Меню Закрити

Перетин російського кордону


Легально потрапити в іншу країну можна лише одним способом – пройшовши всі прикордонні та митні процедури. Їх вимоги визначаються кожною державою самостійно, але суть одна: поки не перевірять самого іноземця та його багаж, шлагбаум не відкриють і з території прикордонного пункту не випустять. Сьогодні ми розглянемо, як відбувається перетин кордону РФ у 2020 році, які правила діють і про що потрібно знати, відправляючись в шлях.

Перетин кордону РФ

Міграційні процеси: загальна інформація

Міграція – досить широке поняття, зміст якого полягає не тільки та не стільки у фізичному перетині кордонів держав, скільки у взаємозв’язку багатьох процесів. Міграційна політика – це ціла система, де діють певні норми, правила і обмеження.

Працевлаштування мігрантів, облік і контроль, процедури депортації і видворення, отримання документів та взаємодія з держорганами – все це приклади так званих міграційних процесів. У цій статті ми розглянемо лише один з них, пов’язаний з в’їздом в РФ.

Як мігрантам перетнути кордон

РФ давно вже перестала бути чимось на зразок величезної резервації. Після того як залізна завіса впав, поїздки за кордон досить швидко перетворилися з розкоші в цілком звичайне явище. Велика кількість росіян багато подорожує, пізнаючи інші країни і культури.

Але, як кажуть, у медалі дві сторони: жителів Росії манять чужі береги, але й іноземці зовсім не проти опинитися в країні, яка займає восьму частину всієї суші на планеті. Їм і присвячено цю частину статті, де розглянемо, як перетнути кордон РФ іноземним громадянам, а також звернемо увагу на особливості взаємодії з деякими державами.

Сам по собі процес перетину кордону досить простий: він полягає в проходженні паспортного контролю (включаючи перевірку всіх необхідних документів), огляду багажу або вантажу, у деяких випадках передбачено декларування цінностей і грошових коштів.

Після того як іноземець благополучно ступив на російську землю, йому належить з’явитися в уповноважені органи та стати на облік.

Дізнайтесь деталі для чого це потрібно і куди саме бути при проходженні міграційного обліку.

Подальше перебування іноземного гостя в Росії – це вже зовсім інша історія, тому повернемося до нашої теми і, як було зазначено вище, поговоримо про особливості прикордонних взаємин.

У всі часи існували територіальні суперечки: в давнину вони виникали практично постійно, що неминуче призводило до воєн. З розвитком культури і цивілізації такі методи стали втрачати свою популярність, адже поганий мир краще доброї сварки, а тим більше – війни. Зараз країни воліють укладати угоди, в яких чітко прописано, де і як проходить державний кордон. В якості прикладів можна привести Договір між РФ і Україною про державний кордон, аналогічні угоди з Латвією, Естонією та Китаєм. Проте, такі договори визначають лише місце розташування державних рубежів, але не порядок в’їзду і виїзду через прикордонні пункти пропуску.

Яскравий і, на жаль, анітрохи не позитивний приклад – це колись дружня нам Україна. Самі кордони були затверджені ще у далекому 2003 році і не заперечувались, зате процедура їх перетину періодично переглядається, і не завжди в кращу сторону. Саме тому далі ми будемо робити особливий акцент на питанні перетину російсько-українського кордону.

Після того, як в Україні вибухнув політичний (а разом з ним – економічний та соціальний) криза, відносини з Росією стали стрімко погіршуватися. Враховуючи багаторічну зв’язок між країнами, внутрішні проблеми сусідньої держави не могли не позначитися на РФ, однак, порядок перетинання громадянами України кордону Росії не змінювався.

А ось влада України були налаштовані набагато серйозніше, якщо не сказати вороже. Спочатку вони збиралися будувати стіну на російсько-українському кордоні, але цим планам не судилося збутися: стіни як не було, так поки і немає. Зате були реалізовані інші заходи, які ускладнили життя гостям з РФ: нові правила перетину кордону Росія – Україна з 1 січня 2017 року дозволяють в’їхати в братську республіку тільки по закордонному паспорту. Правда, оформляти візу поки не потрібно заповнювати міграційну карту теж немає потреби, відмітки про перетин кордону ставляться прямо в паспорт. Цими ж правилами встановлений термін легального перебування в країні (90 діб протягом півроку), а також сума грошових коштів, яку повинен розташовувати іноземний гість (вона розраховується виходячи з прожиткового мінімуму станом на день в’їзду в Україну).

Незважаючи на те, що відносини між державами аж ніяк не дружні, на такі радикальні заходи зважилася тільки Україна. Відповіддю на них послужило посилення міграційного контролю в Росії. Сам порядок перетину кордону для українців змінився: вони можуть потрапити в РФ, пред’явивши свій закордонний паспорт, зате інші вимоги міграційного законодавства для українців тепер такі ж, як і для інших іноземців.

Іноземним гостям, які перебувають на території Росії, потрібно звернутися в територіальні органи МВС. Можливо, участь співробітників поліції дотримання міграційного законодавства може насторожити, але всьому є пояснення.

Мігрантів не повинна лякати необхідність взаємодії з силовими відомствами. Річ у тому, що з недавнього часу повноваження Федеральної міграційної служби були передані саме Міністерству внутрішніх справ РФ, в структурі якого було створено спеціальне відомство – Головне управління з питань міграції МВС РФ (далі – ГУВМ МВС РФ).

Однак перш ніж з’явитися в органи ГУВМ МВС, потрібно в’їхати в РФ, тому давайте заглибимося в тонкощі перетину російського кордону.

Перетин кордону на підставі візи

Візу повинні оформляти громадяни тих країн, з якими у Росії немає міжнародних договорів, що дозволяють в’їзд в країну без дозвільних документів. Як правило, віза видається на певний термін, після закінчення якого іноземець повинен покинути країну. В іншому випадку його перебування в Росії стане нелегальним.

Документи для перетину кордону Росії

Перетин кордону в безвізовому режимі

Як випливає з назви, в цьому випадку для в’їзду в РФ віза не потрібна. Згадана вище міграція з України в Росію відбувається саме так: представники прикордонної та митної служб не будуть перевіряти наявність візи в українця. Більш того, навіть закордонний паспорт брати з собою не обов’язково.

Але щоб уникнути незручних ситуацій на кордоні, рекомендуємо вивчити деякі особливості процедури в’їзду в Росію для українців.

Читайте також:  Особливості отримання посвідки на проживання в РФ для громадян України

Список країн, з якими діє безвізовий режим, досить великий. Здебільшого це спадщина СРСР, адже Росії вдалося зберегти нормальні відносини практично з усіма колишніми союзними республіками.

Правда, є один важливий нюанс: віза не потрібна, а ось за яким паспортом перетинати кордон – або загальногромадянського закордонного, залежить від країни, з якої прибув громадянин. Велика перевага є у держав, що вступили в Євразійський економічний союз (далі – ЄАЕС): їх громадяни можуть в’їхати в Росію по національному паспорту.

Які документи потрібні

Кожна держава пильно охороняє свої кордони. Кому ж захочеться, щоб гості з бозна-якими цілями безперешкодно проникали на територію країни? Правильно, нікому. Саме для цього були придумані прикордонні пункти пропуску, митні огляди та інші запобіжні заходи.

Природно, перетин кордону дозволено тільки в тому разі, якщо пред’явлені всі необхідні документи, а в багажі немає заборонених речей. Отже, давайте розглянемо, про які документи йдеться. Крім того, як і було обіцяно, уточнимо, які документи потрібні для перетину кордону зі стандартного списку.

У загальному випадку прикордонник обов’язково попросить пред’явити:

 • паспорт або інший документ, що посвідчує особу;
 • заповнену міграційну карту;
 • візу, її наявність обов’язкова для громадян тих держав, з якими немає угод про безвізовий режим.

Тепер згадаємо про «акценті» нашої статті, в такому випадку це документи, необхідні для перетину кордону Росії і України. Українцю потрапити в Росію набагато простіше, ніж росіянину – в Україну. На відміну від західного сусіда РФ не розширила список документів, які потрібно надати на кордоні. Враховуючи, що зараз ніхто не вимагає від українців оформлення російської візи, прибуває в РФ громадянину потрібно пред’явити лише паспорт (або інший документ, що замінює його) і міграційну карту.

Що таке міграційна карта

Це документ встановленої форми, який заповнюється усіма іноземцями при перетині кордону. В міграційну карту вносяться анкетні дані громадянина, а також інформація про мету візиту. Вона підтверджує законність перебування іноземного гостя на території РФ і підлягає здачі при виїзді з країни.

Рекомендуємо заздалегідь ознайомитися з тим, як правильно заповнити та як видається міграційна карта в РФ.

Про митної декларації та її заповненні

Митна декларація – це документ, який заповнюється при проходженні кордону. Вона містить інформацію про громадянина і перевозяться їм товари, грошові кошти або цінності.

Якщо перевищені норми безмитного провезення товарів і грошових коштів, громадянин зобов’язаний заповнити митну декларацію, а потім сплатити мито.

Чи обов’язково оформляти поліс медичного страхування

Поліс медичного страхування (далі – поліс ДМС) – один з обов’язкових документів для тих, хто клопоче про отримання візи. Виняток робиться лише для наступних категорій громадян:

 • власники службових і дипломатичних паспортів (а також їхні гості);
 • іноземці-держслужбовці, які прибувають в РФ на запрошення федеральних або регіональних органів влади;
 • іноземні гості, які не надають поліс ДМС згідно з міжнародними договорами.

Якщо перетинаєте кордон на автомобілі

Крім зазначених вище документів, потрібно буде пред’явити:

 • водійське посвідчення міжнародного зразка;
 • свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу;
 • поліс страхування цивільної відповідальності (він же – «зелена карта»).

Що таке «система подвійного коридору»

Враховуючи масштаби нашої держави, не дивно, що перелік пунктів пропуску через державний кордон Російської Федерації досить великий і в кожному з них діє так звана система подвійного коридору. Якщо не лізти в нетрі законодавства і не намагатися переводити його з російської на російську, то сенс цієї системи досить простий.

На території пункту пропуску обладнані спеціальні приміщення – «червоні» і «зелені коридори. Якщо в багажі є те, що підлягає обов’язковому декларуванню, іноземцю потрібно пройти з «червоного» коридору і виконати всі митні процедури. Якщо ж декларувати нічого – ласкаво просимо в «зелений» коридор.

Перетин кордону РФ на авто

Потрапити в Росію можна різними шляхами – літаком, поїздом, автобусом. У всіх цих випадках іноземний гість є пасажиром, і його завдання – відповідально поставитися до підготовки своїх особистих документів, щоб пройти прикордонний контроль.

Проте останнім часом все більш популярні поїздки на особистому транспорті, зокрема, перетин на автомобілі кордону Росії з Україною – досить часте явище. Не секрет, що велика кількість українців їде до РФ на заробітки (часто – у сфері будівництва і ремонту). Саме з цієї причини автомобіль для них більш зручний, ніж будь-який інший вид транспорту. При перетині кордону знаходяться в машині особи повинні надати стандартний перелік документів, а водій додатково пред’являє документи на автомобіль.

Перетин кордону на авто

Провезення вантажу через російський кордон

Щодня через пункти пропуску проходить не тільки величезна кількість людей, але і великий обсяг різноманітних вантажів. Кожен з них оглядають, а потім успішно перетинає кордон і продовжує свій шлях, або, на жаль, слід у зворотному напрямку. Пропонуємо розглянути це питання докладніше.

Заборонено ввезення на територію РФ

Список заборонених до ввезення товарів встановлений Рішенням Колегії Євразійської економічної комісії «Про заходи нетарифного регулювання» від 21 квітня 2015 року № 30.

На територію РФ не можна ввозити:

 • озоноруйнівні речовини, а також продукцію, що містить такі речовини;
 • інформацію на аудіовізуальних/друкованих/інших носіях;
 • небезпечні відходи, наприклад, відходи, що містять отруйні, небезпечні речовини, сполуки важких металів;
 • службову та цивільну зброю, його основні складові частини і патрони;
 • засоби захисту рослин та інші органічні забруднювачі;
 • вироби з гренландського тюленя або його дитинчат;
 • знаряддя добування водних ресурсів;
 • наркотичні, психотропні речовини і їх прекурсори;
 • органи, тканини людини, кров та її компоненти;
 • технічні засоби, призначені для таємного отримання інформації;
 • етиловий спирт і алкоголь об’ємом більше 5 літрів на одного громадянина, який досяг 18 років;
 • понад 200 сигарет / 50 сигар / 250 грамів тютюну, або якщо загальна вага зазначених товарів більше 250 грамів.

Заборонено вивіз з території РФ

Тим же документом затверджено перелік товарів, які не можна вивозити за межі РФ:

 • озоноруйнівні речовини, а також продукцію, що містить такі речовини;
 • інформацію на аудіовізуальних/друкованих/інших носіях;
 • службову та цивільну зброю, його основні складові частини і патрони;
 • соболі живі;
 • відходи та брухт чорних металів;
 • мінеральне сировину;
 • інформація про надра;
 • більше трьох видів диких живих тварин і деяких дикорослих рослин;
 • більше трьох примірників дикорослої лікарської сировини.
Читайте також:  Посвідка на проживання в Росії (ВНЖ) - що це таке

Згадуючи про акцент нашої статті, варто згадати про те, що не можна провозити через кордон Росії з Україною.

Вищевказаний список поповниться тим, на що накладено заборону на ввезення в Україну, а саме:

 • продукти харчування, якщо відсутній сертифікат відповідності;
 • відео – та друковані матеріали сумнівного змісту (що пропагують расизм, порнографію, насильство);
 • зброя та газові балончики;
 • наркотичні, отруйні, радіоактивні речовини.

Заборона на в’їзд у Росію

Законодавством встановлений досить великий список причин відмови у в’їзді на територію РФ:

 • надання неправдивих відомостей або фальшивих документів;
 • забезпечення громадського порядку / безпеки /
  безпеки / захисту здоров’я населення;
 • наявність непогашеної або незнятої судимості за вчинення умисного злочину;
 • неподання документів, необхідних для отримання візи;
 • іноземний громадянин не зміг підтвердити наявність коштів, необхідних для проживання в РФ;
 • наявність рішення про небажаність перебування даного іноземного громадянина на території РФ;
 • в період попереднього перебування громадянин не сплатив податок або адміністративний штраф;
 • наявність рішення про депортацію, видворення або реадмісію. Строк заборони – 5 років з дня реалізації зазначених дій, але якщо:
  • такі рішення виносилися 2 і більше разів, то термін заборони зростає до 10 років;
  • під час попереднього перебування процедура реадмісії було припинено у зв’язку з добровільним виїздом громадянина, термін заборони на в’їзд складе 3 роки;
 • ненадання поліса ДМС;
 • якщо в період попереднього перебування:
  • був перевищений встановлений законодавством термін тимчасового перебування в РФ (90 діб сумарно протягом півріччя). Строк заборони – 3 роки;
  • не виїхав з РФ і перебував на її території понад 180, але менше 270 діб безперервно. Відлік ведеться з дня, коли закінчився дозволений законом період тимчасового перебування, строк заборони – 5 років;
  • не виїхав з РФ і перебував на її території більше 270 діб безперервно. Відлік ведеться з дня, коли закінчився дозволений законом період тимчасового перебування, строк заборони – 10 років;
  • кількаразове (два й більше разів) притягнення до адміністративної відповідальності за правопорушення у сфері громадського порядку / безпеки / міграційного законодавства (режим перебування, порядок працевлаштування). Строк заборони – 5 років.

Ніхто не може гарантувати успішний перетин кордону. Навіть при наявності правильно оформлених документів, на жаль, можуть бути інші обставини, які не дозволять в’їхати в РФ. Найчастіше вони пов’язані з тим, що прийнято відповідне рішення і візит громадянина розцінюється як небажаний.

Чи можна перевірити наявність подібних рішень? Так, можна, і найкраще зробити це до початку подорожі.

Інформація знаходиться у вільному доступі.

Перетин кордону (виїзд) громадянами Росії

Давайте ненадовго відвернемося від іноземних гостей і поговоримо про громадян РФ, які з якихось причин виїжджають за її межі. Чому мова піде про виїжджаючих? Річ у тому, що відповідно до законодавства громадяни, які мають російські паспорти, можуть вільно потрапити в РФ. Їх в’їзд в країну не може бути обмежений.

А ось порядок перетину кордону Росії громадянами Росії при виїзді має деякі особливості.

Зокрема, покинути межі РФ тимчасово неможливо, якщо громадянин:

 • згідно з трудовим договором має допуск до державної таємниці (особливо важливі або зовсім секретні відомості);
 • є обвинуваченим чи підозрюваним у процесі розгляду кримінальної справи;
 • призваний на військову або альтернативну службу;
 • надав свідомо неправдиві відомості;
 • не виконує зобов’язання, покладені на нього за рішенням суду;
 • засуджений за злочин;
 • визнаний банкрутом;
 • проходить службу в органах ФСБ.

Поїздка в РФ

Особливу увагу варто приділити такому моменту, як перетинання державного кордону України громадянами Росії у 2020 році, бо з початку нового року правила ще більше посилюються.

Тим, хто планує відвідати Україну, доведеться проробити наступні дії:

 • за місяць до передбачуваної поїздки заповнити електронну анкету на сайті МЗС України. В неї вносяться основні персональні дані людини, інформація про мету поїздки і маршрут;
 • безпосередньо на кордоні потрібно пред’явити закордонний паспорт. Якщо документ містить електронний носій інформації, ніяких додаткових дій не потрібно. Якщо ж пред’явлений документ старого зразка (з терміном дії 5 років), доведеться пройти процедуру дактилоскопії;
 • після прибуття в місце призначення звернутися до міграційних органів і стати на облік.

Незаконне перетинання кордону

У всі часи знаходилися ті, хто намагається потрапити в іншу державу всупереч всім встановленим нормам, правилам і заборонам. Складно сказати, що рухає людьми: реальна необхідність чи жага пригод. Хоча другий варіант – це, швидше, божевілля. І як би широко ні посміхалася фортуна, рано чи пізно все одно доведеться відповідати за настільки безрозсудні вчинки.

Напевно і в сусідній державі є громадяни, які шукають способи, як нелегально перетнути кордон Росії та України. Враховуючи, що порядок перетину російсько-українського кордону більш ніж лояльна, такий інтерес зовсім не зрозумілий. Краще навіть не намагатися обманювати прикордонну та митну служби, адже незаконний перетин кордону має цілком конкретні і зовсім не позитивні наслідки.

Відповідальність за порушення при перетині кордону

За порушення правил перетину державного кордону настає кримінальна відповідальність. Для зручності дані зведені в таблицю:

Причина Якщо порушення вчинено
одноосібно групою осіб
Відсутність дійсних документів, що дають право на перетин кордону Штраф до 200 000 рублів або в розмірі доходів порушника за період до 18 місяців, або примусові роботи / позбавлення волі на строк до 2 років Позбавлення волі
Порушення заборони на в’їзд в РФ, встановленого за вищевказаним підставах (багаторазове порушення міграційного законодавства, ненадання документів для оформлення візи і т. д.) Штраф до 300 000 рублів або примусові роботи / позбавлення волі на строк до 4 років на строк до 6 років

Висновок

Резюмуючи вищесказане, можна сформулювати приблизно такий алгоритм дій, якщо ви плануєте відвідати РФ:

 1. Оформити візу (якщо потрібно).
 2. Підготувати документи, необхідні для перетину кордону.
 3. Перевірити, чи відповідає багаж вимогам і нормам безмитного провезення. Якщо ні, то краще заздалегідь уточнити, які будуть мита і як правильно заповнювати митну декларацію. Простіше всього це зробити, подзвонивши в представництво митної служби (наприклад, телефони митниці на кордоні Росія – Україна можна знайти на сайті Федеральної митної служби РФ.
Читайте також:  Посвідка на проживання в Росії (ВНЖ) - що це таке

Що заборонено ввозити і вивозити з РФ: Відео

Що можна ввозити без сплати мит

На самому початку цієї частини статті хотілося б відзначити: окремого списку того, що дозволено провозити через кордон України до Росії, не існує. Перелік дозволених до ввезення (так само як і до вивезення) товарів стандартний і буде однаковим як для гостя з України, так і для, скажімо, француза або бельгійця.

Деякі товари з «білого» списку обкладаються митом, які потрібно заплатити при перетині кордону. Однак це тема окремої статті, зараз нас цікавить інше, а саме: що можна провозити через кордон з України в Росію у 2017 році без додаткових витрат.

В такому випадку мова йде про товари, що купуються і ввозяться для особистого користування. Закон дає досить довгу трактування цього терміна. Кажучи просто, мета перевезення цих товарів – використання іноземцем або членами його родини в особистих цілях, а не перепродаж.

Законодавство пропонує таку класифікацію: просто «товари для особистого користування» і вони ж, але колишні у вживанні. І хоча жоден закон не говорить про це прямо, логічно припустити, що в першому випадку маються на увазі нові речі, які перевозяться в заводській упаковці. Відштовхуючись від цієї класифікації, подамо інформацію про норми безмитного ввезення в таблиці.

Тип переміщуваних товарів Норма для безмитного ввезення
1. Товари для особистого користування, виключаючи транспортні засоби (загальні норми)
Товари для особистого користування, крім етилового спирту і неподільних товарів Повітряним транспортом:
вартість не перевищує 10 000 євро, загальна вага – не більше 50 кг;
іншими видами транспорту:
вартість не перевищує 1 500 євро, загальна вага – не більше 50 кг
в тому числі
алкогольні напої та пиво до 3 літрів (включно) на одного громадянина, який досяг віку 18 років
тютюн/тютюнові вироби 200 сигарет / 50 сигар (сигарил) / 250 грамів тютюну, або якщо загальна вага зазначених товарів не більше 250 грамів
2. Вживані товари для особистого користування
Ювелірні вироби без обмежень
Предмети особистої гігієни без обмежень
Фотокамери не більше 1, приналежності – без обмежень
Відеокамери не більше 1, приналежності – без обмежень
Кінокамери не більше 1, приналежності – без обмежень
Портативні відеомагнітофони (цифрові та аналогові) не більше 1
Переносні кінопроектори не більше 1, приналежності – без обмежень
Проектори для демонстрації слайдів не більше 1, приналежності – без обмежень
Портативна звукозаписувальна та звуковідтворювальна апаратура (у тому числі диктофони і DVD-плеєри) не більше 1, приналежності – без обмежень
Приналежності до неї не більше 1, приналежності – без обмежень
Портативні програвачі грамплатівок не більше 1, приналежності – без обмежень
Носії запису звуку без обмежень
Портативні радіоприймачі не більше 1, приналежності – без обмежень
Флеш-плеєри не більше 1, приналежності – без обмежень
Телевізори (діагональ екрану не більше 42 см) не більше 1
Портативні друкарські машинки не більше 1
Біноклі не більше 1
Мобільні телефони не більше 2
Ноутбуки не більше 1, приналежності – без обмежень
Музичні інструменти без обмежень
Дитячі коляски без обмежень
Коляски для інвалідів без обмежень
Закріплені на сидінні автомобіля дитячі автокрісла/сидіння без обмежень
Інвентар для полювання, спорту і туризму, повітряні кулі без обмежень
Портативні діалізатори та інші медичні прилади без обмежень
Домашні тварини без обмежень
3. Культурні цінності без обмежень
4. Урни з прахом, труни з тілами померлих без обмежень

Важливе питання – це провезення продуктів через кордон України та Росії у 2017 році. Він пов’язаний з тим, що останнім часом російська влада застосовує все більше обмежень на ввезення продуктів харчування. Вже досить давно введено заборону на наступну харчову продукцію:

 • алкоголь виробників «Оболонь», «Хортиця», «Чернігівське», «Шустов»;
 • соняшники;
 • крупа кукурудзяна;
 • соєві боби;
 • соки, вироблені на території України;
 • дитяче харчування українського виробництва;
 • м’ясні, рибні, овочеві консерви Одеської, Ніжинської, Вінницького заводів;
 • молочна продукція.

Нюанси при перетині кордону РФ

Товари особистого користування: критерії відбору

Законодавством сформульовано три критерії, на підставі яких товари визнаються товарами особистого користування:

 • заява фізичної особи;
 • характер та кількість товарів – мається на увазі, що кількість товарів має бути адекватним: наприклад, якщо людина везе 10-20 косметичок, то навряд чи він сам буде ними користуватися, швидше за все, кінцева мета – перепродаж;
 • частота перетину кордону – більшості відомо таке, може бути, не зовсім коректне поняття, як «човник». Деякий час тому так називали людей, які постійно виїжджали за кордон (наприклад, у Туреччину), робили закупівлі товару (найчастіше – домашній текстиль і одяг) за низькими цінами, а потім втридорога продавали його в РФ. Логіка проста: якщо людина часто перетинає кордон з великою кількістю товарів, то дуже велика ймовірність того, що вони не мають відношення до речей для особистого користування.

Правила провезення грошових коштів

Мало хто подорожує без готівкових грошей. Складно посперечатися з необхідністю мати при собі певну суму грошових коштів (як кажуть, на всяк випадок). Однак від цієї суми буде залежати, чи доведеться заповнювати декларацію на кордоні.

Отже, правила провезення валюти через кордон РФ у 2017 році встановлюють наступні обмеження:

 • якщо загальна сума грошових коштів та/або дорожніх чеків менше або дорівнює 10 000 доларів США (в еквіваленті), обов’язкове декларування не потрібно, але може бути здійснено за бажанням в’їжджає;
 • якщо готівкові кошти та/або дорожні чеки в загальній сумі перевищують еквівалент 10 000 доларів США, в обов’язковому порядку заповнюється декларація;
 • обов’язковому митному декларуванню підлягають:
  • векселі;
  • банківські чеки;
  • цінні папери, що засвідчують зобов’язання боржника щодо виплати грошових коштів, при цьому особа, якій належить виплата, не зазначено.

Не забуваючи про особливий нюанс нашої статті, саме час згадати про те, скільки грошей можна перевозити через кордон з України в Росію. Стосовно України не приймалося додаткових рішень, тому діють такі ж норми і обмеження, як і у випадку з усіма іншими країнами.


Статті по темі