Меню Закрити

Перепустка в зону ООС (АТО): перевірка по реєстру, оформлення, продовження


Політична ситуація останніх років призвела до виникнення в Україні зони антитерористичних операцій. Починаючи з 2014 року, потрапити до міста на території Донецької та Луганської областей можна, лише оформивши спеціальну перепустку в зону ООС (АТО). Функціонал по видачі цих дозвільних документів покладено на СБУ України. Саме ця організація встановлює і контролює порядок перетину лінії розмежування, яка відокремлює основну частину Донбасу від областей, що не підкоряються уряду країни.

Способи оформлення перепустки в зону АТО

перепустка у зону АТО

Бажаючим відвідати у 2020 році Луганськ, Донецьк або інші селища або міста, розташовані в зоні операцій з антитерору, потрібно оформити електронна перепустка через сайт СБУ. Проїзд на непідконтрольну територію через розмежувальну лінію без відповідного дозволу є незаконним.

Перший час дії обмежень на відвідування громадянами України житлових територій в зоні АТО використовувалися паперові перепустки, проте з літа 2015 року вони були замінені на їх електронні аналоги. Це нововведення суттєво полегшило процедуру їх отримання.

На поточний момент існує два способи оформлення дозволу:

 1. Громадяни України та особи з громадянством інших країн для реалізації свого права проїзду через лінію дотику можуть запросити перепустку, помістивши заявку на портал СБУ через інтернет.
 2. Жителі непідконтрольних областей для поїздок в Україну з так званих ДНР або ЛНР повинні скористатися послугами, які надають координаційні центри з видачі перепусток, розташовані в прикордонних житлових пунктах: Краматорськ; Бахмут; Старобільськ; Маріуполь; Велика Новосілка.

Копії документів на адресу найближчого координаційного центру заявнику дозволяється надіслати поштовим відправленням з описом вкладення.

Законно отримати діючий дозвіл можна лише через офіційний сайт перепусток, належить СБ України urp.ssu.gov.ua.

При цьому потрібно враховувати кілька основних правил оформлення:

 • Всі заявки обробляються в порядку черговості;
 • Неможливо прискорити отримання результату, оскільки експрес-послуг щодо скорочення терміну очікування не існує;
 • Оформлення проводиться тільки на сайті СБУ, ніяких інших ресурсів для цієї процедури законом не передбачено.

Процедура оформлення

Процедура оформлення перепустки в зону АТО
Почати процедуру оформлення слід з формування заявки. Для цього користувач ресурсу повинен послідовно виконати кілька нескладних кроків:

 1. Зайти на портал СБУ.
 2. Авторизуватися, натиснувши на кнопку «Реєстрація» і вказавши в анкеті: персональні дані; адресу електронної пошти; Актуальний номер телефону з зазначенням коду країни; інформацію про дату народження; придуманий пароль.
 3. Погодитися з використанням персональної інформації.
 4. Підтвердити, що проходить реєстрацію не робот.
 5. Ввести в систему отриманий на електронну пошту цифровий пароль.

Після завершення реєстрації можна приступати до заповнення розділів заявки. Для цього потрібно:

 • за допомогою логіна і пароля здійснити вхід в особистий кабінет;
 • Натиснути зелену кнопку «Подати заявку».

Система дозволяє сформувати 10 заявок на один аккаунт. Це означає, що, авторизувавшись на сайті, людина може оформити перепустку не тільки на власне ім’я, але й подати заявку на своїх рідних і близьких.

Як правильно заповнити заяву

Насамперед, потрібно пам’ятати, що внесення інформації в графи заявки проводиться українською мовою. При виникненні труднощів з перекладом можна скористатися інтернет-перекладачем. Всі поля, позначені знаком «*», є обов’язковими до заповнення.

Всього заявка містить три сторінки, кожну з яких потрібно уважно заповнити та перевірити.

1.На першій сторінці слід визначити, в якій із секторів зони планується поїздка, а також вказати дані особи, на яку запитується перепустка, включаючи: Громадянство; Паспортні дані; ПІБ.

Вибір сектору має формальний характер і визначає лише, через який КПВВ буде відбуватися перетин лінії зіткнення. У разі високої завантаженості обраного блокпоста, людина може пройти в зону АТО через інший КПВВ. Діючі правила цього не забороняють. А дозвіл на відвідування будь-якого з секторів автоматично дозволяє переміщатися всередині зони.

Однак, заповнюючи заявку, слід дотримуватися встановлених вимог і вибрати зі списку всі плановані до відвідування місця. На сьогодні затверджено наступний поділ території АТО: Сектор А – Луганський напрямок; Сектор Б — Донецька область; Сектор М – Маріупольський напрямок; Сектор З – Горлівський напрямок

2.В поля другої сторінки вносяться: Адреса офіційної реєстрації; Місце фактичного проживання.

Крім того, обов’язково потрібно вказати мету відвідування зони АТО. Підставою для схвалення перепустки можуть служити наступні причини:

 • Проживання заявника або його сім’ї в зоні проходження;
 • Відвідування місць поховання рідних;
 • Смерть близьких;
 • Наявність власної нерухомості, яка знаходиться на непідконтрольною уряду України території;
 • Навчання, місце роботи, ведення наукової діяльності, відвідування дітьми дитячих освітніх дошкільних та шкільних установ;
 • Дипломатичні місії;
 • Гуманітарна діяльність.

Для підтвердження зазначеної мети поїздки потрібно прикріпити скан документа до електронної форми заяви.

У нижній частині сторінки передбачено місце для внесення відомостей про те, чи слід з дорослим заявником діти, віком до 16 років. Окремо на малолітніх громадян виписувати перепустку закон не вимагає. Для поїздки дитини з одним з батьків, необхідно пред’явити на пропускному пункті нотаріально завірена згода другого. Якщо у дитини немає другого з батьків, потрібно запастися папери, що підтверджують його відсутність:

 • Свідоцтвом про смерть;
 • Довідкою про розшуку;
 • Судовим актом про визнання його зниклим.

3.Третя сторінка заявки відображає всі внесені до неї відомості. На цьому етапі у заявника є можливість зробити коригування, якщо в ході перевірки даних він знайшов помилки. Якщо інформація достовірна, то потрібно натиснути на кнопку “Подати”, після чого документ надійде в СБУ на розгляд.

Чекати результату належить від 10 до 30 днів. За перебігом процесу заявник може стежити онлайн через розділ особистого кабінету “Історія подачі заяв”. У разі схвалення статус заяви автоматично зміниться на “Оформлене”. Деякі громадяни намагаються роздрукувати статус заявки для пред’явлення на КПВВ. Однак робити цього не потрібно, оскільки після прийняття позитивного рішення, яке оформлюється в електронному вигляді дозвіл автоматично вноситься до реєстру перепусток.

Якщо заявник пред’явить на блокпосту роздруківку заявки зі статусом «схвалено», але інформація про неї буде відсутній в електронному реєстрі, проїхати на територію зони йому не вдасться. Саме тому фахівці рекомендують здійснювати заплановану поїздку не раніше, ніж через три дні після схвалення перепустки, щоб інформація встигла потрапити в сховище даних.

Як продовжити електронну перепустку через зону АТО

Як продовжити електронна перепустка через зону АТО

Якщо заява на перепустку була оброблена до 28.03.2019, то власник неминуче стикається з необхідністю продовжити період дії документа. Зробити це також просто, як і замовити перепустку вперше. Впоратися з цим завданням під силу будь-якому громадянину, має під рукою електронний гаджет і можливість виходу в інтернет.

Щоб збільшити дію перепустки потрібно скористатися тим же сайтом СБУ: urp.ssu.gov.ua. Алгоритм продовження включає наступні кроки:

 1. Авторизація на інтернет-ресурсі.
 2. Вхід в розділ «Реєстр дозволів для переміщення в зону АТО».
 3. Підтвердження заявником бажання продовжити документ за допомогою кнопки «Переподати». При цьому слід пам’ятати, що вона активується в системі не раніше, ніж за 60 днів до кінцевої дати дії перепустки. У рідкісних випадках кнопка може стати активною за два тижні до завершення терміну дії або навіть через 7 днів.
 4. Перевірка внесених раніше дані і їх зміни в разі необхідності.
 5. Відправка заявки на розгляд.

Термін обробки заявки та прийняття рішення про продовження перепустки становить 10 днів. Статус процедури можна відслідковувати в розділі «Істрія подачі заяв», скориставшись номером заявки.

Якщо по закінченні часу заявник забув логін або пароль, йому потрібно скористатися допомогою системи та відновити втрачені дані, оскільки без них неможлива авторизація на інтернет-ресурсі. Для цього досить натиснути клавішу «Забули логін чи пароль?». Система автоматично оновить дані та вишле їх на адресу електронної поштової скриньки, який заявник повідомив під час реєстрації.

В ситуації, коли чоловік замовляв перепустку через посередників, і не володіє заведеним у систему логіном і паролем від особистого кабінету, він не може самостійно ініціювати процедуру продовження документа. У цьому разі діяти треба по одному зі шляху:

 1. Звертатися до того ж посередника і замовляти йому необхідну послугу .
 2. Дочекатися закінчення терміну дії поточної перепустки. Якщо вчасно не відправити запит, система автоматично дасть команду анулювати раніше виданий документ. Після цього людина може зареєструватися на інтернет-порталі, отримати логін і пароль і самостійно оформити необхідний для поїздок документ.
 3. Написати у довільній формі заяву з проханням видалити перепустку загальної бази даних і докладно викласти в ньому причину такого рішення. До заяви потрібно прикріпити скани документів, що дозволяють ідентифікувати особу його автора, і відправити його на електронну пошту СБУ.

Як перевірити перепустку в зону АТО

Оскільки будь-яка система схильна до технічних збоїв, досвідчені громадяни, які регулярно перетинають кордон між областями Донбасу, радять новачкам перед поїздкою переконатися в тому, що схвалене їм дозвіл на поїздки в зону АТО міститься в базі перепусток. В іншому випадку мандрівник може зіткнутися з багатогодинним очікуванням на прикордонному КПВВ, в результаті якого військові заборонять йому подальший проїзд.

Статус і період дії перепустки найпростіше перевірити за прізвища. Пересічні громадяни не мають можливості знайти себе в базі Служби безпеки. Але отримати необхідні відомості можна простим способом. Потрібно відвідати інтернет-сторінку СБУ і спробувати заповнити анкету на первинну видачу дозволу. Якщо реєстрація перепустки раніше вже відбувалася, персональні та паспортні дані заявника містяться в реєстрі СБУ, тому система не дозволить йому продовжити оформлення.

Якщо ж громадянин впевнений, що перепустка на його ім’я існує, але забув дату, коли закінчується його дія, перевірити інформацію можна через вкладку «Історія подачі заяв».

В разі проблем з доступом до інтернету, інформацію про те, коли перепустка перестає діяти, і про його наявність у реєстрі можна уточнити, скориставшись гарячою лінією СБУ України телефон за перепустками. Для отримання відомостей, зв’язавшись з оператором, потрібно повідомити йому будь-які з наявних даних:

 • Номер перепустки;
 • ПІБ;
 • Номер і серію паспорта.

На цю ж лінію слід телефонувати, якщо громадянин впевнений, що оформляє перепустку вперше, але система відмовляє у заповненні заявки на тій підставі, що його прізвище або паспортні дані вже містяться в інформаційній базі. У подібній ситуації велика ймовірність того, що персональними відомостями про заявника скористалися шахраї.

Вид електронної перепустки в зону АТО

Після того, як паперові перепустки, що дозволяють в’їзд в зону АТО, були оголошені недійсними й вилучені з обігу, в дію вступили електронні аналоги. Вони являють собою активну запис в загальному реєстрі перепусток і містять всю необхідну інформацію про свого власника.

За видами електронні перепустки можна розділити на:

 • Одноразові;
 • Багаторазові.

Якщо заява на перепустку в зону конфлікту була подана та оброблена до 28.03.2019, то термін дії такої перепустки 1 рік. Після закінчення терміну дії, його можна буде переподати зі строком дії “без обмеження терміну дії”.

На думку фахівців це нововведення допоможе істотно знизити навантаження на працівників координаційних центрів з видачі перепусток, а також послабить напруженість серед населення, що виникає у зв’язку з частими непорозуміннями на КПВВ через закінчення терміну дії дозволів або неможливості їх своєчасного продовження.

Тим, хто оформляє дозвіл на в’їзд у зону антитерористичної діяльності через посередників, слід пам’ятати, що паперові види перепусток з 2015 року не видаються. Подібний документ можуть запропонувати тільки шахраї.

Пункти пропуску в зоні АТО сьогодні

Пункти пропуску в зоні АТО

Громадяни України мають можливість перетинати межу зони конфлікту на Донбасі лише через спеціально обладнані контрольно-пропускні пункти КПВВ. Будь-яке переміщення поза блокпостів є несанкціонованою і такою, що суперечить законодавству країни.

Переміщення громадян здійснюється за двома документами:

 • Посвідчення особи, в якості якого може виступати паспорт, посвідчення водія, санітарна книжка, військовий квиток або інший документ, що має фотографію і дозволяє ідентифікувати цивільна особа;
 • Перепустка, оформлена згідно з вимогою законодавства і включеним в електронний реєстр СБУ.

На сьогодні на кордоні зони конфлікту діє 7 КПВВ, розрахованих на пропуск цивільних осіб і транспорту в різних напрямках:

1. Лисичанськ – люди та транспорт.
2. Станиця Луганська – люди та транспорт.
3. Миколаївка – люди.
4. Волноваха, Бугас – люди.
5. Маріуполь – люди.
6. Бахмут – транспорт.
7. Курахове, Георгіївка – транспорт.

Проїхати на непідконтрольну територію можна лише за документами, виданими урядом України. Перетнути лінію по пропуску ДНР або ЛНР не вийде. У виняткових випадках тимчасовий порядок передбачає проїзд осіб, які зовсім не мають перепустки. Подібна ситуація можлива, якщо життя мігрантів загрожує небезпека, викликана відкритими військовими діями в зоні АТО.

Але навіть при наявності перепустки громадянин може бути затриманий на КПВВ без права в’їхати в зону АТО. Виникнути така ситуація може при виявленні невідповідностей між даними, зазначеними в перепустці та інформацією, що міститься в офіційних документах. Виправити помилку в перепусткці на КПВВ неможливо. Тому слід з особливою ретельністю перевіряти всі внесені в заявку відомості, стежачи за їх коректністю та актуальністю на стадії оформлення. Внести зміни заявник може в будь-який момент, але тільки до тих пір, поки заявка не отримала статус «схвалено».

Для виправлення виявленої в перепустці помилки слід телефонувати на гарячу лінію СБУ або звертатися у відповідний координаційний центр.

Перетин лінії розмежування підконтрольних і непідконтрольних уряду України областей на сьогодні здійснюється громадянами країни у встановленому законом порядку. За останні роки процедура була максимально спрощена. Ніяких проблем з в’їздом і виїздом не виникає, якщо людина, що прямує в зону АТО, своєчасно оформив відповідний дозвіл самостійно через сайт СБУ або за допомогою одного з координаційних центрів. Влада країни ухвалила рішення про зняття обмежень з терміну дії перепусток.

Як діють нові перепустки у зоні АТО: Відео