Меню Закрити

Чи є ліки проти коронавірусу


Ліки проти коронавірусу в розробці і зараз немає офіційних препаратів, які б застосовувалися на практиці. Новий китайський коронавірус COVID – 19 викликає важке інфекційне захворювання, що вражає тканини легенів. Після першого спалаху в Ухані, вірус швидко поширився по всьому світу. Сьогодні число тих, хто заразилися коронавірусом офіційно перевищує 150 тисяч чоловік. Керівництво ВООЗ вже визнало поширення вірусу COVID – 19 пандемією, а епіцентром трагедії називають Європу. У зв’язку з цим людей по всьому світу цікавить питання ефективного лікування коронавірусної інфекції у 2020 році.

Чи є ліки проти коронавірусу

Ліки проти коронавірусу

Зараз не існує ефективного специфічного лікування коронавірусної інфекції. Також немає вакцини, яка дозволить захиститися від зараження і розвитку важкої форми хвороби. Збудник проявляє стійкість до більшості противірусних препаратів. Застосовувати антибіотики при цьому захворюванні марно, оскільки вони ефективні тільки при бактеріальної інфекції.

Незважаючи на велику кількість медичної інформації в інтернеті, люди масово закуповують противірусні засоби та імуномодулятори. Обидві ці групи лікарських засобів не володіють доведеною ефективністю.

Противірусні препарати. Серед росіян особливо популярний такий противірусний препарат, як “Арбідол”. Епідеміологи запевняють, що жодне з численних досліджень, проведених за останні десять років, не підтвердило ефективність цього засобу. Також лікарі не рекомендують приймати інші ліки противірусної групи, оскільки універсальний препарат проти всіх збудників розробити неможливо. Це пов’язано з широким розмаїттям вірусних агентів і їх структури.

Імуномодулятори. Окрему увагу ВООЗ приділяє засобам для зміцнення імунітету-імуномодуляторів. Лікарі по всьому світу радять не приймати ці кошти ні в якості профілактики, ні у вигляді лікування коронавірусної інфекції. Ніякого терапевтичного ефекту такі ліки не дають.
Дієві препарати проти коронавірусу ще не створені

Приймати будь-які медикаментозні засоби проти коронавірусної інфекції без призначення лікаря не рекомендується.

У зв’язку з відсутністю хімічної сполуки, здатного знищити вірус, більшість заразилися людей отримують симптоматичну терапію. Рекомендуємо подивитися перші симптоми коронавірусу у людини. Їм призначають:

 • жарознижуючі для нормалізації температури тіла;
 • знеболюючі при сильних болях в грудях, горлі і м’язах;
 • оксигенацію організму.
Читайте також:  Поширення коронавируса в Німеччині

Коли знайдуть ліки проти коронавірусу

Коли знайдуть ліки проти коронавірусуОголошення пандемії стало каталізатором розробки нових препаратів і вакцин проти коронавірусу в біотехнологічній промисловості. Над цим питанням працюють самі передові фармацевтичні компанії і дослідницькі організації, такі як Національний інститут охорони здоров’я США.

Очікується, що перша вакцина проти COVID-19 в Китаї буде готова до клінічних випробувань до кінця квітня. Про це повідомив віцеміністр науки і технологій Китаю Сюй Наньпін. Почати клінічні випробування вакцини проти коронавірусу планується вже в травні цього року, що дозволяє розраховувати на якнайшвидше вирішення проблеми. Варто відзначити, що це все можливі терміни і фактична дата створення ліки або вакцини проти коронавірусу може бути пізніше.

Представники органів охорони здоров’я ВООЗ зазначили, що препарат Гілеад вже продемонстрував ефективність у лікуванні коронавірусної інфекції. Однак до отримання офіційного підтвердження, лікарі не використовують ці ліки в офіційній терапії.

Розробкою препаратів і вакцин проти COVID-19 займаються провідні фармацевтичні компанії по всьому світу. До найбільш перспективних досліджень на сьогодні відносять такі зразки:

Іфенпроділ. Компанія Algernon Pharmaceuticals оголосила, що вона досліджує свій продукт NP-120 (Іфенпроділ) як потенційний препарат проти COVID-19. Ця речовина діє як антагоніст вірусу, не дозволяючи йому проникати в клітини. Препарат вже продемонстрував ефективність у випробуваннях на мишах.

APN01. Це ліки, розроблене Apeiron Biologics, зараз проходить випробування в Китаї. В основі розробки APN01 лежить дослідження, проведене професором в Університеті Британської Колумбії. Вчений виявив білок, здатний зв’язувати збудник.

Брілацидін. Компанія Innovation Pharmaceuticals оголосила, що проводить випробування препарату Брілацидін щодо коронавірусної інфекції. Ця речовина має антибактеріальні, протизапальні та імуномодулюючі властивості, що підтверджено в декількох клінічних випробуваннях.

Також ведеться дослідження декількох вакцин:

Інтраназальна коронавірусна вакцина Altimmune. Перспективна інтраназальна вакцина розробляється американською біофармацевтичною компанією Altimmune. Зараз дослідження знаходяться на клінічній стадії. Наступним етапом стане тестування на тваринах.

Пекінська вакцина від Inovio Pharmaceuticals. Розробка вакцини підтримується грантом в 9 мільйонів доларів від Коаліції За інновації в області забезпечення готовності до епідемій (CEPI). Доклінічні випробування тривають, а дослідження на людях вже схвалено і стартує найближчими днями. Компанія підготувала 3000 доз для клінічних випробувань на людях, які планується провести в США, Китаї та Південній Кореї. На сьогодні ніхто не може точно відповісти на питання, коли знайдуть ліки проти коронавірусу. Більшість вчених розраховують, що ефективна схема лікування буде розроблена до кінця квітня.

Читайте також:  Заходи профілактики коронавірусу у дорослих та дітей

Чим лікують коронавірус у Китаї

Чим лікують коронавірус у КитаїБільшість пацієнтів, заражених в Китаї, отримували тільки симптоматичне лікування хвороби. В умовах відсутності засобу для знищення збудника, завдання лікарів допомогти організму самостійно впоратися з інфекцією. З цією метою терапію направляють на зниження температури тіла, усунення симптомів лихоманки і оксигенацію організму. Літні пацієнти, які страждають важкими формами пневмонії, підключаються до апарату штучної вентиляції легенів.

Серед останніх новин про лікування коронавірусу в Китаї, особливо важливий факт появи першого препарату, який призначають для знищення збудника. Національне управління лікарських засобів Китаю схвалило використання противірусного препарату “Фавілавір” для лікування коронавірусу. Як повідомляється, це ліки продемонструвало ефективність в лікуванні захворювання з мінімальними побічними ефектами. Це підтвердили в клінічному дослідженні за участю 70 пацієнтів. Дослідження проводилося в місті Шеньчжені (провінція Гуандун).

Які препарати проти коронавірусу рекомендує МОЗ

Підготовлені рекомендації з профілактики, діагностики та лікування COVID-19. Пацієнтам, з підтвердженим діагнозом, фахівці МОЗ рекомендують призначати такі препарати:

 • Рібавірін;
 • Лопінавір / Ритонавір;
 • Рекомбінантний інтерферон бета-1b.

Всі ці препарати входять в схему класичного лікування ускладненого грипу і пневмонії. Однак експерти дають неоднозначну оцінку цим рекомендаціям, оскільки кожен з перерахованих препаратів має велику кількість протипоказань і побічних ефектів. Їх категорично не можна використовувати для профілактики хвороби і з метою самолікування. Лікарі призначають ці кошти тільки в разі позитивного аналізу на COVID-19.

Список препаратів проти коронавірусу

Список препаратів проти коронавірусуУ світі існує кілька лікарських препаратів, які проявили ефективність в лікуванні захворювання:

Ремдесівір. Це експериментальний противірусний препарат широкого спектру дії, спочатку розроблений для боротьби з лихоманкою Ебола. Дослідники виявили, що Ремдесівір дуже ефективний у боротьбі з новим коронавірусом в ізольованих клітинах.

Хлорохін. Цей препарат використовується для боротьби з малярією та аутоімунними захворюваннями. У медичній практиці він застосовується більше 70 років і вважається безпечним. Принаймні 10 клінічних випробувань підтвердили його ефективність щодо коронавірусу.

Лопінавір і ритонавір. Ці лікарські засоби продаються під назвою Калетра і призначені для лікування ВІЛ. Підтверджено мінімум один випадок їх ефективності в Південній Кореї. Там 54-річному чоловікові дали комбінацію цих двох ліків, після чого у нього було зафіксовано значне зниження активності збудника коронавірусної інфекції. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), застосування Калетри в поєднанні з іншими лікарськими засобами може поліпшити стан хворих.

Читайте також:  Коли закінчиться епідемія коронавірусу в Китаї, Україні й у світі

Фавілавір. Цей препарат спочатку розроблявся для лікування запалень в носі і горлі. Його застосування відносно COVID – 19 вже схвалено в Китаї.
Масштабні дослідження, які ведуться по всьому світу, дозволяють розраховувати на поповнення цього списку найближчим часом.

Які препарати для профілактики COVID-19 можуть бути застосовані

Які препарати для профілактики COVID-19 можуть бути застосованіВірусологи підкреслюють неефективність використання противірусних препаратів для профілактики COVID-19. Єдина медикаментозна група, рекомендована для запобігання зараження — спиртовмісні дезінфектанти. Річ у тому, що вірус має ліпідну оболонку, а спирти добре розчиняють ліпіди. Вони підходять для знезараження неушкодженої шкіри, але істотно погіршують її стан.

Більш щадним дією володіють поверхнево активні антисептики:

 • “Етоній»;
 • “Мірамістин»;
 • “Декаметоксін”.

Однак ефективність цих коштів нижче спиртових.

На що звернути увагу при зараженні: перші дії

При підозрі на зараження необхідно негайно виконати такі дії:

 • Звернутися до лікаря і здати аналіз на коронавірус;
 • Обмежити спілкування з оточуючими;
 • Носити медичну маску, змінюючи її кожні 2 години;
 • Не піддаватися паніці і строго виконувати рекомендації лікарів.
 • Незважаючи на те, що специфічних ліків проти коронавірусу ще не створено, більшість пацієнтів самостійно справляються з хворобою. У групі летального ризику знаходяться літні люди і пацієнти, які страждають хронічними захворюваннями.

Вчені заявили, що знайшли антитіла проти коронавірусу: Відео


Статті по темі