Життя

Правила ввезення товарів з Польщі до Білорусі

Share

Дипломатичні відносини між республіками Білорусь і Польща дозволяють громадянам цих країн безперешкодно здійснювати поїздки в сусідню державу. Метою візиту може бути як бізнес або туризм, так і шопінг. Низькі ціни на продовольчі товари роблять Польщу привабливим місцем для здійснення комерційних і особистих покупок. Існують певні правила ввезення товарів у Білорусь з Польщі, які необхідно дотримуватися під час проходження через кордон.

Митниця БілорусіМитниця Білорусі

Товари, які можна ввозити в Білорусь

Приватна особа без спеціального дозволу має обмеження на імпорт певних груп товарів. Список заборонених предметів містить радіоактивні, наркотичні та вибухові речовини, вогнепальна зброя та інше військове спорядження, медичне обладнання, камери для соляріїв, алмази, корм для тварин і риб.

Митниця приділяє велику увагу проставленою на товар маркуванні.

Особливо це стосується продуктів харчування — непізнані та погано упаковані товари в Білорусь можуть не пропустити. Також можна ввозити в країну свиняче м’ясо і вкорінені рослини.

Норми безмитного провезення

Норми провозу товарів встановлюються в залежності від виду товару, який ввозиться. Вони включають обмеження на кількість товарних одиниць, а також їх загальну допустиму вартість. Перелік ввезених товарів складається з найбільш поширених предметів особистого користування.

Особисті речі

Вартість особистого багажу, який можна провозити через кордон, працівник прикордонного контролю оцінює візуально. Допускається провезення не більше 50 кг поклажі на людину загальною вартістю до 1,5 тисяч євро на автотранспорті або 10 тисяч євро на авіатранспорті.

Якщо норма перевищена, багаж оподатковується пені в розмірі 30% від вартості надлишкової ваги. Пеня при цьому повинна бути не менше суми, яка розраховується так: кожен кілограм переваги оцінюється в 4 євро.

Коштовності та гроші

Іноземну валюту дозволяється ввозити в необмеженій кількості. Єдина умова — доведеться внести в декларацію будь-яку суму, що перевищує поріг в 10 тисяч доларів.

Обмеження стосуються готівкових сум і грошей у вигляді тревел-чеків. Якщо кошти знаходяться на банківському рахунку, прив’язаному до картки Visa або MasterCard, декларування не знадобиться.

Ювелірні вироби допускається брати в кількості п’яти штук, провозити їх необхідно на собі.

Вартість ювелірних прикрас оцінює митниця. Якщо у працівника прикордонної служби виникають підозри, що продукція вивозиться на продаж, а не для особистого користування, починаються докладні огляди та оцінка виробів. Вартість ювелірних виробів включається в загальну допустиму вартість багажу.

Продукти харчування

Порядок ввезення обмежує кількість овочів, грибів, фруктів, горіхів і ягід 5 кілограмами на людину. Тим, хто перетинає кордон частіше одного разу у квартал, можна провозити з собою до 10 кг будь страв, включаючи сир, рибу. Людям, які подорожують через кордон щотижня, дозволяється брати з собою до 5 кг продуктів, у тому числі кава.

Алкоголь і тютюнові вироби

Гранична норма ввезеного алкоголю знаходиться на позначці 5 літрів, при цьому не обкладаються митом лише 3 літри з них.

З тютюнових виробів допустимо взяти 200 сигарет, 250 г листового тютюну або 50 сигар незалежно від сорту.

Медикаменти та біоактивні добавки

Ліки, до складу яких входять сильні психотропні речовини, а також снодійні та анальгетики повинні ввозитись разом з лікарським рецептом, де вказаний контактний номер телефону та адресу клініки, та медичною книжкою з показанням до їх застосування.

Наркотичні ліки можна везти у кількості не більше трьох добових доз, а сильнодіючі препарати — з запасом на 90 днів.

Рослини та тварини

Зрізані рослини дозволяється провозити в пучках по 15 одиниць у кількості не більше трьох пучків. Вкорінені вазони та сільськогосподарські культури піддаються строгому фітоконтролю нарівні з насінням рослин. Везти їх необхідно з фітосанітарними сертифікатами та чеками покупки.

Офіційний сайт білоруської митниці надає докладну інформацію з питань ввезення.

Паливо

Дозвіл дається на в’їзд на автомобілі з повним баком і провезення додаткових 10 літрів в каністрі. Інше паливо працівники прикордонного контролю зобов’язані з попередженням конфіскувати та утилізувати.

Норми ввезення великогабаритного товару

Неподільними вважаються товари вагою понад 35 кг і з розрахунковим строком служби більше одного року. До цієї категорії належать дитячі коляски, велика побутова техніка, меблі, електротехніка, сантехніка.

Перший товар своїй категорії (наприклад, електроніка), ввезений на трирічний період, декларуванню не підлягає. Ввезення другого аналогічного товару обкладається митом з розрахунку 30% вартості вантажу, але не менш 4 євро за кожен кілограм ваги товару.

Товари, які підлягають декларуванню

Декларувати в письмовому вигляді необхідно товари, які перевищують допустимі норми ваги та вартості, дорогоцінні камені та метали, озоноруйнівні речовини.

Перелік товарів, що підлягають декларуванню, включає об’єкти, що становлять культурну цінність, неподільний вантаж, транспортні засоби.

Декларуванню підлягають також електронні шифрувальні системи та системи зв’язку, предмети особистого користування людей, що в’їжджають в країну в статусі біженця.

Розмір держмита за перевищення норм безмитного ввезення

Щоб розрахувати пеню за перевищення норм ваги подільних товарів, необхідно від загальної маси багажу відняти 50 кг (норма) і помножити отриманий результат на 4 євро. На неподільні одиниці формується індивідуальна декларація, сума якої розраховується таким чином: до 15% мита за єдиною декларації додається 20% податку на додану вартість.

Вартість деклараційної анкети становить 5 євро.

Що стосується алкоголю, то за 2 літри перевищення норми (в межах від 3 до 5 загальних літрів) доведеться заплатити по 10 євро за кожен літр.

Вартість декларування ювелірних виробів обчислюється так: оплачується 10 євро за кожну срібну прикрасу понад допустимих п’яти одиниць, 50 — за виріб з платини або золота, 200 євро за прикрасу з інкрустацією з коштовного каміння.

Як вибрати коридор на митниці

Зелений коридор — прохід для тих, хто не має в багажі товарів, які треба задекларувати.

Червоний коридор призначений для тих, хто ввозить на територію країни товар, що підлягає реєстрації.

Огляд мандрівників, що йдуть по зеленому коридору, проводиться вибірково на вибір працівника митниці. Якщо в ході огляду виявляться речі, які підлягають декларуванню, то крім мита порушник зобов’язаний заплатити штраф у розмірі 5-30 базових величин.

Наостанок

Ввезення товарів з Польщі в республіку Білорусь регламентований митною політикою цих держав. Існують норми, що визначають кількість і характер товару, допускаються до ввезення без обкладання митом, і товару, що підлягає реєстрації. Дотримуйтесь встановлених правил ввезення товарів та особистих речей, щоб перетнути кордон без адміністративних труднощів.

Нові правила ввезення товарів у Білорусь: Відео