Меню Закрити

Коронавірус у Китаї: поширення, заходи та наслідки


У грудні 2019 року стався спалах нового коронавірусу в Китаї (2019-nCoV) або Covid-19 у місті Ухань, провінції Хубей. Тисячі людей піддались зараженню у всьому світі, більше 98% яких приходиться на Китай. Більшість смертей, викликаних епідемією були зареєстровані в цій країні. Перша смерть за межами материкової частини Китаю сталася на Філіппінах, після в Гонконгу, Японії, Франції та Тайвані.

Коронавірус в Китаї

Коронавірус у Китаї

Голова КНР Сі Цзіньпін зазначив, що вплив спалаху вірусу на економіку країни є керованим і дав консультацію по впорядкованому відновлення роботи 24 лютого. Він зазначив, що кожен регіон країни повинен прийняти чіткий підхід, беручи до уваги ризики, пов’язані зі здоров’ям і безпекою.

Найбільша кількість випадків зараження сталося в провінції Хубей, де вірус і виникло, як вважають. На місто Ухань припадає найбільша кількість випадків захворювання, потім слід Чжецзян, Гуандун, і Хунань. 13 лютого в провінції зареєстровано 30% нових випадків інфікування – 14,840.

Для того, щоб стримати поширення хвороби, Китай тимчасово припинив повітряний, авто та залізничне сполучення з Уханя і сусідніх провінцій. Ці обмеження були накладені на авіакомпанії в Гонконгу, Макао і Тайвань.

Представники органів охорони здоров’я в Пекіні оголосили 14-денний карантин для осіб, які приїжджають в країну з країн, що постраждали від коронавірусу. Ці заходи були оголошені для запобігання нових спалахів вірусу в країні.

Вперше, з моменту початку епідемії в Китаї, про нові випадки зараження повідомили 26 лютого і їх кількість була нижче, ніж за межами країни. Китай повідомив про зниження кількості нових зареєстрованих випадків з 18 лютого. Кількість пацієнтів, що вілікувались перевищила кількість нових підтверджених випадків.

Ентоні С. Фоки, імунолог і директор Національного інституту алергії та інфекційних захворювань, зазначив, що дуже рано робити висновки про зниження темпу розповсюдження епідемії. Необхідно стежити за сітуцією протягом декількох днів.

Обмеження у Сяогань – друге найбільш постраждале місто в Китаї

Людям у місті Сяогань, провінції Хубей було заборонено покидати свої будинки. Місто Xiaogan є другим містом за кількістю випадків інфікування після Уханя. Станом на 27 лютого, в місті були зареєстровані 3,516 випадків захворювання і 113 смертей.

У місті Xiaogan проживає більше чотирьох мільйонів людей, які повинні залишатися у своїх будинках. Весь транспорт був зупинений, а громадські заходи були скасовані. Медичні працівники та люди, що перевозять товари першої необхідності, були звільнені від обмежень. Кілька супермаркетів і аптек, залишаються відкритими.

Туристичні обмеження

Більшість країн закрили свої кордони з Китаєм, у той час як деякі з них скоротили прямі транспортні поставки, включаючи США, Австралію, Нову Зеландію, Індонезію, Мальдіви і Японію.

Проте, Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) рекомендувала не вводити ніяких обмежень на поїздки або торгівлю з Китаєм, незважаючи на оголошення спалаху епідемії глобальною надзвичайною ситуацією в області суспільної охорони здоров’я.

Ізраїль, Ірак, Італія, Гватемала, Сальвадор, Оман, Саудівська Аравія, Росія, В’єтнам, Сінгапур і Пакистан – це деякі з країн, які ввели обмеження на поїздки, або скасували прямі рейси в Китай, як повідомляють Бі-Бі-Сі та Reuters.

Як Китай реагує на нові спалахи коронавірусу

Китай вживає негайних заходів щодо стримування поширення вірусу, проводить діагностику та лікування в термін, щоб зменшити наслідки.

23 січня китайське управління цивільної авіації дало вказівку іноземним авіакомпаніям скоротити свої регулярні рейси в Ухань. Це було необхідно, щоб контролювати та запобігти поширення пневмонії, викликаної коронавірусом.

Уряд прийняв ряд заходів для протидії спалаху хвороби:

  • Об’єднання підготовлених медичних кадрів з усієї країни;
  • Забезпечення поставок в найбільш уразливі та постраждалі райони;
  • Будівництво нових госпіталів;
  • Продовження канікул для шкіл і підприємств.

Будівництво лікарень для лікування та догляду

Профілактичні заходиКитай підготував відкриття регіонального медичного центру Dabie Mountain, лікарні на 1000 ліжок, прискоривши будівництво і відкривши її 29 січня для карантину людей з симптомами коронавірусу. Також була відкрита друга карантинна лікарня під назвою Leishenshan hospital в Ухані на 1500 ліжок.

Нова лікарня на 1000 ліжок, що отримала назву Huoshenshan hospital, було завершено у рекордні десять днів, щоб забезпечити посилений догляд та лікування пацієнтів з коронавірусом.

Було прийнято рішення перетворити 11 об’єктів по всьому місту Ухань, включаючи спортзали, виставкові та спортивні центри в тимчасові лікарні з більш ніж 10 000 ліжками для лікування пацієнтів з легкими симптомами. Було заплановано перетворити в лікарні ще вісім об’єктів. Перші три об’єкти були переобладнані 03 лютого, надавши 3400 ліжок для лікування пацієнтів.

Крім того, по всій країні були розгорнуті 20 мобільних лікарень та залучено 1400 медсестер для лікування пацієнтів з легкими симптомами. У Чженчжоу, провінції Хенань, також будується інфекційна лікарня.

Розробка вакцин, ліків та засобів для діагностики

Уханьский інститут вірусології Китайської академії наук спільно з біофармацевтичної компанією розробив два діагностичних набору для виявлення коронавірусу. Використовуючи оптимізований метод тестування, розроблений в лікарні Чжунань університету Уханя, інфекція діагностується всього за дві години, що допомогло швидше почати лікування і покращити одужання.

26 січня Національна адміністрація медичних ліків також схвалила два набору діагностичних і систему тестування, розроблені біофармацевтичних компаніями на базі Хубей. Між тим, зусилля по розробці вакцини тривають, і було виявлено, що два хімічні сполуки є ефективними у стримуванні вірусної активності, що допоможе прискорити розробку ліки для нового коронавірусу.

Лікарня Ухань Джиньінтан була першою, хто використовував Калетру (лопінавір/ритонавір), ліки проти ВІЛ/СНІДу, для лікування нових пацієнтів з коронавірусом.

Інфографіка з сайту slovoidilo.ua

Китайська академія наук запропонувала науковцям і дослідникам відкритий і безкоштовний доступ до ресурсів і сервісів China Science and Technology Cloud (CSTC), щоб допомогти їм у дослідженні 2019-nCoV. Вчені отримають доступ до високопродуктивних обчислень, програмного забезпечення та інших ресурсів для полегшення взаємодії з іншими вірусологами.

Дослідження Baidu дозволили агентствам з тестування генів, центрами епідеміологічного контролю і дослідним установам використовувати LinearFold, його алгоритм структури РНК, який допоможе виявити вірус менш ніж за пів хвилини у порівнянні з приблизно за годину до цього.

Заборона на продаж ліків проти лихоманки та кашлю

Китай заборонив продаж ліків проти лихоманки та кашлю у деяких провінціях, щоб спонукати людей звертатися за медичною допомогою до лікарень, а не займатися самолікуванням. Аптеки по всьому Нанкіну і Ханчжоу оголосили про заборону на продаж ліків, повідомляє CNN.

Аптекам у Пекіні було доручено реєструвати всіх клієнтів, які купують ліки проти лихоманки та кашлю, включаючи їх симптоми, імена, адреси, номери посвідчень особи та контактну інформацію, повідомляє державне інформаційне агентство Сіньхуа.

Наслідки впливу коронавірусу на Китай

Як Китай реагує на нові спалахи коронавірусаСпалах коронавірусу призвела до закриття кількох повітряних, залізничних та автомобільних шляхів, а також скорочення виробництва і тимчасового закриття заводів-виготовлювачів, внаслідок чого очікується зниження ВВП Китаю на декілька мільярдів доларів.

Великі компанії, такі як Apple, тимчасово закрили магазини та виробництво, а крупні телекомунікаційні компанії, такі як Huawei, призупинили поїздки в Китай і з Китаю.

Національне бюро статистики Китаю (NBS) оголосило, що індекс менеджерів із закупівель (PMI) для виробничого сектора Китаю склав 35,7 в лютому. Індекс ділової активності знизився нижче 50 в січні з-за спалаху коронавірусу. Індекс PMI вище 50 вказує на розширення, в той час як рейтинг нижче 50 вказує на скорочення.

Рейтинг був складений на основі опитування 21 галузі обробної промисловості, в яких зафіксовано скорочення. Однак наслідки спалаху коронавірусу були неоднаковими для різних галузей промисловості.

PMI для хімічних речовин і автомобілів був нижче 30, в той час як для продуктів харчування і напоїв він був вище 42.

Вплив на промисловість

Деякі галузі промисловості, які постраждали від наслідків епідемії коронавірусу в Китаї – це подорожі та туризм, судноплавство, фармацевтика, автомобільна промисловість, електроніка і виробництво. Очікується, що збої в ланцюжку поставок порушено ряд суміжних галузей і ринків.

Дані Китайської асоціації автовиробників (CAAM) показали, що продажі автомобілів в січні скоротилися на 18%, повідомляє Reuters. Спалах вплине як на продажу, так і на виробництво в короткостроковій перспективі через подовження відпусток і нестачі робочих та автозапчастин. CAAM також передбачив, що конкуренція в галузі посилиться і що постачальники більше дрібних деталей і комплектуючих можуть зазнати краху.

Провінція Хубей є великим центром виробництва автомобілів для декількох компаній, включаючи Dongfeng Motor Group, Honda Motor, Renault SA і Peugeot SA. Всі компанії оголосили, що вони будуть відкладати відновлення виробництва. Компанії, які управляють заводами за межами Хубея, включаючи Tesla, Volkswagen і General Motors, також оголосили, що їх заводи будуть закриті протягом наступних кількох тижнів.

Найбільші компанії, які оголосили про вплив на бізнес в країні, ураженій коронавірусом – Nike, Hyundai, Starbucks, Tata Motors, mcdonald’s, Disney, Carlsberg і H&M, як повідомляють Reuters і CNBC. Airbus закрив свою останню складальну лінію в Тяньцзіні 05 лютого. Kering, що належить Gucci, оголосила про тимчасове закриття половини своїх магазинів в Китаї 12 лютого з-за спалаху COVID-19, повідомляє Reuters.

Вплив на фармацевтичну промисловість і постачання медикаментів

Очікується, що коронавірус зробить негативний вплив на китайську фармацевтичну промисловість з боку поставок. За даними FDA, на Китай припадає 13% вироблених для американського ринку активних фармацевтичних інгредієнтів, в той час як на Індію припадає понад 18%.

Затримки у виробництві та логістиці можуть дорого обійтися китайським виробникам API, якщо індійські конкуренти швидко відреагують на зміни ринку.

Вплив коронавірусу на економіку Китаю

За останні 40 років середній темп зростання ВВП Китаю становив 10%, проте в останні роки темпи зростання були знижені з багатьох причин, зокрема через структурних обмежень.

Коронавірус вдарив у той час, коли китайська економіка почала вповільнюватися, і країна з усіх сил намагається визначити нові вектори розвитку і зростання на тлі торгової напруженості з США. За оцінками Світового банку, у 2019 році темпи зростання Китаю склали менше 6,1%, а у 2020 році економічне зростання впаде нижче 6%, а у 2021 році сповільниться зовсім.

Коронавірус, як очікується, призведе до подальшого уповільнення через його впливу на торгівлю країни та вплив на широкий спектр галузей промисловості. Організація економічного співробітництва і розвитку (OECD) оцінює економічне зростання Китаю у 2020 році нижче 5%.

Китай уже прийняв низку фінансових заходів для зниження впливу коронавірусу, хоча наслідки для першого кварталу неминучі та подальший вплив залежить від встановлення контролю над епідемією.

Останні новини про вірус з Китаю: Відео