В будь-якій зарубіжній країні найзручніший спосіб пересування ─ таксі, і це аксіома. Ну, може бути, крім орендованої машини. Перший, хто зустрічає нас в аеропорту або на вокзалі, ─ представник саме цього сервісу. Таксі в Болгарії, яка у нас завжди вважалася одним з найбільш популярних туристичних напрямків, працює саме так. Машину довго шукати не доводиться. Навпаки, сезон полювання на клієнта відкритий цілий рік, а ліцензія та дотримання правил не завжди обов’язкові.
Перевізники в масі своїй тільки ліцензовані. Як державні, так і приватні. Багато місцевих таксомоторні компанії надають послуги у співпраці з онлайн-агрегаторами замовлень. Правда, Uber в Болгарії більше не працює: компанія не витримала натиску конкурентів і чиновницького свавілля.
Однак, приватним візництвом без спеціального дозволу держави в республіці займатися заборонено. Автомобілі пофарбовані в жовтий колір, мають спеціальні логотипи, маркування із «шашечками» і прейскурант під лобовим склом (у нижній правій частині) і на лівій задній двері. Лічильники є, касові апарати теж є майже у всіх. Ну, а скільки в Болгарії коштує таксі, ми розповімо далі.
Болгарські водії знають російську та українську. Особливо працюючі в центральних аеропортах і курортних місцях. З ними можна домовлятися, але манера водіння деяких здатна викликати шок.
Перевищення швидкості, проїзди під заборонні знаки, порушення розмітки, різкі розгони та гальмування, а також неповагу до пішоходів трапляються часто-густо. Так що будьте завжди напоготові та обов’язково пристібайтеся ременями безпеки.
Плануючи поїздку, можна замовити трансфер ще вдома. “Ківі таксі” в Болгарії пропонує таку можливість на власному сайті. Водій зустріне в аеропорту, по можливості ближче до зони прильоту, і доставить клієнтів найкоротшою дорогою точно за вказаною адресою за відому ціну, яка не зміниться ні за яких обставин. Є можливість вибору транспортного засобу для групи. Ціни ─ болгарські.
Вражаюче, але так само “Максим” і “Яндекс Таксі” в Болгарії працюють чудово.
Місцеве таксі можна знайти на стоянках біля вокзалів, аеропортів, великих магазинів, ринків, місць масового скупчення місцевого населення і туристів. Спеціалізовані стоянки тут позначаються знаком Taxi.
Можна просто проголосувати рукою машині, що проїжджає мимо. Викликати таксі теж не представляє жодної проблеми. Це можна кількома способами:
Інформацію про контакти можна отримати з написів і наклейок на дверцятах автомобілів. І краще всього користуватися послугами великих таксомоторних парків. Нижче представлені їхні контакти у великих містах:
Болгарські таксисти згідливі, і якщо клієнт в курсі розцінок, охоче йдуть на компромісні умови. Розрахунок здійснюється готівкою, рідше – банківської картою. Клієнт має право попросити чек. Чайові платити не прийнято, але від пари левів ніхто не відмовляється.
Як заведено в іншій Європі, вартість таксі в Болгарії державою не регулюється. Тому прейскуранти різних компаній можуть помітно відрізнятися. Середній тариф по країні (1 лев дорівнює приблизно 0,51 євро):
Великий і додатковий багаж (більше однієї сумки, тварини, велосипеди, коляски) може оплачуватися додатково в розмірі приблизно 5 левів.
Де попит вище, там пропозицію дорожче. Болгарські таксисти використовують приблизно такий принцип діяльності. Розцінки в аеропортах, як у багатьох країнах, вище.
Наприклад, за таксі з аеропорту в Бургасі в місто або Поморіє (розташований всього в якихось 10 км) офіційні перевізники просять 20 євро. І ціни значно вище в розпал туристичного сезону.
Прайси на сайтах швидко оновлюються. Причому багато водії намагаються переходити на розрахунки в євро.
Таксі на Сонячному березі оцінюється приблизно таким чином, в євро:
Але це не догма, а лише приблизні пропозиції, взяті з реального життя. У перевізників ставки фіксовані, а коли наплив туристів падає, ціни знижуються.
Таксі у Варні, мабуть, одне із самих недорогих поблизу Слънчев бряга. Приблизно ті ж 10 км від аеропорту до міста обійдуться всього в 10 євро. Дорога у Святий Влас (95 км) коштує 70 євро.
До речі, найбільш демократичні розцінки на своєму сайті пропонує місцевий “Тріумф taxi.” Оператор не бере за виклик, вартість посадки вдень і вночі однакова (1,09 лева), а ціна хвилини очікування мінімальна: 0,25/0,35 лева вдень/вночі.
Чим далі пункт відправлення від основних курортів, тим приємніше ціни. Так, з Софійського аеропорту в Несебр поїздка (430 км) обійдеться у 230 євро. У глибинці таксисти легше знижують ціни.
Сідати в машину до незнайомого водія – завжди певний ризик. І Болгарія в цьому сенсі не виняток, хоча особиста безпека клієнтів тут не викликає сумнівів. Випадків відвертого криміналу не відзначається, але спробувати обдурити можуть.
Що стосується аварійності, то тут ризик 50 на 50: і водії часто недисципліновані, і автомобіль не завжди виявляється в хорошому технічному стані.
Варіантів порівняно законного відбирання грошей у пасажирів у місцевих таксистів маса:
Варто сказати, що в основному такі речі характерні для одинаків, які працюють самостійно і не дотримуються корпоративних правил і етики. Ось кілька простих порад, які допоможуть уникнути труднощів:
Звичайно, далеко не всі болгарські таксисти шахраї. Просто вони хочуть більше заробити. А неуважність і недбалість туристів їм допомагають. Найпростіший вихід ─ встановити на смартфон додаток таксі в Болгарії «Taxi Bulgaria» або «Таксі Шофьор в България» і користуватися тільки їм. Обидва безкоштовні та не вимагають складної реєстрації. Відразу після запуску та введення маршруту програма починає пошук та огляд вільних машин. Після прив’язки платіжної картки пропонує зробити замовлення. Нічого складного. Удачі всім.
Ми використовуємо файли cookie для максимальної зручності користувачів. Перебуваючи на сайті, ви приймаєте правила використання файлів cookie.
Privacy policy