Меню Закрити

Коли може закінчитись епідемія коронавірусу в Європі


У цьому матеріалі будуть розглянуті основні прогнози коли закінчиться коронавірус в Європі (в Італії, Німеччині, Франції та Іспанії), а також кілька приблизних і точних дат про пандемію COVID-19. Сьогодні весь світ охоплений панікою з приводу пандемії коронавірусу, яка вже забрала життя понад 10 тисяч людей. Смертельна інфекція, вперше діагностована в китайському місті Ухань, змінила життя мільйонів людей. Країни закривають кордони, люди запасаються продуктами і ліками, вводяться жорсткі карантинні заходи. Небезпечний вірус COVID-19 став новиною номер один на всіх телеканалах, що лише посилює страхи населення. Щоб розібратися, що буде далі, і коли, нарешті, закінчиться пандемія коронавірусу, розглянемо прогнози вчених вірусологів.

Коли може закінчитись епідемія коронавірусу в Європі

Які є прогнози й точні дати про COVID-2019

Суворий карантин, який вводять всі розвинені країни, — це безпрецедентна Глобальна відповідь смертельної хвороби. Однак оцінки його ефективності в боротьбі з коронавірусної інфекцією сильно розходяться.

Велика частина вчених сходиться на думці, що зупинити пандемію не вийде до тих пір, поки коронавірусної інфекцією не перехворіє від 40 до 70 відсотків населення Землі. На думку провідних епідеміологів, це відбудеться вже під час першої хвилі поширення COVID-19. Перша хвиля імовірно триватиме від 6 до 12 місяців. Однак за іншими прогнозами цей період може зайняти кілька непростих для людства років.

У будь-якому випадку, після закінчення першої хвилі захворюваності, вірус, ймовірно, залишиться серед основних загроз в галузі охорони здоров’я. При цьому важливо розуміти, що усталені інфекційні захворювання поводяться зовсім інакше, ніж нові пандемічні віруси. Вже друга хвиля коронавірусу за прогнозами буде відрізнятися такими особливостями:

Віковий розподіл

Які є прогнози й точні дати про COVID-2019В першу чергу, змінюється віковий розподіл інфекції. Зараз висока смертність від коронавірусу обумовлена виключно випадками зараження літніх людей. Одне з досліджень, проведених в Ухані, показало, що 81% смертей припадає на людей старше 60 років, і тільки 1 з 1023 заражень забрало життя людини молодше 20 років.

Оскільки це новий вірус, ризику зараження схильні всі, незалежно від віку. Це можна порівняти з кором, яка після появи також виявлялася у людей різного віку, але вбивала в основному пацієнтів старше 65 років. Однак зараження кором забезпечує довічний імунітет. Коли більшість дітей перехворіли на кір в дитинстві, епідемія відступила, а дорослі стали заражатися вкрай рідко.

Читайте також:  Карантин коронавірусу COVID-19 в Україні та у світі

Ми не знаємо, чи дає зараження новим коронавірусом тривалий імунітет. Якщо це так, то станеться щось подібне. Зрештою, майже всі дорослі будуть застраховані, і нові випадки зараження будуть зосереджені серед дітей.

Ослаблення вірусу

На жаль, жоден з коронавірусів, поширених зараз серед людей, не дає довічного імунітету. Висока ймовірність того, що ця особливість є і у COVID-19. Проте, наступні випадки зараження майже напевно будуть менш серйозними, ніж перші, оскільки люди накопичують частковий імунітет. Прикладом можуть служити нові штами грипу, які після першої небезпечної хвилі заражень, знижують інтенсивність симптомів і рівень летальності.

На сьогодні середня летальність коронавірусу становить 3,44%. Однак з часом цей показник буде знижуватися.

“Сила зараження»

Нарощування популяційного імунітету також зменшить сприйнятливість населення до патогену. Сила зараження знижується. Епідемії подібні пожежам: коли палива в достатку, вони нестримно вирують, а коли його стає мало — повільно тліють. У зв’язку з цим після першої гострої фази знижується ризик захворювання навіть серед людей без імунітету.

Втручання людини

Головний фактор, який дозволить знизити ризики, — винахід вакцини та ефективних ліків. Сьогодні вже розроблена комбінація препаратів, що дозволяє справлятися з інфекцією. Вона була запропонована і успішно протестована в Китаї, що дозволило різко знизити летальність вірусу в цій країні за останній місяць. Також в Китаї закінчуються доклінічні випробування вакцини проти COVID-19, ефективність якої вже підтверджена в дослідженнях на тваринах.

Точної дати, коли закінчиться епідемія COVID-2019, назвати не зможе ніхто. Однак вивчивши історію попередніх спалахів вірусних захворювань, можна припустити, що перша хвиля триватиме від 6 до 12 місяців.

Коли закінчиться коронавірус у світі

Австралійські експерти розробили сім сценаріїв поширення коронавірусу за межами Китаю.

За найсприятливішим прогнозом – загальна смертність коронавірусної інфекції по світу складе близько 15 мільйонів чоловік. Рівень втрат світового ВВП при цьому досягне 2,4 трильйона доларів. За самим негативним сценарієм – хвороба віднесе життя 68 мільйонів чоловік. При такому розвитку подій грошові втрати у світі складуть 9 трильйонів доларів.

Читайте також:  Коли закінчиться епідемія коронавірусу в Китаї, Україні й у світі

За усередненими прогнозами вірусологів перша і найнебезпечніша хвиля захворюваності у світі триватиме близько 18 місяців. Саме цей період стане найскладнішим з точки зору епідеміологічної обстановки.

Коли закінчиться коронавірус в Україні

Коли закінчиться коронавірусСитуація в Україні сьогодні не така важка, як в епіцентрі епідемії. Всього в різних регіонах країни виявлено 73 інфікованих. Більшість випадків зараження в Україні пов’язані з приїздом людей з країн з несприятливою епідеміологічною обстановкою. Заходи щодо закриття кордонів для іноземців, а також карантинні заходи, за прогнозами медиків, дозволять уникнути італійського сценарію.

Відомі в країні лікарі вважають, що вже влітку українці зможуть забути про спалах коронавірусної інфекції. Паніка в Україні недоречна і шкідлива. Також доктор вважає, що психіка людей і економіка країни не витримає більше місяця ізоляції.

Однак є і менш оптимістичні прогнози. Так, не виключається сценарій, при якому гостра фаза епідемії триватиме до вересня.

Коли закінчиться коронавірус в Європі

Незважаючи на те, що почалася епідемія в Китаї, число померлих пацієнтів від COVID-19 в одній тільки Італії вже перевищило китайську смертність. Це говорить про те, що епіцентр пандемії сьогодні знаходиться саме в Європі. Навіть за найсприятливішими прогнозами важка епідеміологічна обстановка в Європі збережеться мінімум до середини літа. При цьому експерти ВООЗ вважають, що розраховувати на повне завершення епідемії в літній період не доводиться.

Прогнози для Італії

Найоптимістичніший сценарій для Італії полягає в тому, що закриття кордонів і жорсткі обмеження незабаром дадуть результати. Пікове значення хворих за день було зафіксовано 16 березня, коли число нових випадків наблизилося до 3000. При сприятливому розвитку подій щоденний приріст хворих поступово перестане рости з початку квітня.

Песимістичний сценарій вказує на ситуацію, яка склалася в провінції Хубей. Пік епідемії там стався приблизно через два тижні після того, як місто було повністю закрите. При такому розвитку подій на піку епідемії в Італії число нових підтверджених випадків за один день досягне 6000. У цьому випадку кількість хворих щодня продовжить рости до середини або навіть кінця квітня.

Читайте також:  Хто створив коронавірус? Популярні теорії появи смертельної загрози

Епідеміологи всього світу одноголосно вважають ситуацію в Італії найнебезпечнішою на сьогодні.

Прогнози для Німеччини

Число заражених коронавірусом в Німеччині вже наблизилося до 14 тисяч. У зв’язку з цим Інститут Роберта Коха змінив свою оцінку ризику для населення Німеччини. Вчені не роблять прогнозів щодо числа хворих, але вважають, що рівень небезпеки для жителів Німеччини дуже високий. Зокрема, один з провідних вірусологів вважає, що важка ситуація на території країни буде зберігатися ще близько двох років.

Прогнози для Франції

Ще одна країна, яка ввела суворий карантин через коронавірус – це Франція. На території цієї країни виявлено вже близько 11 тисяч тих, що заразилися. На думку експертів, влада Франції відреагувала на загрозу більш оперативно, ніж в Італії. У зв’язку з цим французький сценарій епідемії куди більш оптимістичний. Більшість епідеміологів вважають, що кількість хворих за день у Франції почне знижуватися вже через 2 тижні.

Прогнози для Іспанії

Сьогодні Іспанія займає 4 місце за кількістю заражених коронавірусною інфекцією у світі, у зв’язку з чим, уряд прийняв рішення ввести найсуворіший карантин. Вихід з дому без вагомої причини загрожує іспанцям штрафом до 30 тисяч євро. Всього в країні більше 20 тисяч підтверджених випадків-19.

Щоб зробити прогнози щодо розвитку епідемії, фахівці з Валенсійського університету провели секвенування іспанської версії коронавірусу. Результат показав, що геном вірусу мутує. Зразки з Ухані сильно відрізняються від тих, які були взяті в іспанських заражених. Вчені вважають це нормальним явищем і розраховують, що множинні мутації вірусу приведуть до його ослаблення.

Чи є точна дата, коли закінчиться коронавірус і в якому році

Точної дати закінчення пандемії немає. Однак більшість вчених вважають, що перша і найнебезпечніша хвиля зараження триватиме від 6 до 12 місяців. Після цього вірус мутує, а у великої кількості людей сформується імунітет. Великі надії покладаються також на винахід ефективної вакцини, яка захистить людей від зараження.

Скільки буде тривати епідемія коронавірусу: Відео


Статті по темі