Робота

Робота у Відні: вакансії, способи пошуку, зарплати

Share

Австрійська Республіка приваблює трудових мігрантів стабільною економікою, високими зарплатами і низьким рівнем безробіття. Але багато хто забуває, що без роботи тут найчастіше залишаються саме мігранти. Перспективною дана держава може стати для фахівців затребуваних і рідкісних професій, для кваліфікованих працівників. Але, оскільки робота у Відні у 2024 році вважається не самою простою підставою для еміграції, розберемося в цьому питанні детальніше.

Фото ВіденьФото Відень

Актуальні вакансії

За даними Міністерства праці, минулого року в австрійській столиці працювало близько 1 мільйона чоловік, з них приблизно 70 % — місцеві жителі і 30 % — приїжджі з інших регіонів. Відень є місцем проведення міжнародних виставок, конгресів та фестивалів світового рівня. Тут же розташувалися офіси міжнародних організацій – МАГАТЕ, ОПЕК, ООН.

Відень – єдина столиця в Європі, на території якої розвинене виноробство. Це означає, що робота для українців, українців, білорусів та інших народів СНД, готових працювати в цій сфері, знайдеться навіть у столичному регіоні.

За даними Статистичного відомства Австрії, у столиці зосереджено більше половини вакансій на ринку праці. Основу місцевої економіки складають дрібні і середні підприємства — приблизно 95% від усіх компаній.

Влада приділяє особливу увагу розвитку таких ключових напрямків:

  • телекомунікаційні та інформаційні технології;
  • комерційне застосування наукових розробок;
  • автомобільна промисловість і транспорт;
  • туризм.

Виходячи з цього, список затребуваних професій виглядає так:

  • програмісти,
  • інженери,
  • лікарі,
  • медсестри,
  • фінансисти,
  • дизайнери,
  • архітектори,
  • хіміки,
  • викладачі,
  • працівники автомобільної галузі,
  • будівельники.

Робота у Відні для жінок можлива в соціальній сфері — доглядальниці, няні, домробітниці. Без будь-якої кваліфікації можна влаштуватися у сферу обслуговування, де затребувані продавці, офіціанти, мийники посуду, покоївки, адміністратори. Чоловіки найчастіше влаштовуються в автосервіси, водіями або працівниками на будівництво.

Вимоги до претендентів та умови роботи

Найбільші шанси працевлаштуватися в австрійській столиці у тих, хто відповідає наступним вимогам:

  1. Володіє німецькою мовою на рівні А1. Деяким фахівцям, наприклад, лікарям, інженерам, знадобиться В1.
  2. Має вищу освіту за затребуваної професії.
  3. Може показати зафіксований у трудовій книжці досвід роботи за фахом.

Перевагу віддають особам до 35 років з докторськими або іншими науковими ступенями. Особи, готові працювати в секторі послуг, можуть знайти роботу і без знання німецької, але рівень оплати праці в цьому випадку буде набагато нижче.

Що стосується умов роботи, то тут все залежить від професії і сфери, в якій зайнятий працівник. Звичайний офісний режим складає 8 годин з вихідними в суботу та неділю. Усі переробки оплачуються за подвійним тарифом.

Влада Австрії узаконила 12-годинний робочий день, але він застосовується лише на розсуд роботодавців.

Тим, хто працює на курортах або у готелях, надається житло. Забезпечити місцем проживання можуть і в тому випадку, якщо компанія зацікавлена коштовного співробітника. Найчастіше компанії орендують квартири для керівників вищої ланки або талановитих фахівців, які досягли великих успіхів у своїй галузі.

Способи пошуку роботи

Знайти роботу у Відні можна і самостійно і з допомогою посередників.

Тим, хто вирішить шукати роботу своїми силами, слід звернути увагу на такі джерела:

  • сайти по роботі;
  • форуми та групи в соціальних мережах;
  • рекомендації знайомих і друзів;
  • газетні оголошення.

З інтернет-джерел, потрібно звернути увагу на thelocal.at – тут зібрані пропозиції по роботі для англомовних іноземців, і glassdoor.at – тут розміщують пропозиції прямі роботодавці. Претендентам без знання німецької мови простіше буде звернутися в спеціалізовані агентства, які не тільки допоможуть знайти підходящу вакансію, але й підготувати документи для візи.

Що необхідно для роботи у Відні

Щоб мати можливість працювати на території Австрії, необхідно отримати робочу візу категорії D (національну). Міграційне законодавство передбачає два типи робочих віз:

  • Rot-Weiss-Rot Karte (RWR) – призначена для працівників, які вже знайшли роботодавців і можуть надати в консульство трудова угода.
  • Rot-Weiss-Rot Plus Karte – видається тим, хто тільки збирається шукати роботу, дозволяє перебувати в країні протягом пів року.

Щоб отримати RWR, необхідно набрати певну кількість балів, які нараховуються згідно з характеристиками, перерахованим вище (знання мови тощо). Щоб відкрити візу за інженерною спеціальністю, потрібно набрати мінімум 70 балів. А ось для роботи у сфері послуг досить 55 з можливих 100.

Для розгляду вашої кандидатури роботодавцю знадобляться:

  1. Резюме.
  2. Мотиваційний лист.
  3. Диплом про освіту.
  4. Копія закордонного паспорта.
  5. Фото.
  6. Рекомендації.

Пакет на візу включає наступні документи:

  1. Візову заяву.
  2. Закордонний паспорт з копією.
  3. Копія громадянського паспорта.
  4. Фото.
  5. Свідоцтво про народження.
  6. Договір оренди житла.
  7. Страховка.
  8. Трудовий контракт.
  9. Виписка з банку про наявність коштів на рахунку.
  10. Запрошення від компанії-роботодавця.
  11. Сертифікат про проходження мовного іспиту.

Додатково можуть запросити диплом про освіту та копію трудової книжки. Всі папери на інших мовах, повинні бути перекладені на німецьку чи англійську мову і завірені нотаріусом.

До якого посередника звернутися

Пошук роботи через посередника має ряд переваг:

  • Фахівці компанії допоможуть правильно скласти резюме, в якому підкреслять всі ваші сильні сторони
  • Ви зможете отримати рекомендації щодо майбутніх співбесід.
  • Вас будуть повідомляти про всі нові пропозиції на столичному ринку праці у вашій галузі.

Крім цього агентство допоможе підготувати пакет документів для подачі у консульство.

З негативних сторін такого підходу можна назвати комісійні, які візьме посередник за свою роботу. У деяких фірмах вони можуть досягати розміру першої заробітної плати здобувача.

Куди звертатися:

  • Accenture Österreich – міжнародне агентство, допомагає знайти роботу навіть студентам. Крім послуг по працевлаштуванню пропонує різні професійні курси;
  • Hofer Philipp Personal GmbH – спеціалізується на пошуку працівників в промислової, комерційної та медичної галузі. Головний офіс знаходиться не у Відні, але пошук роботи здійснюється в тому числі і за столичним компаніям;
  • Aviteus Recruiting – пропонує вакансії у Відні для фахівців у сфері високих технологій.

Рівень оплати праці у Відні

Розмір заробітної плати в австрійській столиці визначається кваліфікацією працівника і галуззю, в якій він працює. Незалежно від громадянської приналежності, працівники, що не мають професійних навичок і виконують «чорну» роботу, можуть розраховувати на оплату в 800-1 000 євро в місяць.

Якщо ж мова йде про професіонала з вищою освітою, досвідом роботи та знанням німецької мови, тоді можна говорити про оклад від 4000 євро в місяць. В середньому ж В столиці заробляють 2 300-3 000 євро.

За професіями середній показник розподілився так (в євро за місяць до відрахування податків):

Офіціанти, прибиральники, обслуговуючий персонал готелів 1 000-1 200
Робота водієм 2 000-2 500
Касири в магазинах 1200
Секретарі 1500
Бухгалтер 2 000-4 000
Слюсарі, механіки, електрики 2 000-2 600
Вчитель 3 000-4 000
Молодший медичний персонал 2500
Лікарі 3 000-9 000
Програмісти 3 000-6 000

Податки з доходу, який не перевищує 11 тисяч євро на рік, не стягуються. При доході від 60 тисяч євро на рік, розмір податкової ставки становить 50%.

У скільки обходиться життя у Відні

Столиця Австрії відрізняється високими цінами на всі групи товарів та послуг не тільки в порівнянні з іншими регіонами, але і з іншими європейськими країнами в цілому. На одну людину потрібно приблизно 600 євро в місяць на основні потреби без урахування вартості алкоголю і сигарет.

Приблизний бюджет буде виглядати так:

Стаття видатків Сума в євро
Mac-меню у MacDonalds 7.05
Банку Coca-cola 0,33 л 2.6
Пачка сигарет 5.03
Квиток на проїзд у громадському транспорті в одну сторону 2.22
Проїзний на 1 місяць 40
Комунальні послуги за квартиру до 85 кв. м 182
Інтернет на 1 місяць 25
Абонемент в спортзал на 1 людину 30
Квиток в кіно 10
Оплата приватного дитячого садка за 1 місяць 230
Оренда квартири з 1 спальнею у віддаленому районі 550

На роботу в Вену має сенс їхати тим, у кого в послужному списку є затребувана професія і досвід роботи з нею, а також добре знання німецької мови. Не буде проблем і у кваліфікованих фахівців у сфері інженерної справи та будівництва.

Без будь-якої кваліфікації можна влаштуватися у сфері обслуговування.

Шукати вакансії можна на спеціалізованих сайтах або в кадрових агентствах. Середня зарплата у Відні становить 2 300-3 000 євро в місяць. Без знання мови можна розраховувати не більше ніж на 1 000 євро в місяць.