.
  4. Відкриття рахунку з одержанням відповідних документів.

Для відкриття рахунку юридичної особи у чеському банку зазвичай потрібні наступні документи:

  • легалізовані (зі штампом апостиль) установчі документи фірми; якщо фірма зареєстрована в Чехії, необхідна виписка з Торгового реєстру;
  • копії паспортів (національного і закордонного) підписанта договору про відкриття рахунку, а також бенефіціара;
  • від компаній, які використовують проміжний механізм управління та володіння, вимагається надання трастової декларації.

Перелік документів може змінюватись.

Крім того, відкриваючи корпоративний рахунок, необхідно вказати контактну інформацію уповноваженого представника.

У багатьох чеських банках поширена практика співпраці з фірмами, в управлінні якими присутні резиденти Чеської Республіки. Це обумовлює популярність використання номінального сервісу більшістю компаній, що бажають відкрити офшорний рахунок.

На відміну від оформлення рахунку для фізичної особи, реєстрація рахунки фірми може зайняти кілька днів, що пов’язано з необхідністю перевірки достовірності документів.

Фінансові витрати на відкриття та обслуговування рахунку

При виборі фінансової установи для відкриття рахунку багато клієнти цікавляться, скільки коштує обслуговування акаунта, намагаючись знайти найбільш вигідний варіант. Вартість основних послуг з відкриття та обслуговування рахунків в найбільших банках Чехії представлена в таблиці.

Банк Комісія за відкриття рахунку Комісія за обслуговування рахунку, чеських крон/місяць Мінімальний оборот за рахунком, при якому відсутня комісія за обслуговування, чеських крон/місяць Комісія за зняття коштів, чеських крон
UniCredit Bank немає 100 12000 немає
Fio banka немає немає Безкоштовно (до 10 операцій в банкоматах Fio banka і до 5 операцій в інших банкоматах в місяць), безкоштовно при знятті понад 1000 крон у відділенні
Komerční banka немає 0-169 0-99
Československá obchodní banka немає 25-900 10000 немає
Česká sporitelna немає 0-100 7000 немає

Про перевірку свого рахунку

Перевірити стан свого рахунку, оформленого в одному з банків Чехії, можна при безпосередньому зверненні в банківську установу або через систему онлайн-банкінгу.

Перший спосіб передбачає необхідність наявності документів, що підтверджують особу власника рахунку, у другому випадку для отримання доступу до інформації про стан банківського рахунку достатньо пройти процедуру авторизації в особистому кабінеті клієнта, використавши логін-пароль (для цього не потрібна присутність в банківському офісі). За допомогою електронного сервісу можна не тільки контролювати рух коштів по рахунку, а й здійснювати трансакції.

Поповнювати рахунок або знімати з нього грошові кошти можна у відділенні банку, так і через банкомат з функцією прийому-видачі грошей.

Крім того, використовуючи інтернет-банкінг, клієнтам досить просто здійснювати безготівкові перекази коштів (у вибраній валюті) як з рахунка, так і на нього.

Вибираючи найбільш зручний спосіб роботи з банківським акаунтом, корисно буде ознайомитися з тарифами банківської установи як правило, більшість банків дозволяють здійснювати декілька операцій в місяць за зняття готівки з рахунку без сплати комісії.

Через особистий кабінет кожен користувач електронного банкінгу може здійснювати ряд операцій самостійно: від перевірки рахунку до проведення платежів або відкриття депозитів. Крім того, клієнти, які знайшли більш вигідні умови обслуговування в іншому банку, можуть використовувати такі опції, як закрити рахунок або оформити його в іншій фінансовій установі.

Про відкриття депозиту в Чехії

Оформити терміновий або будь-який інший депозит в чеському банку досить просто для власників рахунків, відкритих, навіть якщо вони є нерезидентами. Попри невисокі процентні ставки, відкриття вкладів за кордоном популярне завдяки стабільності європейської банківської системи, яка передбачає страхування вкладів клієнтів (як у національній валюті, так і в євро або доларах США).

Ознайомитися з умовами депозитних пропозицій найбільш популярних банків Чехії в розрізі часто використовуваних валют можна в таблиці.

Банк Ставка за вкладом в чеських кронах, % Ставка за вкладом в євро, % Ставка по вкладу в доларах США, %
UniCredit Bank до 0,67 до 0,49 до 0,30
Fio banka до 0,85 до 0,25 до 0,8
Československá obchodní banka (CSOB) до 3,2 до 0,01 до 0,01
Sberbank до 1,03 до 0,4 до 0,8

Отримання кредиту в Чехії

Кредитування, що відноситься до переліку активних банківських операцій, є джерелом отримання маржинального прибутку банком і одночасно дозволяє підвищити рівень споживання та розвитку бізнесу в державі. Невисокі відсотки за використання кредитних коштів роблять популярної послугу кредитування, надається чеськими фінансовими установами як резидентам, так і нерезидентам.

Програми іпотечного кредитування в чеських банках заслуговують особливої уваги, оскільки поряд з тривалим періодом фінансування і невеликим розміром початкового внеску клієнти можуть отримати позику без значної переплати. Розглянемо умови кредитування купівлі житла деякими банківськими установами Чеської Республіки в таблиці.

Банк Ставка, % Період кредитування, років Початковий внесок, %
UniCredit Bank від 2,69 до 30 від 10
Fio banka від 2,48 від 5 до 30 від 15
Československá obchodní banka (CSOB) від 3,09 до 40 від 10
Sberbank від 2,89 до 30 від 10

Знайти докладну інформацію про можливості кредитування в чеських банках для нерезидентів можна в статті «Отримання кредиту в Чехії».

Підсумки

Популярністю в економічно активних громадян і представників бізнесу різних рівнів користується послуга відкриття рахунку в чеському банку.

Можливість управління активами на рахунках з будь-якої точки планети завдяки широко використовується чеськими банками онлайн-сервісів, що дозволяє клієнтам (як великої компанії, так і пересічному фізичній особі) отримувати максимальний ефект від банківських послуг.

Особливості відкриття банківського рахунку в Чехії: Відео