Меню Закрити

Карантин коронавірусу COVID-19 в Україні та у світі


Карантин коронавірусу — комплекс заходів, спрямований на стримування поширення пандемії коронавірусної інфекції COVID-19. Заходи карантину вживають керівники країн на найвищому рівні. Зараз більше 50 країн ввели надзвичайний стан через коронавірус в березні 2020 року. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила, що спалах китайського коронавірусу досяг масштабів пандемії. Щодня у світі фіксують вже близько 20 тисяч нових випадків зараження смертельною інфекцією. Швидкість поширення вірусу COVID – 19 виявилося набагато вище, ніж припускали медики. За словами епідеміологів, тільки рішучі заходи з боку урядів держав допоможуть уповільнити епідемію. Повністю зупинити спалах зможе тільки винахід вакцини і ліки. На сьогодні єдиний ефективний спосіб боротьби з подальшим поширенням коронавірусної інфекції – введення суворого карантину в країнах з великою кількістю хворих. Враховуючи поточну ситуацію в Україні, медики говорять про доцільність введення карантину в Києві та деяких інших великих містах.

Карантин коронавірусу COVID-19 в Україні

Що таке карантин коронавірусу

Карантином називають комплекс обмежувальних заходів, спрямованих на запобігання передачі інфекції від людини до людини. У зв’язку з тим, що вірус COVID-19 поширюється повітряно-крапельним шляхом, головна мета карантинних заходів – обмежити контакти між людьми.

Під час карантину передбачаються такі обмеження:

1. Сувора заборона на проведення масових заходів. Максимальна кількість людей в одному місці встановлюється владою, в залежності від поточної епідеміологічної обстановки.

2. Припинення роботи всіх розважальних закладів і спортивних об’єктів – музеїв, театрів, кінотеатрів, дитячих центрів, виставкових залів, нічних клубів, концертних майданчиків.

3. Обмеження або повне припинення пасажирського сполучення між містами. Введення цього заходу стосується залізничного, автомобільного та авіатранспорту.

4. Закриття кордонів між державами. Заборона на в’їзд і виїзд з країни може стосуватися всіх громадян або певних категорій людей.

5. Тимчасове припинення роботи навчальних закладів-шкіл, ліцеїв, училищ, вузів і т.д. При сучасному рівні розвитку технологій навчальний процес може здійснюватися в дистанційному форматі.

6. Перехід на віддалену форму роботи всіх установ, які не вимагають фізичної присутності співробітників. Стратегічно важливі об’єкти при цьому продовжують роботу в штатному режимі.

Читайте також:  Чи є вакцина від коронавірусу у світі

7. Приведення всіх медичних служб в режим підвищеної готовності. Цей режим передбачає посилення протиепідемічних заходів, підготовку додаткових ліжок в стаціонарі, закупівлю необхідного медичного обладнання, лікарських засобів і автотранспорту.

Список країн з карантином коронавірусуРекомендації громадянам не залишати свої будинки без екстреної необхідності. Винятки становлять люди, які прямують на роботу, в медичний заклад, аптеку і продуктовий магазин. При цьому обов’язково носіння медичної маски і дотримання дистанції між людьми на вулицях і в місцях загального користування. В особливих випадках вводиться правило “одного метра”, при якому людям не можна наближатися один до одного ближче, ніж на відстань в 1 метр.

Регулярне вимірювання температури тіла і проведення медичного огляду співробітників підприємств, що продовжують роботу в умовах карантину.
Ці заходи можуть вводитися вибірково або все одночасно. Це залежить від епідеміологічної обстановки в країні. Іноді карантин вводиться не по всій території держави, а лише в окремих регіонах. За недотримання цих правил передбачені штрафи, адміністративна, а іноді і кримінальна відповідальність.

Щоб полегшити громадянам карантинний період, влада може ввести тимчасову заборону на нарахування штрафів за несплату комунальних платежів, кредитів, іпотечних позик. Також може виплачуватися тимчасова фінансова допомога найменш соціально захищеним категоріям громадян. Для медиків і співробітників екстрених служб, залучених в боротьбу з епідемією, можуть бути передбачені доплати і заохочення.

Для чого потрібен карантин коронавірусу COVID-19

На думку більшості вчених, введення суворого карантину в країнах з великою кількістю хворих коронавірусом – ефективний захід. Домашній карантин і соціальне дистанціювання громадян дозволить звести до мінімуму контакти між людьми і знизити ризики зараження. До винаходу вакцини і ліки проти COVID – 19-це єдиний спосіб боротьби з поширенням вірусу.

Крім строгих карантинних заходів, профілактика коронавірусної інфекції вимагає дотримання правил особистої гігієни:

 • часте миття рук;
 • обробка поверхонь антисептичними розчинами;
 • відмова від обіймів і рукостискань при зустрічі;
 • використання особистого посуду, рушників, білизни;
 • підтримка чистоти в приміщенні.

Епідеміологи Імперського коледжу в Лондоні провели дослідження, за результатами якого введення суворого карантину визнано найефективнішою стратегією стримування епідемії.

Читайте також:  Заходи профілактики коронавірусу у дорослих та дітей

Список країн з карантином коронавірусу

Для чого потрібен карантин коронавірусу COVID-19Щодня збільшується список країн, які оголосили карантин і закрили кордони для іноземців, у зв’язку з пандемією коронавірусу. Сьогодні до суворих обмежувальних заходів вдалося вже більше 50 держав.

Повністю закрили свої кордони для іноземців такі країни:

Туніс, Чорногорія, Естонія, Португалія, Грузія, Іспанія, Україна, Італія, Колумбія, Молдова, Узбекистан, Йорданія, Оман, Ізраїль, ОАЕ, Сербія, Кіпр, Греція, Казахстан, Еквадор, Азербайджан, Австралія, Нова Зеландія, Канада, Кенія, Малайзія.

Ряд країн ввели часткові обмеження на в’їзд для іноземних громадян. Наприклад, Норвегія і Франція встановили обов’язковий чотирнадцятиденний карантин для всіх приїжджих.

Режим НС вже введений в багатьох країнах Європи та Азії. На сьогодні найсуворіші правила і покарання за їх недотримання передбачені в Італії, Іспанії та Франції. Наприклад, жителям Італії та Франції, щоб покинути будинок, необхідно заповнити спеціальну форму. Це необхідно, щоб повідомити владі про причини порушення карантинного режиму. За недотримання цього правила громадянам цих країн загрожує кримінальна відповідальність.

В Іспанії порушення карантину може призвести до серйозних фінансових витрат. Уряд встановив штрафи від 100 до 30 тисяч євро. Порушникам також може загрожувати тюремне ув’язнення терміном від трьох місяців до одного року.

Карантин в Україні через коронавірус і в яких містах

Карантин в Україні через коронавірусНа цей час в Україні не введений повний карантин або режим НC. При цьому в країні вже діє ряд обмежувальних заходів в рамках боротьби з поширенням коронавірусної інфекції. До таких заходів відносять такі обмеження:

До 1 квітня Україні закриває свої кордони для іноземців. Заборона не торкнеться дипломатів і громадян іноземних держав, які постійно проживають на території країни.

Всі школи країни закриваються у зв’язку з карантином. Цей захід покликаний захистити від зараження дітей. Громадянам країни рекомендовано не залишати будинки без необхідності, проте офіційної заборони на прогулянки немає.

Експерти нагадують, що рішення про регіональні карантинні заходи приймає місцева влада.

На обов’язковий 14-денний карантин відправляють всіх громадян, які прибули з країн з несприятливою епідеміологічною обстановкою. До списку цих країн увійшли 7 держав:

 • Іран;
 • Китай;
 • Південна Корея;
 • Німеччина;
 • Італія;
 • Франція;
 • Іспанія.
Читайте також:  Коли закінчиться епідемія коронавірусу в Китаї, Україні й у світі

Ці люди повинні бути ізольовані за місцем проживання і протягом двох тижнів перебувати під контролем медиків. При появі будь-яких симптомів ГРВІ вони зобов’язуються негайно звернутися за медичною допомогою. Досі невирішеним залишається питання з найближчими родичами тих, хто перебуває на карантині. Проживаючи в одній квартирі з ізольованою людиною, вони продовжують ходити на роботу і відвідувати інші місця скупчення людей. При цьому вони також можуть бути джерелом зараження.

Медична допомога всім особам з підозрою на коронавірусну інфекцію надається на безкоштовній основі. Загальне введення карантину на всій території України поки не розглядається. Однак це питання обговорюється в деяких регіонах.

У багатьох регіонах створені оперативні штаби для безперервного моніторингу ситуації та прийняття швидких рішень.

На час карантину свою роботу тимчасово припинять:

 • навчальні заклади, включаючи вузи;
 • торгові центри;
 • кафе, ресторани, їдальні;
 • заклади культури;
 • розважальні заклади;
 • спортивні об’єкти;
 • готелі та установи санаторно-курортного лікування.

Лікарні, аптеки, продуктові магазини, банки та організації, що надають державні послуги продовжать роботу навіть в режимі строго карантину.

Незважаючи на те, що кількість заражених зростає, експерти закликають населення країни не піддаватися паніці. Прийняті обмежувальні заходи, на думку епідеміологів, допоможуть уникнути подальшого поширення інфекції. Введення режиму підвищеної готовності в медичних установах гарантує надання медичної допомоги, кожному, хто зіткнеться з коронавірусною інфекцією.

В Україні оголошено карантин через коронавірус: Відео


Статті по темі