Меню Закрити

Які симптоми та ознаки при зараженні китайським коронавірусом


Матеріал підготовлений для всіх, хто цікавиться, які коронавірус симптоми можуть бути помітні першими у людини, як дорослого, так і дитини. В особливостях сучасних реалій, перші симптоми коронавірусу у людини можуть проявитися тільки на 14 днів після зараження. Уважно прочитайте статтю і залиште коментар. Епідемія коронавірусу 2019-nCoV швидко поширюється, охоплюючи нові території. Кількість інфікованих збільшується з кожним днем, що викликає тривогу медиків по всьому світу. Вакцини від цього виду збудника поки немає, тому особливо важливо знати характерні симптоми захворювання і вчасно розпізнати їх у разі зараження.

 симптоми та ознаки при зараженні китайським коронавірусом

Перші симптоми коронавірусу у людини

Небезпека епідемії 2019-nCoV, що спалахнула в Китаї, полягає в «розмитості» симптомів і недостатньої вивченості збудника. Все сімейство коронавірусів складається з 39 різних вірусних збудників, що вражають людину і тварин. Нижче ми розберемо основні перші симптоми коронавірусу у людини, а також заходи профілактики. Лікарі вважають, що перше зараження людини відбулося при контакті з хворим ссавцям, імовірно кажаном. Кілька днів тому влада КНР підтвердили, що заразитися можна і від хворої людини повітряно-крапельним шляхом.

Особливість коронавірусу полягає в тому, що він може швидко вражати органи дихальної системи (легкі), нервові волокна, травно-кишковий тракт. Така агресивність вірусу 2019-nCoV і призводить до летального результату у деяких пацієнтів.

Загальні симптоми коронавірусу у людини легко сплутати зі звичайним грип або застуду:

Лихоманка. Температура зазвичай підвищується до 37-38°C, але у деяких хворих були зафіксовані більш високі показники термометра. Важливо знати, що при відсутності лікування, температура може триматися, так і самостійно повертатися до нормальних значень. Це залежить від характеру перебігу хвороби, роботи імунної системи, індивідуальних особливостей організму.

Сухий кашель. Спочатку кашель не доставляє людині великого дискомфорту. Поступово він прогресує, посилюючись і набуваючи форми нападів. Сухий виснажливий кашель утруднює дихання, супроводжується наростаючою болем у горлі та грудях.

Загальне нездужання. Пацієнт відчуває слабкість, повна відсутність сил і енергії. До загальних симптомів приєднуються сильні головні болі і запаморочення. Це нерідко призводить до втрати свідомості. Якщо коронавірус вражає м’язи, виникають міалгії – інтенсивні м’язові болі.

Читайте також:  Як коронавірус SARS-CoV-2 заражає клітини людського організму

Утруднення дихання. У більшості хворих, постраждалих від вірусу 2019-nCoV були виявлені важкі ураження легеневої тканини. При цьому легені не здатні повноцінно виконувати свою основну функцію. У хворого виникають напади задухи, йому важко зробити вдих, що посилюється нападоподібний сухим кашлем.

Розлади травлення. Проникаючи в тканини шлунково-кишкового тракту, вірус може викликати важкі запалення та порушувати нормальний процес травлення. У людей це проявляється діареєю, нудотою, блювотою, болем в животі.

Інтенсивність цих симптомів відрізняється у кожної людини. Дорослі люди, мають сильний імунітет, переносять захворювання легше. Якщо ж хвороба вражає літньої людини або дитини, високий ризик летального результату через системного ураження внутрішніх органів.

Перші ознаки коронавірусу у дітей і дорослих

Перші ознаки коронавірусу у дітей і дорослихДавайте розберемо, які перші ознаки коронавірусу у людини можуть виникнути після інкубаційного періоду. Після того, як коронавірус проникає в організм, настає інкубаційний період. В цей час збудник розноситься з током крові по органам і тканинам, ніяк не проявляючи себе. Тривалість інкубаційного періоду становить від 7 до 14 днів. Проаналізувавши всі зафіксовані і на вивчені випадки розвитку захворювання, лікарі прийшли до висновку, що у більшості пацієнтів інкубаційний період тривав близько 10 днів. За іншою інформацією, якщо зараження відбувається від людини до людини, це час скорочується до 5 днів.

Тільки після закінчення інкубаційного періоду у зараженої особи з’являються перші симптоми захворювання. До цього моменту хворий не зазначає нездужання, слабкості і лихоманки. Саме у зв’язку з цим, спалах епідемії не вдалося утримати в місті Ухань, де відбулося перше зараження. Відлітаючи з Китаю, хворі навіть не здогадувалися, що відвозять із собою небезпечний збудник.

Перші ознаки коронавірусу у людини виражені слабо:

 • незначна гіпертермія (субфебрильна температура в межах 37,1—38,0°C);
 • слабкість, втома;
 • відсутність апетиту;
 • сухий кашель;
 • нежить;
 • діарея, нудота.

Якщо пацієнт звернувся в лікарню з такими симптомами, лікарі повинні провести лабораторні аналізи на інфекції і зробити рентген грудної клітини. На ранніх стадіях захворювання в легенях може не бути ніяких структурних змін. Остаточний діагноз ставиться на підставі результатів аналізів на віруси та інфекції.

Читайте також:  Хто створив коронавірус? Популярні теорії появи смертельної загрози

Подальший розвиток захворювання коронавірусом

Прогресуючи (карта поширення онлайн), коронавірус 2019-nCoV вражає легені хворого. Вже через 7 днів після появи перших симптомів у пацієнта розвивається важка форма пневмонії. При цьому запалені альвеоли легенів заповнюються рідиною, що перешкоджає нормальному газообміну. Це порушує процес дихання, викликає гострий дефіцит кисню в тканинах. Подальший розвиток хвороби залежить від стану організму людини і якості наданої йому медичної допомоги:

Несприятливий прогноз. Якщо імунітет зараженої людини ослаблений або у нього є важкі супутні захворювання, висока ймовірність смертельного результату. У групі ризику люди похилого віку, діти, люди, що страждають важкими патологіями серцево-судинної і дихальної системи, цукровий діабет. Саме пневмонія, що розвинулася на тлі зараження коронавірусом 2019-nCoV, стає причиною смерті людей.

Сприятливий прогноз. Якщо помітивши симптоми, людина швидко звернувся в лікарню, шанси на зцілення зростають. Провівши аналіз на віруси та інфекції, лікарі можуть поставити правильний діагноз і почати лікування.

Специфічне ліки проти китайського коронавірусу 2019-nCoV поки що не розроблено. Однак проведення симптоматичної терапії спільно з прийомом противірусних препаратів широкого спектру дії призводить до одужання. Лікування спрямоване на підтримання функції легень.

Випадки повного одужання вже офіційно зафіксовані в Китаї. Лікарі запевняють, що повністю впоратися з лихоманкою, болями вдається на 10-12 день хвороби. При цьому у людини може зберігатися кашель, який, на думку експертів, вже не небезпечний для оточуючих.

Як дізнатися і перевірити симптоми коронавірусу у людини

Як дізнатися і перевірити симптоми коронавірусуКоронавірус симптоми у дітей і дорослих. Самостійно діагностувати зараження 2019-nCoV неможливо. Єдиний спосіб виявити хворобу на ранній стадії – звернутися до лікаря при появі будь-якого нездужання. Навіть незначне підвищення температури і легкий кашель – тривожні симптоми. Лікар призначить аналіз крові або сечі на інфекції, що дозволить встановити точну причину патологічних проявів.

Особливо важливо дотримувати це правило наступним категоріям людей:

 • мандрівники, які відвідували нещодавно Китай з туристичними або робочими цілями;
 • співробітники міжнародних компаній, часто контактують з іноземцями;
 • люди, що мають друзів, родичів, знайомих, які нещодавно повернулися з країн Азії;
 • працівники аеропортів, вокзалів, морських портів;
 • люди, що регулярно контактують з великою кількістю незнайомців.
Читайте також:  Карантин коронавірусу COVID-19 в Україні та у світі

В умовах епідемії ніхто не може відчувати себе в цілковитій безпеці. Щоб не сплутати банальну застуду з небезпечним для життя захворюванням, зверніться до лікаря при перших ознаках слабкості і нездужання. Тепер ви знаєте, які симптоми коронавірусу у людини, дорослого або дитини проявляються першими.

Питання експерту

Китайський коронавірус, що це за хвороба? Це одноланцюговий РНК-вірус, що викликає захворювання дихальних шляхів у людей

Які перші симптоми зараження коронавірусом у людини? Перше, на що потрібно звернути увагу – це загальний стан організму, а також присутність сухого кашлю, нежиті і нудоти.

Як дізнатися чи є коронавірус у дитини? Всі симптоми проявляються ідентично як у дорослого, так і дитячого організму. Відрізняється лише інкубаційний період.

Через деякий час з’являються перші симптоми або ознаки зараження коронавірусом? Інкубаційний період становить 14 днів, може більше. Протягом цього часу хвороба ніяк себе не проявить, але вже інфікований може передавати 2019-ncov іншим людям.

Чи є ліки або вакцина від коронавірусу? В даний час діючих препаратів від коронавірусу немає. Ведуться розробки вакцини, час на її створення і тестування займе від 6 до 12 місяців.

Які дотримуватися заходів профілактики в боротьбі з коронавірусом? Важливо дотримувати гігієнічні заходи профілактики, уникати великого скупчення людей, їсти здорову їжу і не переохолоджуватися. Необхідно зміцнювати імунну систему.

Небезпечний коронавірус з Китаю, симптоми та профілактика: Відео


Статті по темі