Меню Закрити

Заходи профілактики коронавірусу у дорослих та дітей


Профілактика коронавірусу у людини у 2021 році — це комплекс заходів, спрямований на посилення захисних функцій організму в боротьбі з інфекцією. Масштабна епідемія коронавірусу, яка почалася в Китаї в кінці 2019 року, турбує кожного, хто піклується про своє здоров’я і життя близьких. Зараження новим китайським вірусом призводить до розвитку небезпечної пневмонії, яка може закінчитися летальним результатом. Специфічної вакцини і ліки проти хвороби досі не розробили. Щоб уникнути зараження, важливо дотримуватися нескладних правил профілактики коронавірусу.

Заходи профілактики коронавірусу

Загальна профілактика коронавірусу (COVID-2019) у людини

Щоб правильно організувати профілактичні заходи важливо знати, як поширюється збудник і що становить загрозу. Першоджерелом китайського вірусу 2019-nCoV (COVID-2019 — офіційна назва) імовірно стали дикі або домашні тварини. Вчені схиляються, що перше зараження відбулося при контакті людини з кажаном. Тому профілактика коронавірусу включає обмеження взаємодій з чужими тваринами і вживання в їжу м’яса диких звірів.

Від людини до людини інфекція передається повітряно-крапельним і фекально-оральним шляхом. У великій кількості збудник міститься в природних виділеннях носоглотки, блювотних масах, фекаліях хворої тварини або людини. Від того, яким шляхом вірус 2019-nCoV проникає в організм, залежить розвиток інфекційного процесу. При повітряно-крапельному зараженні – більше виражені респіраторні симптоми, при фекально-оральному шляху передачі-шлунково-кишкового ураження.

Профілактика коронавірусу потрібна навіть тим, хто вже перехворів на це захворювання. Річ у тім, що під час хвороби синтезуються антитіла, але вони не гарантують захисту від повторного зараження.

Заходи профілактики коронавірусу у дорослих

Профілактичні заходи у дорослих людей включають такі рекомендації.

Підтримуйте чистоту всіх поверхонь в будинку і офісі, регулярно проводите вологе прибирання і провітрювання приміщень. Слідкуйте за чистотою рук, для проведення гігієнічних процедур використовуйте засоби дезинфікуючого дії. Намагайтеся не торкатися руками до губ, очей, слизовій оболонці носа. Робити це можна тільки після миття рук. Вчені кажуть, що люди несвідомо здійснюють такі дотики не менше 15 разів на годину.
Придбайте в аптеці дезінфікуючий засіб з розпилювачем (у формі спрею) і носіть його завжди з собою. Це допоможе організувати профілактику коронавірусу, де б ви не знаходилися.

Читайте також:  Ванга про коронавірус: передбачення про COVID-19

Намагайтеся готувати їжу самостійно або є в перевірених закладах громадського харчування. Не купуйте сумнівний фаст-фуд, особливо страви, що містять м’ясо. Не вживайте їжу з однієї упаковки з іншими людьми (горішки, чіпси, цукерки печиво). Віддавайте перевагу снекам і продуктам в герметичній індивідуальній упаковці. Також не можна пити напої з однієї пляшки з іншими людьми.

Дуже важливо дотримуватися правил профілактики коронавірусу при відвідуванні громадських місць. Особливо це стосується місць скупчення великої кількості іноземців. До таких місць відносять аеропорти, вокзали, громадський транспорт, спортивні арени. У таких місцях краще носити медичну маску або прикривати рот і ніс чистою серветкою.

Заходи профілактики коронавірусу у дорослих

Поки епідемія не пригнічена, намагайтеся не вітатися за руку і не цілуватися при зустрічі з малознайомими людьми. Ці нормальні заходи профілактики коронавірусу не повинні сприйматися оточуючими, як прояв зневаги. Уважно ставтеся до чистоти поверхонь гаджетів і електроніки — екран смартфона, Пульти дистанційного керування, клавіатура і миша комп’ютера і т. д.

Переконайтеся, що кожен член сім’ї користується своїм індивідуальним набором для гігієни – зубна щітка, рушник, гребінець, білизна і т. д.
Серед заходів обов’язкової профілактики лікарі вказують носіння медичних масок. Однак ефективність захисту маски залежить від дотримання правил її використання. Щоб обмежити контакт вірусного збудника зі слизовими оболонками ротової порожнини й носа, зазор між особою і маскою повинен бути мінімальним. Не можна торкатися до маски руками під час використання. Після кожного використання, важливо міняти медичні маски. Повторне використання таких засобів профілактики і передача їх іншим людям категорично заборонені.

Заходи профілактики коронавірусу у дітей

Головне, що потрібно зробити батькам – провести бесіду з дітьми на тему небезпеки зараження і важливості профілактики коронавірусу. Діти шкільного віку повинні розуміти, наскільки серйозна загроза виникає при недотриманні правил гігієни рук і поверхонь.

До інших заходів профілактики коронавірусу у дітей лікарі відносять:

  • комплексне зміцнення імунітету дитини – повноцінне харчування, прийом вітамінів, фізична активність, загартовування;
  • обмеження контактів з хворими людьми;
  • відмова від відвідування лікувальних установ без необхідності;
  • тимчасове обмеження відвідування місць масового скупчення людей.
Читайте також:  Поширення коронавируса в Німеччині

При появі перших ознак респіраторних захворювань у дитини, негайно зверніться до лікаря. Випадки зараження дітей і підлітків вже офіційно зафіксовані. Однак лікарі відзначають, що летальних випадків серед дітей не було. Це означає, що ключову роль в лікуванні і профілактиці коронавірусу потрібно відводити власному імунітету дитини.

Препарати для профілактики коронавірусу

профілактика коронавірусуСпеціалісти та вірусологи рекомендують лікарські препарати, ефективні в лікуванні та профілактиці коронавірусу. До цього списку відносять:

Рибавірин-ефективний противірусний препарат, застосовуваний для лікування важких інфекцій респіраторного спектру. Препарат випускається в капсулах.

Лопінавір + ритонавір-комбінований противірусний засіб, розроблений для боротьби з важкими імунодефіцитами.

Рекомбінантний інтерферон бета-1b-препарат антипроліферативної, противірусної та імуномодулюючої дії.

Важливо пам’ятати, що починати прийом лікарських препаратів для профілактики коронавірусу категорично не можна без консультації лікаря. Спеціаліст проведе професійну оцінку стану імунної системи і при необхідності призначить медикаментозну профілактику.

Загальні заходи профілактики коронавірусу в Україні

МОЗ України розробило тимчасові методичні рекомендації з профілактики коронавірусної інфекції. Також з 14 лютого вступила заборона на польоти в Китай чартерних рейсів. Ще до цього було обмежено число авіакомпаній, яким дозволено літати в КНР.

Загальні заходи профілактики коронавірусу в Україні

До інших заходів профілактики коронавірусу в Україні відносять такі обмеження:

тимчасове обмеження відвідування України для туристів з Китаю;
проведена раніше евакуація громадян України, що знаходяться в місті Ухань.

Також пам’ятка МОЗ описує профілактичні заходи щодо джерела інфекції:

  • негайна ізоляція хворих в спеціальні бокси або палати інфекційного стаціонару;
  • використання медичних масок і їх обов’язкова заміна кожні 2 години;
  • транспортування заражених пацієнтів окремим транспортом;
  • використання одноразового стерильного медичного інструментарію.

При дотриманні правил профілактики коронавірусу ризик зараження істотно знижується. Повністю виключити ймовірність розвитку захворювання дозволить тільки вакцинація. Над створенням ефективної вакцини вже сьогодні працюють кращі фахівці з різних країн світу.


Статті по темі