Кіпр щорічно відвідують мільйони туристів з усього світу, в тому числі й з України. Невідомо, що найбільше приваблює українців, — бажання вшанувати бога вина Діоніса або прагнення побачити місце народження богині любові та вічної молодості Афродіти. Сьогодні понад 40 тисяч українців постійно проживає на острові, а багато з тих, хто побував тут, замислюються про переїзд. Розглянемо докладніше, що може дати українцям імміграція на Кіпр у 2025 році, яким чином можна емігрувати та що для цього потрібно.
З приводу переїзду на постійне місце проживання (ПМП) на Кіпр існують суперечливі думки. Так, одні розглядають острів в якості “тихого затону» (але в межах ЄС), курорту для пенсіонерів. Інші критикують його за дорожнечу, невисокі зарплати, повільність місцевих жителів.
Щоб відповісти на питання, наскільки вигідна імміграція на Кіпр для українців, слід розібратися з причинами, за якими громадяни України шукають шляхи стати резидентами острівної держави.
До недавнього часу для багатьох українців однією з причин було прагнення убезпечити свої капітали в кіпрській офшорній зоні. Після вступу Кіпру до Євросоюзу ера офшору завершилася. В результаті тисячі рахунків українців були закриті, а вартість іноземних активів у кіпрських банках знизилася з 21,5 млрд євро у 2012 р. до 7 млрд у 2018 р.
Незважаючи на це, у 2025 році зберігається тенденція, за якої більшість українців, що в’їхали — фінансово незалежні люди, які не претендують на працевлаштування на Кіпрі (категорія F).
Статус резидента Кіпру дає емігрантам можливість проживати в європейській країні з високими життєвими стандартами. Привертають українців також:
Кіпрське законодавство передбачає можливість набуття громадянства за зворотні інвестиції, причому це найбільш вигідна в ЄС програма щодо умов та строків отримання паспорта. Кіпрське громадянство дає право проживати в країнах Євросоюзу, в’їжджати без візи в більш ніж 150 держав.
Кіпрське громадянство необтяжливо: не обов’язково володіти грецькою мовою, не потрібно постійного перебування мігранта в країні. Для чоловіків до 45 років обов’язкова служба в Національній гвардії.
Перед тим як виїхати жити на Кіпр, необхідно визначитися зі способом імміграції. Отримати статус резидента країни українці можуть одним зі способів:
Імміграційний процес включає кілька етапів: легальний в’їзд, отримання права на посвідку на проживання (ПНП), оформлення ПМП на Кіпрі та потім громадянства.
Попередньо необхідно визначитися з підставами для переїзду на Кіпр і підготувати потрібні папери. Подальший порядок дій включає:
В деяких випадках можна набути громадянство Кіпру швидше. Наприклад, за 6 місяців – при участі в інвестиційній програмі або після спільного проживання у шлюбі з громадянином країни не менше 3 років.
Пакет необхідних паперів залежить від способу імміграції. Всі документи повинні бути грецькою мовою та нотаріально засвідчені. Базовий комплект для ПНП включає:
За оформлення ПНП слід сплатити мито — 140 євро. За продовження — 70 євро.
Для отримання статусу ПМП знадобляться:
Іммігрантам, які бажають прискорити процес отримання ПНП категорії F (наприклад ПМП для пенсіонерів на Кіпрі) необхідно надати докази наявності:
Розмір держмита за оформлення ПМП — 500 євро.
Для отримання громадянства Кіпру необхідно надати:
Держмито за оформлення громадянства — 500 євро.
Можуть знадобитися і довідка з місця роботи, документи про освіту.
Іноді можлива відмова в отриманні статусу резидента на Кіпрі. Згідно з законодавством країни, оскарженню не підлягає. Але можна усунути причину відмови та подати папери повторно.
Серед причин, що призвели до відмови:
Життя на Кіпрі має як переваги, так і недоліки.
Плюси | Мінуси |
---|---|
Клімат, географічні особливості | |
Зима тепла і коротка (+20º С). Чисте море. Красива природа. | Центральні райони посушливі, в літні місяці стоїть спека до +40º C. Пилові бурі з Африки |
Сприятлива екологічна ситуація | |
Вдале розташування між Європою, Азією та Африкою | Близькість до “гарячих” точок (Сирія, Сектор Газу та ін) і неврегульованість питання з північною частиною Кіпру |
Рівень життя | |
Середній (за мірками ЄС). | Високі ціни |
Безпека | Зарплати нижче, ніж в інших країнах ЄС. Поступове посилення законодавства щодо ведення бізнесу, отримання ПНП, ПМП, громадянства. |
Доброзичливість кіпріотів. | Необов’язковість місцевих жителів |
Поширення англійської | Складна для вивчення грецька мова. |
На Кіпрі складно виділити місця, найбільш комфортні для життя. Єдине місто, віддалений від моря, — Нікосія. По комфорту вона поступається іншим містам. Тут же проходить кордон з Північним Кіпром.
З точки зору розвиненості інфраструктури, наявності комфортабельних умов для роботи та відпочинку найбільш привабливі:
Ці міста ідеально підходять для тих, хто планує переїхати на Кіпр з дітьми. Крім того, хороші відгуки про курортну Ларнаку та Пафос — стародавньої столиці Кіпру.
Північний Кіпр офіційно не визнаний ніким, крім Туреччини. Імміграція на Північний Кіпр можлива: Туреччина заохочує переселення сюди турків з материка, турки-кіпріоти намагаються залучити іноземних інвесторів вигідними цінами та податковими ставками, режимом фінансової непрозорості.
Говорити про переваги імміграції українців на дану територію до об’єднання острова складно:
Якщо переїзд на Кіпр — в країну-член ЄС — несе в собі багато переваг, то при переїзді на Північний Кіпр іммігрант їх не отримає. Крім того, слід знати, що практично 100 % населення Північного Кіпру – мусульмани. Єдиний прийнятний варіант — імміграція по шлюбу.
Еміграція з України на Кіпр не стала масовою, але відрізняється стабільністю. Щороку сотні українців стають жителями Південного Кіпру. ПНП на острові відкриває можливості для розвитку бізнесу і доступ в ЄС. Високий рівень життя, європейські стандарти, відсутність злочинності та корупції роблять проживання тут комфортним.
Вся країна є курортною зоною, тому ціни тут вище середньоєвропейських. Більшість іммігрантів, які переїхали або готових переїхати жити на Кіпр з України, — великі бізнесмени або заможні пенсіонери, які бажають провести залишок життя в комфортних умовах.
Ми використовуємо файли cookie для максимальної зручності користувачів. Перебуваючи на сайті, ви приймаєте правила використання файлів cookie.
Privacy policy