Меню Закрити

Чи можна їздити з українським водійським посвідченням і чи діє воно в Росії


Поїздки українців до своїх російських родичів або друзів завжди були масовими і ніколи не втрачали своєї популярності. Але з того часу, як розпався СРСР, минуло чимало років, які принесли багато змін, в тому числі й у міграційне законодавство, дотримуватися якого тепер змушені жителі обох країн. У зв’язку з цим багатьох хвилює питання, чи діють українське водійське посвідчення в Росії у 2020 році, адже потік автотуристів, незважаючи на зміни, що істотно не зменшився.

Чи можна користуватися в РФ водійським посвідченням українського зразка

Українське водійське посвідчення в РосіїПеретин російського кордону на автомобілі не сильно відрізняється від тієї процедури, яку проходять в’їжджають в РФ іноземці у повітряних і морських портах, а також на залізниці. Єдина різниця полягає в тому, що підготувати пакет паперів потрібно не тільки для себе, але і для свого транспортного засобу, інакше всі наміри будуть припинені прикордонною службою.

Крім того, одна справа, коли представник України прибуває на російську територію на тимчасовій основі, і інше, коли збирається облаштуватися тут надовго. В цьому випадку доведеться задуматися про те, щоб легалізувати не лише свій статус, але і забезпечити законність перебування своїй машині. Будуть дійсне видане в Україні посвідчення і чи можна працювати в РФ з українським водійським посвідченням (ВП), – з’ясування цих обставин опиниться поміж першорядних завдань.

Розібратися допоможе той факт, що й Україна, і Російська Федерація є підписантами Віденської Конвенції, яка як раз і має відношення до дорожнього руху в різних країнах.

Згідно з даним документом, українці та жителі інших держав, які прибувають в РФ з посвідченням національного або міжнародного формату, всі записи в якому продубльовані латинським шрифтом, можуть вільно пересуватися на їх підставі з російської території на своєму або орендованому транспортному засобі. Таким чином, висновок щодо того, чи дійсні українське водійське посвідчення в Росії у 2020 році, залежить від формату документа. А формат, своєю чергою, визначається тим, як давно посвідчення було видано.

Посвідчення водія в Україні має необмежений термін дії. Це означає, що воно не підлягає заміні, як його російський аналог, через певний проміжок часу. Конвенція така обставина не вважає порушенням договору, але в останні десятиліття формат українського ВП кілька разів змінювався.

Читайте також:  Нові правила в'їзду в ЄС для громадян України

Ось як виглядають нове українське водійське посвідчення:

  • зовні посвідчення являє собою пластикову карту світло-рожевого кольору;
  • на лицьовій стороні її вказані дані про власника документа, дату видачі та орган, що його видав;
  • на зворотному боці позначені відкриті категорії.

І хоча такий вигляд цілком відповідає міжнародним стандартам, все ж цей варіант викликає кілька питань у російських поліцейських. Наприклад, не всі написи на ньому мають латинський переклад: по батькові та місце видачі документа прописані тільки українською мовою. Але найбільше російських правоохоронців турбує той факт, що перевірити українське посвідчення по базі ДАІ неможливо.

Користування українським водійським посвідченням в РФ

Термін дії українського ВП у Росії

Таким чином, ми з’ясували, що користуватися своїм документом на російській території, українці зможуть деякий час, але їм потрібно бути готовими до надмірної пильності поліцейських.

Термін дії українського водійського посвідчення в Росії, згідно із міграційним правилами, буде дорівнює допустимому періоду перебування самого українця в РФ без подальшої легалізації.

Нагадаємо, що на поточний момент даний часовий проміжок обмежений 90 днями, включаючи день перетину кордону.

Якщо український громадянин вирішив затриматися і оформив РВП, його національне ВП перестає діяти вже через 60 діб з моменту присвоєння тимчасового статусу. Зате отримати російський зразок водійського посвідчення можна без іспитів. Після оформлення ВП російського зразка національний документ повертається його власнику.

Звідси можна зробити висновок, що українське водійське посвідчення без терміну дії актуальні тільки в Україні – на території РФ 2020 році після закінчення 90 днів вони стають документом, який буде дійсний лише після повернення їх власника на батьківщину.

Чи потрібно переводити посвідчення

Потрібен переклад українського водійського посвідчення в Росії – питання цілком закономірне, враховуючи наведені вище обставини. Звучить відповідь так: якщо український водій має на руках документ, в якому всі написи представлені українською, російською та (можливо) французькою чи латинською, тоді оформляти нотаріально засвідчений переклад документа необхідності немає.

Сьогодні, якщо судити по справедливості, це можна сказати тільки про старе посвідчення радянського зразка. Але, як показує практика, російські поліцейські і митники припускають проїзд по російській території з українським посвідченням в межах дозволеного часу, тобто протягом 90 діб, хоча і не без деяких проблем.

Читайте також:  Найнебезпечніші країни для українських туристів

Можна влаштовуватися на роботу з таким ВП

Згідно з останніми змінами в законодавстві РФ, влаштуватися на роботу з національним ВП професійні водії з інших країн зможуть тільки нелегально, що саме по собі вже є порушенням закону.

Робота в Росії з українським водійським посвідченням

Займатися професійною водійською діяльністю в РФ з посвідченням, виданими в іншій країні, заборонено.

Таким чином, відповідаючи на питання, чи можна працювати водієм в Росії з українським посвідчення, можна з упевненістю сказати – ні, не можна. Більш того, якщо по необережності українець раптом втратить свій документ, заміна його на російський законом також не передбачено. Для цього доведеться виїхати назад в Україну, відновити своє посвідчення, повернутися в Росію і лише потім звертатися в ГИБДД щодо видачі посвідчення російського формату.

Міжнародне посвідчення водія

Зовсім інакше йдуть справи у тих, хто перетне російський кордон на підставі міжнародного водійського посвідчення (МВП). І якщо те, який зовнішній вигляд має українське посвідчення водія, знає далеко не кожен співробітник ГИБДД, то з МВП знайомі всі.

Видається даний документ терміном на три роки. Навіть враховуючи безстроковість українського водійського посвідчення, отримати на його підставі міжнародне на більш тривалий період не вийде. Дане правило також прописано в міжнародній конвенції.

При цьому не варто забувати, що наявність МВП не полегшить долю водія-українця, якщо він порушить Правила дорожнього руху, з якими, до речі сказати, необхідно ознайомитися заздалегідь. Зате якщо МВП раптом загубиться, його власник зможе доїхати додому на підставі свого національного документа. Це ще одна причина, по якій краще міжнародне посвідчення все ж замовити, тим більше що видаються вони в лічені хвилини.


Статті по темі