Виїзд за кордон

Куди не пустять туристів, що відвідали Китай

Share

До введених вже обмежень на польоти авіакомпаній в Китай і допуск китайських туристів на круїзні лайнери, на початку лютого в багатьох країнах додалися заборони на в’їзд або транзит громадян Китаю і всіх іноземців, що відвідали КНР. У зв’язку із загрозою поширення нового коронавіруса nCov2019, центром появи якого стала провінція Хубей в Китайській Народній Республіці, багато країн ввели серйозні заходи з контролю за в’їздом на свою територію. З’ясуємо, куди туристів не пустять після Китаю.

Куди не пустять туристів, що відвідали КитайКуди не пустять туристів, що відвідали Китай

Де обмежений або заборонений в’їзд туристам, котрі побували в Китаї

Зараз заборона на в’їзд іноземців, що відвідали КНР (включаючи й самих резидентів КНР), ввели вже 14 країн. Вони, слідуючи відповідним указам місцевого уряду, мають право не пускати туристів, що побували в Китаї за певний період (від 14 днів до 1 місяця) до дати прибуття в країну. Заборона стосується і транзитних пасажирів.

Правила різняться від країни до країни: наприклад, де-то туриста розгорнуто на прикордонному контролі, якщо він побував у КНР в принципі, відвідав тільки небезпечну в плані вірусу провінцію Хубей, але впустять, якщо не виїжджав далі Гонконгу або Макао.

Жорсткі заходи контролю нерідко стосуються і громадян цих країн, що побували в КНР. Як мінімум, вони зобов’язані пройти відповідне медичне обстеження, а як максимум, опинитися в добровільному карантин по прибуттю додому.

Австралія: людям, які були в КНР навіть в якості транзитних пасажирів у період до або після 1 лютого 2020 року, буде заборонений в’їзд і транзит через Австралію. Виключення робиться тільки для членів екіпажу іноземного повітряного судна.

Якщо ж серед пасажирів виявляться громадяни та резиденти Австралії, то їх пустять в країну, але з наполегливими рекомендаціями ізолювати себе від зовнішніх контактів на період не менше ніж 14 днів.

Багами: в країну не будуть допускатися іноземці, які хоча б раз побували в КНР за останні 20 днів перед прибуттям на Багами. Виключення не робляться навіть для членів екіпажу круїзних лайнерів або повітряних суден. Громадяни держави Багами в разі, якщо вони підходять під рамки заборони, будуть піддані обов’язковому карантину на найближчі 14 днів.

Вануату: іноземцю, який побував у Китаї, опинитися в країні по прибуттю можна тільки при наявності спеціального медичного сертифіката, в якому буде зазначено, що дана людина не є носієм нового коронавіруса (2019-nCov).

Гватемала: в країну заборонений в’їзд всім іноземцям, які побували в КНР за останні 15 днів. Всі громадяни Гватемали, які прибули в країну, піддаються медичному огляду і, при необхідності, ізоляції та лікування, виробленому силами місцевого міністерства охорони здоров’я.

Гонконг: у Гонконгу заборону на в’їзд буде діяти тільки для тих пасажирів, які за останні 14 днів побували в провінції Хубей. Потрапити додому зможуть лише самі резиденти Гонконгу.

Ізраїль: заборонений в’їзд всім іноземцям, який побував у Китаї за останні 14 днів. Обмеження при цьому не стосуються резидентів держави Ізраїль, а також його громадян, включаючи подружжя і дітей громадянина.

Індія: заборонений в’їзд всім іноземцям, які були в КНР після 15 січня 2020 року. Громадяни та резиденти Індії повинні будуть пройти карантин по прибутті.

Індонезія: з 5 лютого буде заборонений в’їзд або транзит для іноземців, що побували в КНР за останні 14 днів, а громадяни Китаю не зможуть отримувати візу по прибуттю в аеропорт.

Ірак: в країну заборонений в’їзд всім іноземцям, які побували в КНР за останні 14 днів. Для громадян і резидентів Іраку в’їзд буде можливий тільки з умовою подальшого 14-денного карантину.

Монголія: заборонений в’їзд або транзитний проїзд через Монголію для всіх іноземців, які проживають у провінції Хубей або хоча б раз відвідали її за останній місяць.

Нова Зеландія: категорично заборонений в’їзд або трансфер для всіх пасажирів, які побували в КНР до або після 2 лютого 2020 року, навіть якщо вони просто робили там пересадку. Громадяни та резиденти Нової Зеландії можуть потрапити до себе додому, але їм настійно рекомендується ізолювати себе і не вступати в контакти з іншими людьми в наступні 14 днів після прибуття.

Сінгапур: в країні введено заборону на в’їзд або транзит для іноземців, які побували в КНР за останні 14 днів. Самим громадянам Китаю, чиї паспорти були випущені в провінції Хубей, заборонено відвідувати Сінгапур незалежно від того, як давно вони відвідували цю провінцію.

Більш складні правила стосуються іноземців, які мають довгострокові візи або є резидентами Сінгапуру, наприклад, студенти чи працівники за контрактом. Їм гарантований безперешкодних прохід тільки в разі якщо Сінгапур є їх фінальним пунктом призначення, і вони не відвідували провінцію Хубей за останні 14 днів. В іншому разі питання з їх дозволом на відвідування Сінгапуру буде вирішуватися індивідуально.

США: Сполучені Штати ввели заборону на в’їзд усіх іноземців, які відвідували КНР за останні 14 днів, за винятком спеціальних автономних регіонів Гонконгу і Макао.

Філіппіни: заборонений в’їзд в країну для іноземців, які за останні 14 днів побували в КНР, Гонконг або Макао. Громадяни Філіппін, які прибули звідти, повинні будуть обмежити свої контакти на період до 14 днів після прибуття.

Південна Корея: Заборонений в’їзд усім пасажирам, які за останні 14 днів відвідали провінцію Хубей в КНР. Заборони не стосуються громадян Кореї, а також іноземців, що прибули з інших областей Китаю.

Ямайка: в країні не введено серйозних обмежень для іноземців, які прибувають з Китаю. Проте, згідно з прийнятими правилами, всі пасажири авіарейсів або морських лайнерів повинні будуть пройти обов’язковий 14-денний карантин і ізольовані при перших же ознаках або підозрі на захворювання коронавірусом.

Японія: країну не зможуть відвідати іноземці, які за останні 14 днів побували тільки в провінції Хубей. Втім, самим громадянам КНР, чий паспорт був випущений в цій провінції, в’їзд в Японії заборонено, незалежно від того, як давно вони були вдома.

Де призупинено безвізовий режим з Китаєм

Вірменія: тепер всі громадяни КНР зобов’язані будуть отримувати візи по прибуттю в країну або ж запросити її заздалегідь в електронному вигляді на сайті консульства.

Азербайджан: в країну не будуть допущені ті громадяни КНР, які не отримали візу до моменту свого від’їзду.

Казахстан: громадяни КНР не зможуть в’їхати без візи в країну через такі аеропорти, як Алмати, Актау, Астана, Караганда, Шимкент, Тараз.

Росія: зупинено дію електронних віз для громадян КНР, наступних в Калінінград, Санкт-Петербург чи Владивосток. Призупинено прийом документів, оформлення і видача запрошень на в’їзд в РФ громадянам Китаю в цілях здійснення трудової діяльності.

Шрі-Ланка: громадяни КНР більше не зможуть отримувати візу по прибуттю в країну.

Куди не можна в’їхати громадянам КНР

Йорданія: в країну категорично заборонено в’їзд громадян КНР, які побували у себе на батьківщині за останні 14 днів. Щодо інших іноземців ніяких заборон не було заявлено.

Китайський Тайбей (Китайська Республіка): заборонений в’їзд усім громадянам Китайської Народної Республіки, у т. ч. транзитним пасажирам. Виключення робиться тільки для їх подружжя, що живуть в Китайській Республіці.

Кувейт: в’їзд у країну неможливий для громадян КНР і жителів Гонконгу. Заборона поширюється і на іноземців, які вважаються резидентами КНР або Гонконгу або мають їх візу і побували там за останні 2 тижні.

Малайзія: заборонений в’їзд громадян КНР, які проживають в провінції Хубей, мають паспорт, випущений в цій провінції або просто побували там. Заборона поширюється і на транзитних пасажирів.

Чи становить загрозу для українців коронавірус з Китаю: Відео