Меню Закрити

Особливості отримання посвідки на проживання в РФ для громадян України


Процедура, по якій оформлюється посвідка на проживання ПНП в Росії для громадян України 2020 році, стандартна, як і для інших безвізових іноземців. Подачі на ПНП для них передує одержання дозвіл на тимчасове перебування (РВП). Виняток передбачено лише для жителів Донбасу, які отримали тимчасовий притулок. Вони можуть звертатися за дозволом на проживання, пропустивши стадію РВП.

ВНП для українців

Що дає ПНП

Посвідкою на проживання називається стадія легалізації іноземця в Росії між дозволом на тимчасове проживання та отриманням громадянства. У ряді випадків закон дозволяє її оминути, але якщо говорити про те, що таке ПНП в Росії для українців, то, як і для більшості іноземців, це віха на шляху до російського паспорту.

На відміну від дозволу на тимчасове проживання, вид на проживання видається не на три, а на п’ять років, дає право жити і працювати в будь-якому регіоні Росії, а не тільки за місцем видачі, виїжджати за межі РФ і повертатися в країну стільки разів, скільки буде потрібно, може бути продовжений скільки завгодно разів.

Посвідка на проживання є окремим документом з фотографією і носієм біометричних поряд з іноземним паспортом, що посвідчує особу його власника на території Росії.

Дізнайтеся більше детально, що таке ПНП.

Отримання ПНП для українців

Говорячи про те, як отримати ПНП в Росії громадянину України, треба розуміти: обов’язкова умова — спочатку отримати РВП і прожити за нього від року, а звернутися за ВНП не пізніше, ніж за 6 місяців до закінчення дії дозволу.

Законні підстави — те, що потрібно для отримання посвідки на проживання в Росії українцю або жителю іншої країни, – подані в ст. 8 закону від 25.07.2002 № 115-ФЗ.

Спрощено порядок, як оформити посвідку на проживання, для біженців з Донбасу, про це йдеться в п. 3 ч. 3.1 ст. 8 цього закону.

Перелік документів

Для оформлення ПНП всі українці повинні звертатися у відділ Головного управління по питанням міграції (ГУПМ) МВС, обслуговуючий передбачуване місце проживання.

Пакет документів для оформлення посвідки на проживання для жителів Донецької області приймається при наявності у них тимчасового притулку. Аналогічно процедура проходить і для мешканців Луганської області. Всім іншим доведеться спочатку отримати РВП і прожити в РФ за нього не менше року.

Читайте також:  Посвідка на проживання в Росії (ВНЖ) - що це таке

Отже, для оформлення ПНП українці повинні представити:

  • український паспорт з перекладом, завіреним російським нотаріусом, або свідоцтво про надання тимчасового притулку (на термін його дії паспорт вилучається і зберігається в ГУПМ МВС);
  • чотири фото (35х45 мм, кольорові або чорно-білі);
  • документальне підтвердження фінансової спроможності;
  • підтвердження наявності житла;
  • документ про відсутність судимості;
  • сертифікат про проходження медобстеження.

Оформлення ВНЖ для українців за новим законом

Запис онлайн

Записатися у своє територіальне відділення для подачі документів на дозвіл на проживання можна через офіційний сайт ГУПМ МВС. Для цього потрібно зайти на веб-ресурс, вибрати з-поміж послуг і сервісів «Запис на прийом» і заповнити запропоновану форму, а також вказати дату і конкретний час. До призначеного часу краще не спізнюватися, оскільки при запізненні на 10 хвилин чергу анулюється.

Про терміни та вартість оформлення

Оформлення посвідки на проживання в Росії для громадян України займає від двох місяців до пів року. Держмито становить в 2020 році 3500 рублів.

Квитанцію з реквізитами для оплати можна взяти безпосередньо у відділі ГУПМ МВС.

Вивчіть всі нюанси оплати роспошлины на ПНП.

Як перевірити готовність ПНП

Дізнатися, чи готова посвідка на проживання, не становить особливої складності. Для цього потрібно відвідати офіційний сайт ГУПМ МВС, зайти в розділ «Проверка готовности вида на жительство» і заповнити запропоновану форму. Якщо документ готовий, можна одразу перейти до форми, за допомогою якої записатися на прийом, щоб його отримати.

Прочитайте докладніше про те, як перевірити готовність ПНП.

Процедура щорічного повідомлення

Факт видачі посвідки на проживання, на жаль, не дає іноземцю права забути про існування ГУПМ МВС на всі п’ять років дії документа.

Кожен рік мігрантові необхідно повідомляти територіальний підрозділ служби з питань міграції про своє місце проживання, підтверджувати, що у нього є законні грошові надходження, і повідомляти, як багато часу за минулий рік він провів за кордоном, куди їздив і на якийсь час.

Зробити повідомлення можна, особисто з’явившись в підрозділ ГУПМ, яка оформила дозвіл на проживання, або скориставшись послугами пошти, де доведеться пред’явити свій паспорт з нотаріальним перекладом і наявною посвідкою на проживання. Закон дозволяє також подати повідомлення через інтернет за допомогою порталу Держпослуг.

Читайте також:  Посвідка на проживання в Росії (ВНЖ) - що це таке

Дізнайтеся більше детально про процедуру щорічного повідомлення з ПНП.

Як продовжується ВНП

Якщо за час проживання в Росії по посвідці на проживання іноземець не обзавівся російським громадянством, до закінчення терміну дії дозволу необхідно його продовжити. Зробити це потрібно не пізніше, ніж за два місяці до того, як він перестане діяти.

Продовження ПНП допускається на строк не більше п’яти років. Інше обмеження — строк дії паспортного документа іноземця. Довше, ніж на термін дії паспорта, ПНП оформлений бути не може.

ВНП для громадян України в РФ

Проте важливо не забувати, що при обміні українського закордонного паспорта старий підлягає вилученню або анулюванню, а він знадобиться для продовження посвідки на проживання, оскільки містить відмітки про щорічній перереєстрації. Тому краще з’ясувати всі ці нюанси – як ГУПМ в МВС, так і в українському консульстві чи підрозділі ДМС України за місцем прописки в країні.

Для продовження ПНП потрібно представити:

  • український паспорт і його російський переклад, завірений російським нотаріусом;
  • наявну посвідку на проживання;
  • фотографії;
  • документ, який підтверджує, що сплачене держмито.

Рекомендуємо ознайомитися з особливостями продовження ПНП у Москві.

Чому можуть анулювати ВНП

Всі підстави для анулювання дозволу на проживання подані в ст. 9 закону від 25.07.2002 № 115-ФЗ (в редакції від 03.07.2016 зі змінами, що набули чинності з 31.07.2016). Коротко можна сказати, що законослухняному іноземному громадянину, яким є де і на що жити, який не подавав при оформленні ПНП підроблених документів, завідомо неправдивих відомостей та не вступав для його отримання в фіктивний шлюб, це не загрожує.

Відновлення ПНП

Якщо посвідка на проживання загублена або вкрадена, передбачена можливість отримання дубліката. Спочатку доведеться заявити про зникнення в поліцію, а потім протягом 10 днів звернутися в найближчий підрозділ ГУПМ. Після перевірки всіх обставин можна отримати новий документ з відміткою, що це дублікат. На час, поки в ГУПМ будуть розглядати заяву, іноземцю видадуть довідку.

Що робити, коли ПНП отримано

Отримавши ПНП, іноземець повинен проставити в документ штамп про реєстрацію за місцем проживання в Росії, а потім кожен рік не забувати повідомляти ГУПМ, що він як і раніше живе за тією ж адресою і має законні джерела грошових надходжень.

Пропонуємо вивчити можливі варіанти дій після отримання ПНП.

Працевлаштування з посвідкою на проживання

Наявний ВНП значно полегшує іноземцю пошук легальної роботи. Працювати він може не тільки там, де живе, але і в будь-якому регіоні. Наприклад, якщо мігрант проживає в Підмосков’ї, а знайшов роботу в столиці, претензій у держави не буде ні до нього, ні до його роботодавцю.

Читайте також:  Посвідка на проживання в Росії (ВНЖ) - що це таке

Читайте більш докладно про всі особливості, які має робота з посвідкою на проживання.

Документи РФ

Реєстрація ІП в Росії іноземцями

При реєстрації в якості індивідуального підприємця іноземець повинен обов’язково мати РВП або ПНП. Сама ж процедура дуже проста. У реєструючої податкової інспекції зажадають російський переклад паспорта і ПНП з копією, їх реквізити треба буде вказати у відповідних розділах заяви.

Кредитування іноземних громадян

Видачу кредиту громадянину іншої держави не гарантує ні один російський банк. Їх представники не приховують, що відсутність російського громадянства є одним з факторів ризику при оцінці платоспроможності потенційного позичальника. Однак на користь такого клієнта можуть говорити наявність зарплатної картки, стабільного доходу, депозитів або поточних рахунків із солідним залишком, позитивної кредитної історії (якщо не кредитують банки, можна звернутися для початку в мікрофінансову організацію).

Щоб максимально убезпечити себе, банк може запропонувати іноземцю позику за більш високою ставкою, вимагати заставу або поручительство громадянина РФ.

Прочитайте докладніше про те, як власнику посвідки на проживання оформити іпотеку.

Все про посвідку на проживання: Відео


Статті по темі