Меню Закрити

Чи є вакцина від коронавірусу у світі


Спалах смертельного небезпечного вірусного захворювання з материкового Китаю поширюється по планеті: коли буде винайдена вакцина від коронавірусу 2019-ncoV (офіційна назва COVID-19).

Вакцина від коронавірусу

Вакцина від коронавірусу

Новий вид вірусу 2019-ncoV був зафіксований ще на початку минулого року в китайському місті Ухань, але тільки до кінця січня у світі стали з’являтися тривожні повідомлення про його швидкому поширенні. Джерело зараження невідоме достовірно і вчені припускають, що коронавірус з’явився в ході певних вірусних мутацій у тварин, яких в їжу міг вжити нульовий пацієнт на уханському ринку.

Самі по собі коронавіруси існували в природі завжди. Це сімейство вірусів, які виявляються переважно у диких і домашніх тварин. Відкритий бактеріологами вірус був ще в кінці 1960 року і отримав свою назву через ворсинок на його зовнішній поверхні, віддалено нагадують корону.

На даний момент від коронавірусу у світі померло понад 5386 осіб. Хворих більше 143183, включаючи клінічні випадки зараження не тільки в китайських провінціях, але і в Японії, Таїланді, Австралії, Великобританії, Німеччини, Росії, Франції, ПАР. Небезпека вірусу криється в його важкому і небезпечному для життя перебігу, яке полягає в тривалому і фактично безсимптомному інкубаційним періоді, що становить приблизно сім-чотирнадцять днів. Він викликає важке запалення легенів, що характеризується дихальною недостатністю, високою температурою, кашлем, задишкою, ознаками кишкових розладів.

Чи є вакцина від коронавірусу

Чи є вакцина від коронавірусуЧутки про розроблену вакцину від коронавірусу з’являються в Інтернеті кожен день, проте на цей час її не існує, оскільки мало тільки виділити вірус в лабораторних умовах. В першу чергу вірусологи повинні провести певні дослідження на тваринах і людях, щоб зрозуміти, наскільки препарат ефективний і безпечний.

Сам вірус був отриманий у світових лабораторіях недавно і його дослідження ведуться в Гонконзі, Китаї, Франції, Австралії, США. Природно те, що прищеплювати будуть здорових людей і за час всіх лабораторних тестів кількість заражених людей у світі буде налічувати не десятки, а сотні тисяч чоловік, оскільки захворювання відрізняється високою вірулентністю і тривалим інкубаційним періодом, під час якого людина заразна.

Читайте також:  Карантин коронавірусу COVID-19 в Україні та у світі

Біологічний матеріал для дослідження у вчених є, але ось вакцини швидко чекати точно не варто. Більш того, люди в надії не захворіти почали активно робити щеплення від штамів грипу, хоча по суті це марна процедура щодо коронавірусу, оскільки ці два збудники різні за своєю етіології. Єдиним заходом захисту від нового вірусного захворювання вважається ретельна гігієна, носіння масок і заборона на відвідуванні масових заходів.

Китайські медики не особливо розраховують на вакцину в масштабах національної епідемії, і вони прогнозують природний спад захворюваності в кінці лютого. Влада країн, в яких вже є діагностовані випадки зараження коронавірусом роблять.

Введення карантинних заходів щодо в’їзду та виїзду як на територіях з хворими, так на прикордонних територіях держав.  Розробку ефективних заходів лікування. Використовуються різні комбінації антивірусної терапії, швидко усувають вірус в організмі пацієнта. Ведуться профілактичні роботи серед населення з метою виявлення хворих та їх подальшою ізоляцією.

Перший прототип майбутньої вакцини від коронавірусу був створений в Гонконзі, але це не означає Те, що людство може сподіватися на неї. Офіційні представники медичного університету Гонконгу заявили, що тестування на тваринах займе пару місяців, після чого буде організовано тестування на людях, яке може зайняти від року до півтора року часу. Відомий вчений Юен Квок-Юнг розповів про це у своєму недавньому інтерв’ю, яке він дав в ході наукового семінару з питань розробки вакцини від коронавірусу. За запевненням Квок-Юнга це буде інактивована вірусна вакцина, що складається з коронавірусу, створеного спеціальним шляхом для того, щоб запобігти передачі інфекції.

Коли буде створена і чи готова вакцина від коронавірусу

чи готова вакцина від коронавірусуЯк було позначено вище вчені з Гонконгу заявляють, що вакцина буде готова приблизно через рік після проведення всіх необхідних досліджень. Розробку препарату активно веде США, Франція, Австралія і Росія.

Представники Французького Інституту Пастера називають аналогічні терміни. Вчені з Австралії повідомили, що їм, як і гонконгським колегам вдалося виростити вірус в лабораторних умовах і їх зразок для тестування буде надано іншим лабораторіям при співпраці з ВООЗ.

Читайте також:  Заходи профілактики коронавірусу у дорослих та дітей

Багато вчених вважають, що ситуація з коронавірусом не так критична, як здається на перший погляд і спад захворюваності в самому Китаї буде в кінці лютого. Якщо ефективна вакцина буде розроблена, то тоді можна домогтися наступних результатів:

  • Знизити рівень захворюваності і зупинити подальше поширення коронавірусу у світі;
  • Вакцина допоможе захистити здорових людей від зараження;
  • Зменшиться число ускладнень і летальних випадків.

Всі ці умови будуть дотримані в тому випадку, якщо вакцина буде дійсно створена успішною і безпечною для людини. Особливість коронавірусу криється в тому, що його етіологія не відома до кінця, і він може мутувати. Не відома і природа вірусу, оскільки неясно, яким чином штам звичайного коронавірусу мутував у тварин і чому він передався людині в результаті.

Розробка вакцини COVID-19 за і проти

За Проти
Над вакциною вже працюють Вірус COVID-19 до кінця не вивчений фахівцями
Терміни створення оголошені Розробка може тривати більше року
Невідомі побічні симптоми після вакцинації

Робота над препаратом включає в себе безліч етапів, таких як вирощування або отримання вірусу в лабораторних умовах, виробництво антигенних білків, які атакує імунна система, тестування на лабораторних тварин і дослідження дії вакцини на людях. З боку терміни здаються тривалими, але в умовах епідемії вони дуже стислі. Експерти вважають, що це негативно позначиться на самій якості вакцини, яка може бути небезпечною для здоров’я в плані побічних ефектів.

Представник медичного університету Гонконгу Юен Квок-Юнг побоюється, що вакцина може призвести до серйозних ускладнень у людини. За словами вченого ускладнення, пов’язані з роботою центральної і дихальної нервової системи були відзначені при впровадженні вакцини від атипової пневмонії, яка була у 2003 році. Також вакцина може бути не універсальною і не підходить окремим категоріям осіб. Якщо підсумувати, то можна сказати, що розробка вакцини від коронавірусної інфекції ведеться провідними світовими лабораторіями і перші позитивні результати треба чекати не раніше, ніж через 8-12 місяців.

У Гонконзі заявили про створення вакцини проти коронавірусу: Відео


Статті по темі