Меню Закрити

Хто створив коронавірус? Популярні теорії появи смертельної загрози


Спалах епідемії коронавірусу в Китаї стала несподіваним викликом, до якого світова громадськість виявилася не готова. Людей турбують не тільки наслідки епідемії та засоби вакцинації, але і причини появи загрози. В ЗМІ і інтернеті активно обговорюється кілька ймовірних теорій, що пояснюють, хто створив коронавірус і навіщо. Розглянемо найбільш цікаві версії у 2020 році — від теорії змови до фармацевтичної мафії.

Хто створив коронавірус

Коронавірус штучно створений?

Всім цікаво, коронавірус штучно створений в біологічній лабораторії або навпаки має природне походження? Жахливі кадри з Китаю, на яких люди, уражені вірусом, падають на вулицях і в громадських місцях, шокували глядачів. Масштаб трагедії змусив багатьох думати, що загадкова смерть людей може бути комусь вигідна. Теорія про штучне створення вірусу, в якості біологічної зброї має чимало прихильників. Конспірологи розглядають коронавірус, як військову розробку, створену для масового знищення людей.

Незважаючи на безліч конспірологічних версій, епідеміологи категорично заперечують ймовірність штучного походження вірусу. Про це вже заявили китайські медики і представники Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ). Зокрема, голова кафедри епідеміології і біостатистики Гонконзького університету Бен Каулінг різко висловився про людей, що поширюють недостовірну інформацію про походження збудника. Професор запевняє, що немає жодного об’єктивного доказу штучної природи вірусу.

Слід зазначити, що найбільша соціальна мережа у світі Facebook заявила про те, що буде видаляти всі непідтверджені дані та фейки про коронавірус. Керівництво компанії вважає, що теорії змови можуть нашкодити людям, які повірили в них. Така політика Facebook тільки зміцнила позиції конспірологів, які вважають, що справжні причини епідемії приховуються від громадськості.

Хто створив коронавірус? Теорії

Хто створив коронавірус? Теорії

Досі серед учених немає єдиної думки щодо походження коронавірусу. Серед найбільш поширених теорій можна назвати наступні:

Теорія №1 – Китайське біологічна зброя. За цією теорією, коронавірус – це секретна розробка китайських вчених, створена в рамках реалізації державної програми про смертельне біологічну зброю. Цю думку було опубліковано в одному з найбільш авторитетних американських видань The Washington Times. Автори публікації посилалися на аналітика в галузі біологічної зброї Денні Шохема. На думку експерта, витік вірусу з лабораторії не була запланована розробниками і сталася внаслідок помилки вчених.

Читайте також:  Поширення коронавируса в Німеччині

Теорія №2 – Хитрий хід фармацевтичної мафії. Існує велика група експертів, звинувачують у створенні коронавірусу фармацевтичні компанії. Згідно цієї версії паніка, яка швидко поширилася по всьому світу, вигідна виробникам ліків. На цьому тлі різко зросли продажі препаратів для профілактики інфекційних захворювань, противірусних та протизапальних засобів. У підтвердження своєї теорії ці люди наводять також помітне зростання акцій фармацевтичних гігантів. Деякі вважають, що ліки і вакцина від коронавірусу вже розроблені. Проте їх випуск на ринок запланований на той час, коли ВООЗ визнає коронавірус головною загрозою XXI століття. Таким чином, розробник рятівного засобу стане світовим лідером у фармацевтичному бізнесі.

Теорія №3 – Секретні розробки британських вчених. Прихильники конспірологічних теорій виявили, що живий коронавірус було створено та запатентовано інститутом Пірбрайта ще у 2015 році. Відомий навіть номер патенту — № 10.130.701. Інститут Пірбрайта — це провідний центр у світі, що займається вивченням вірусних захворювань та інфекцій, які передаються від тварин людям. Ослаблений штам коронавірусної інфекції, нібито створювався для боротьби з захворюваннями домашньої птиці. Співробітники інституту категорично заперечують свою причетність до розповсюдження коронавірусу 2019-nCoV, наполягаючи на тому, що всі розробки були припинені і не спонсорувалися з 2015 року.

Теорія №4 – Екзотичні харчові уподобання. Цю теорію походження збудника підтримують багато епідеміологи. На їхню думку, на рибному ринку в китайському місті Ухань продавалося велику кількість м’яса екзотичних тварин – кажанів, змій, комах. Ця продукція призначалася для вживання в їжу. На думку експертів некомерційної благодійної організації Karmagawa, перше зараження відбулося через вживання в їжу зараженого м’яса дикої тварини.

Поки ВООЗ офіційно не називає причину спалаху епідемії, і тих хто створив коронавірус, тому нові теорії продовжують з’являтися в засобах масової інформації щодня.

Китайці створили коронавірус?

Китайці створили коронавірус?Версія про те, що саме китайці створили смертельний коронавірус, підтверджується серією загадкових збігів. Відомо, що перший спалах епідемії виник у китайському місті Ухань. За збігом обставин, саме у цьому місті розташований інститут вірусології, під контролем якого працює найсучасніша в КНР вірусологічна лабораторія. Примітно, що їй присвоєно 4-й рівень біобезпеки за міжнародною класифікацією (BSL-4). Це означає, що в стінах лабораторії офіційно може вестися робота зі смертельними патогенами вірусної природи.

Читайте також:  Чи є ліки проти коронавірусу

Таке підозрілий збіг не могло залишитися непоміченим. Серед прихильників цієї теорії ведуться палкі суперечки про те, чи був витік коронавірусу випадкової або запланованою акцією з боку уряду Китаю. Деякі вважають, що таким чином правляча партія намагається впливати на демографічну обстановку, оскільки серед загиблих багато літніх людей непрацездатного віку.

Коронавірус створили в США

Коронавірус створили в СШАЦікаво, коронавірус створили в США або ця епідемія природного походження? Прихильники теорії змови як і раніше шукають американський слід в появі нового смертельного збудника. Серед можливих версій розглядається причетність творця корпорації Microsoft і один з найбагатших людей планети Білла Гейтса. За деякими даними він спонсорував розробки, пов’язані з вірусами, того самого інституту Пірбрайта. Причини, по яким мільярдерові знадобилося створення біологічної зброї такого масштабу, не називаються.

Ще за однією версією, до епідемії причетне американське таємне товариство QAnon. Це новітнє конспірологічне рух в США, що підтримує чинного президента Америки Дональда Трампа. Представники товариства ведуть інформаційну війну проти ряду лідерів Демократичної партії США. На думку деяких конспірологів, серед прихильників QAnon можуть бути впливові люди, які є спонсорами розробку біологічної зброї, для отримання нових важелів влади.

Поки в ЗМІ та інтернеті шукають причину появи коронавірусу, вчені намагаються розробити ефективну вакцину проти збудника. На сьогодні китайським і австралійським вірусологам вдалося виділити і ізолювати вірус 2019-nCoV. Це стало першим кроком на шляху до розробки рятівного препарату.

Історія хвороби, чи міг китайський коронавірус “втекти” з лабораторії: Відео


Статті по темі