Меню Закрити

Як оформити запрошення в Україну для росіян


При плануванні поїздки в Україну, чоловічому населенню Росії у віці від 16 до 60 років необхідно оформити дозвільні документи. У 2020 році без оформлення запрошення в’їзд для росіян в Україну неможливий. Жінкам і людям похилого віку для перетину кордону потрібно пройти співбесіду і здати біометричні дані.

Що представляє з себе запрошення

Оскільки Україна – держава, з якою у Росії підписано договір про безвізовий перетин кордону приїжджими з сусідньої країни. По суті, відповідь на питання – чи треба запрошення в Україну для росіян – прописано в Указі  Президента України №256/2017. Без запрошення можуть легко повернути назад без пояснення причин.

Перед тим, як оформити запрошення на Україну для росіян, треба розуміти, що воно не забезпечить стовідсоткової гарантії проходження українського кордону. Треба ще пройти співбесіду, не можуть бути витребувані різні додаткові документи – фінансові гарантії, довідка з банку, що підтверджує платоспроможність мандрівника, сума якої повинна розраховуватись по формулі:

  • ФЗ = ((20 х Пmin) : 30) х (КД+5),
  • де ФЗ — фінансове забезпечення;
  • Пmin — прожитковий мінімум на одну особу на місяць;
  • КД — планова кількість днів перебування на території України.

Особливо це стосується чоловічого населення РФ призовного віку. Тому, без оформленого запрошення, отриманого від родичів або приймаючої організації, обійтися не вийде.

Всі інші російські громадяни – жінки, діти, люди пенсійного віку проходять прикордонний контроль і можуть в’їжджати в Україну без всяких проблем.

Запрошення являє собою папір, виконану на спеціальному бланку. Вона надсилається рекомендованим або простим листом або за допомогою кур’єрської служби. За правилами, оформити запрошення можуть або родичі, які постійно проживають на Україні, або компанія з українською реєстрацією. Також це може бути будь-який громадянин, який отримав посвідку на проживання в Україні. Запрошення бувають декількох видів – туристичне, приватне та ділове.

Туристичне запрошення для ознайомлення з Україною оформлюють туристичні компанії, які відповідають за розміщення гостей, забезпечують необхідне супроводження під час поїздки. Цей папір найбільш поширений, оскільки з оплатою за проживання і зі зворотними квитками питання вирішені ще до приїзду на Україну. Туристичне запрошення дає право перебувати в країні не більше 30 діб.

Читайте також:  Отримання візи в Україну для росіян

Запрошення буває туристичне, приватне та ділове

Приватне видається, коли запрошуючою стороною виступають родичі або друзі жителів Росії. Сторона, яка видала запрошення зобов’язується нести всі витрати за гостя і забезпечити його житлом. Папір дає право перебувати на Україні 180 діб.

Ділове запрошення оформляється для іноземців, охочих затриматися на Україні. У тому числі оформити візу, що дає право на здійснення трудової або підприємницької діяльності. Якщо іноземний гість захоче оформити ВНП, запрошення є необхідною папером для подання такої заявки.

Доводи, які можуть замінити запрошення

Для короткострокового перебування в країні росіяни можуть перетнути кордон без всяких утруднень при наявності наступних обставин.

Хвороба члена родини. Якщо родич росіянина знаходиться в критичному положенні й цьому є підтвердження, то на кордоні під час проходження контрольного пункту питань не виникне.

Смерть члена сім’ї. Також можна без оформлення додаткових паперів приїхати на церемонію прощання і похорон близьких родичів.

Транзит. При здійсненні транзитного поїздки на будь-якому виді транспорту по території України оформлення додаткових паперів не потрібно. Без всяких утруднень перетнути кордон росіяни можуть для короткострокового перебування в країні.

Прикордонники
Контракт на трудову діяльність. При укладанні контракту на здійснення трудової діяльності можна перебувати на території України без оформлення запрошення до кінця терміну договору.

Водійське посвідчення для міжнародних поїздок. Водії, задіяні для виконання міжнародних перевезень і які мають посвідчення європейського зразка на право керування автомобілем, можуть перебувати в Україні без оформлення запрошення до закінчення виконання контракту на перевезення вантажів.

Тимчасова посвідка на проживання. Громадяни Росії, які оформили ВНП в Україні, отримують біометричну ID-карту, яка дає право безперешкодного в’їзду на українську територію.

Порядок оформлення запрошення

Як отримати запрошення з України для росіян? Щоб оформити запрошення громадяни України отримують спеціальний бланк у міграційній службі, для цього необхідно заповнити заяву, в якій потрібно вказати, що гостю буде забезпечено проживання та у разі необхідності надана фінансова підтримка на весь період його знаходження в країні. Папір достатньо завірити у нотаріуса.

Запрошення в Україну для росіян робиться за затвердженою формі та містить таку інформацію:

  • Паспортні дані та відомості про запрошуючу сторону.
  • Паспортні дані та відомості про гостя.
  • Зазначення мети відвідування України.
  • Точне місцезнаходження гостя на території країни.
  • Вказівка точного терміну перебування в країні.
  • Вказівка про спонсора поїздки.
Читайте також:  Отримання візи в Україну для росіян

Після того, як нотаріальне запрошення в Україну для росіян оформлене, воно відправляється гостю простим або рекомендованим листом, у деяких випадках використовується кур’єрська служба. Заявнику даються пояснення, що іноземці, внесені в «чорні списки», не зможуть перетнути український кордон, незважаючи на оформлене запрошення. Також робиться попередження, що при вчиненні правопорушень приїжджими, вся відповідальність ляже на плечі запрошуючої сторони.

Зразок і приклад заповнення

Запрошуюча сторона повинна оформити нотаріально завірене запрошення на Україну для росіян українською мовою і вислати гостям. Як виглядає запрошення в Україну для росіян.

Зразок запрошення в Україну для росіян в 2020 році виглядає наступним чином:

Зразок запрошення в Україну для росіян

При проходженні кордону таке нотаріальне запрошення в Україну для росіян знадобиться кожному жителю Росії, представнику чоловічого населення призовного віку.

Про терміни дії

В залежності від мети поїздки на Україну, оформляється відповідне запрошення, яке дає право проживання на території країни від 30 до 180 днів без оформлення візи. Термін дії запрошення проставлений в самому документі та контролюється прикордонниками на пропускних пунктах. Тому строки дії запрошення необхідно самостійно перевіряти перед виїздом на Україну.


Статті по темі