Для того щоб отримати якісну освіту і підтягнути свої мовні навички, сьогодні зовсім не обов’язково їхати до Великобританії або США. Більшість європейських вишів пропонує програми, орієнтовані на English speaking students. Такий підхід дозволяє залучити більшу кількість студентів з-за кордону та автоматично відносить внз до розряду міжнародних. Навчання в Чехії англійською мовою все більше цікавить молодь з країн СНД. Це обумовлено відносною близькістю територій, помірними цінами та можливістю отримати диплом європейського зразка.
Рівень розвитку освітньої системи в країні багато в чому свідчить про її благополуччя. У Чехії вона формувалася протягом багатьох століть, тому сказати, що вона є якісною, практично не сказати нічого.
Як і в більшості країн Європи, весь освітній процес ділиться на кілька етапів:
Відвідування дитячого садка в країні не є обов’язковим. Заклади цього типу поділяються на державні й приватні, що відбивається на вартості їх послуг. Діяльність дошкільних закладів повністю контролюється Міністерством освіти, навчальна програма в них різноманітна і максимально насичена.
Початкова школа державного форматом не передбачає внесення батьками оплати, чого не скажеш про приватних школах.
По закінченні середньої школи учневі належить вирішувати свою подальшу долю – націлений на вищу школу або хоче в протягом пари років освоїти професію і приступити до роботи. Якщо амбітних планів щодо навчання в університеті немає, він може закінчити профучилище і почати трудову діяльність.
Бажаючі стати студентами вищих навчальних закладів неминуче повинні відучитися в гімназії, і лише потім подавати заявку на вступ до університету.
Перше, з чим необхідно визначитися, так це з тим, де саме буде проходити ваше навчання. Можливість отримати освіту англійською мовою надає більша частина вишів країни. Однак скористатися нею можна тільки на платній основі. В середньому вартість коливається від 2 до 15 тисяч євро.
Отже, більш докладно про університети та програмах:
Обидва університети пропонують освоїти спеціальності на факультетах маркетингу, бізнес-адміністрування, журналістики, англійської філології, юриспруденції. Перевагою навчання в обох ВНЗ є наявність програм обміну з американськими вищими навчальними закладами.
Навчання в Нью-Йоркському університеті обійдеться мінімум в 160 тисяч крон/6200 євро за 1 рік, а вісь Англо-американський університет пропонує програми, ціни на які коливаються від 250 до 360 тисяч крон (9 700-14 000 євро).
Празький коледж Prague College. Ключовий принцип навчання у цьому виші – інновація і креативність. Його партнерами є ВНЗ Фінляндії, Франції та Німеччини. Штат викладачів складають педагоги з різних країн. Основний упор робиться на практичну діяльність: складання проектів, стажування, бізнес-симуляції. За статистикою вишу, близько 90% його вихованців відкривають власний бізнес або отримують місця в компаніях, контакти з якими їм вдається налагодити ще в процесі навчання. Отримання освіти тут буде коштувати від 3000 євро за 1 рік. Провідні напрями:
Ще одне популярні місце – Вища школа готельного бізнесу (Прага). Тут можна освоїти професію в готельно-ресторанний сфері, спираючись на ключові моменти: етикет, аналітика, управління, підприємництво, маркетинг. Вартість одного семестру становить 1500 євро.
Metropolitan University Prague по праву вважається одним з найвідоміших вишів країни приватного формату. Вчитися англійською мовою тут можна за такими напрямами:
Anglophone Studies – культура, історія, розвиток, лінгвістичні аспекти, політика та історія англомовних країн.
Навчальний заклад співпрацює з деякими європейськими ВНЗ та дає можливість отримати подвійний диплом. Ціна 1 року навчання – від 2000 євро.
Слід зазначити, що вчитися безкоштовно англійською мовою в Чехії практично неможливо. Бюджет, який доведеться запланувати на вступ, буде залежати від того, ви подаєте заявку самостійно або через фірму-посередника. Остання візьме на себе турботу про всі формальності, починаючи від підбору ВНЗ і спеціальності, закінчуючи підготовкою необхідних документів та поданням запиту в консульство на візу.
Звертатися із заявою про зарахування в чеське навчальний заклад, який надасть вам можливість отримати вищу освіту, потрібно навесні – приблизно в березні або квітні.
Після того, як напрямок і внз будуть визначені, доведеться заповнити електронну заявку на сайті цікавить вас університету. З документів вам знадобиться:
Всі папери, які складені не англійською мовою, потрібно перевести та завірити нотаріально. Диплом, виданий за межами Чехії, підлягає нострифікації (підтвердженню).
Після того як університет отримає ваші документи, вам призначать день інтерв’ю. Для осіб, що проживають за кордоном, воно може відбутися в онлайн-режимі по Skype.
Основні питання зазвичай стосуються причин, що змусили вас обрати саме цей навчальний заклад, а також вашої мотивації та планів на майбутнє. У деяких вищих школах доведеться скласти вступний іспит. Найчастіше таку вимогу висувають медичні та творчі факультети.
Через два тижню вас повідомлять про прийняте рішення. Якщо воно виявиться позитивним, потрібно буде сплатити перший семестр навчання і дочекатися запрошення з вишу.
Заключний етап – оформлення візи. Для цього потрібно зібрати пакет документів:
Для поїздкі на навчання знадобиться національний візовий дозвіл категорії Д.
Ще одна перевага вступу до чеського ВНЗ в рамках програми англійською мовою – можливість вступу і на бакалаврат, і в магістратуру. У таблиці наведено провідні навчальні заклади, які можуть стати об’єднання об’єктом вашої уваги:
Університет | Спеціальності на ступінь бакалавра | Спеціальності на ступінь магістра |
---|---|---|
Карлів університет | Фізика і математика: Загальні знання в комп’ютерній галузі комп’ютерних технологій | Факультет філософії Культура і література англомовних країн Юридичний факультет: Бізнес і право в Чехії та Центральній Європі Статистика, ймовірність, економетрика; |
Вища економічна школа | Економіка Управління бізнесом Міжнародний бізнес | Управління інформаційними системами; Міжнародні та дипломатичні дослідження; Менеджмент; Кількісний аналіз в економіці. |
Аграрний університет | Економіка, менеджмент; Інформатика; Аграрна інженерія; Лісівництво | |
Англо-американський університет | Міжнародні відносини; Юриспруденція; Соціологія і політологія. | Ті ж напрямку, що і на бакалавраті. |
На цьому список навчальних закладів не закінчується. Підібрати відповідну спеціальність і уточнити, яку ступінь можна за неї отримати, дає можливість сайт подібного вишу.
Вибір англійських програм в чеських навчальних закладах має безліч позитивних сторін:
Всі, кому пощастить стати студентами місцевих вишів, зможуть вільно подорожувати по всій європейській території.
Ми використовуємо файли cookie для максимальної зручності користувачів. Перебуваючи на сайті, ви приймаєте правила використання файлів cookie.
Privacy policy