Меню Закрити

Митні правила на кордоні Білорусі


Які речі і як часто можна возити через кордон Білорусі? Скільки літрів улюбленого французького вина і букетів амстердамських тюльпанів можна привезти в подарунок друзям? Ми провели кілька годин вивчаючи митне законодавство 2020 року і перевели головні пункти з бюрократичної на українську. Перевірте свій багаж перед наступною поїздкою щоб не порушувати митні правила на кордоні Білорусі.

кордон Білорусі

Норми ввезення товарів в Республіку Білорусь

Отже, давайте розглянемо норми ввезення товарів в Республіку Білорусь. Ми розглянемо такі види товарів, як алкоголь, тютюнові вироби та товари особистого користування.

Ввезення алкоголю

Кожній людині дозволяється ввозити до 3 літрів алкоголю без податкового збору. При ввезенні від 3 до 5 літрів зажадають доплатити мито, ставки єдині — 10 євро за літр. Якщо ви провозити етиловий спирт у кількості до 5 літрів, то мито складе 22 євро за літр. Більше 5 літрів алкоголю ввозити заборонено.

До речі, якщо кількість спиртного або будь-якого іншого товару не відповідає безмитним нормам, то з вас візьмуть ще 5 євро за митне оформлення.

І, звичайно, вони діють тільки для повнолітніх: віддати блок сигарет маленькій дитині, щоб він провіз їх через кордон, не можна.

Ввезення тютюнових виробів

В республіку Білорусь допускається ввезення не більше 200 сигарет або 50 сигар, а також тютюн, але не більше 250 грамів. Сигарети дозволено провозити лише повнолітнім, більше норми ввозити в країну заборонено.

Скільки сигарет можна вивозити з Білорусі, відповідь аналогічна — не більше 200 сигарет, тобто 10 пачок.

Такі норми запровадили нещодавно, 29 березня 2018 року, раніше вивезення тютюнових виробів обмежувався митними правилами тієї країни, яку ви збираєтеся відвідати.

Ввезення товарів для особистого користування

Митні правила на кордоні БілорусіЯкщо ви тимчасово в’їжджаєте на територію республіки Білорусь, а самі родом з країни, яка не перебуває у ЄАЕС, ви маєте право без мита ввозити такі вживані речі:

 • Ювелірні прикраси, не більше 5 штук.
 • Дитячі/інвалідні коляски.
 • Предмети особистої гігієни.
 • Музичні інструменти.
 • Спортивний та туристичний інвентар.
 • Домашні тварини (якщо є ветпаспорт і щеплення).
 • Діалізатори та подібні медичні прилади.
 • Фото-, відеокамери, не більше однієї.
 • Телевізор, якщо його діагональ не більше 42 див.
 • Звуко – і відеозаписуючю техніку, в тому числі диктофон (не більше одного).
 • Комп’ютер.
 • Не більше двох мобільних телефонів.

Якщо сума готівки, які ви ввозите в країну, перевищує 10 000 $, фінанси підлягають митному декларуванню.

Дозволено ввезення ліків, якщо вони не містять наркотичні речовини та знаходяться в заводській упаковці, на якій вказано склад. Також бажано мати рецепт від лікаря (не більше 5 упаковок/банок).

Читайте також:  Оформлення медичної страховки в Білорусь

Також в пасажирській митній декларації необхідно відзвітувати цінні папери, що провозяться.

Певні правила стосуються ввезення продуктів харчування. Якщо ви перетинаєте кордон раз в місяць, маєте право привезти не більше 10 кг продуктів, а якщо раз в тиждень, то всього 5 кг.

Навіщо заповнювати митну декларацію

Заповнена декларація – доказ того, що всі свої цінні речі ви спочатку везли, а не купили в відпустці – а значить, платити мито вам не потрібно. Це може стати в пригоді вам, якщо ви їздите частіше, ніж раз на 3 місяці, і возите з собою новий дорогий фотоапарат або ноутбук дорожче € 300. Заповнити пасажирську митну декларацію можна заздалегідь (завантажити бланк).

Що потрібно декларувати

У число підлягають обов’язковому декларуванню входять всі речі не належать до товарів для особистого використання та інші списку(інакше конфіскація і штраф):

 1. готівку та/або дорожні чеки, якщо їх загальна сума при одноразовому вивезення перевищує суму, еквівалентну 10 000$;
 2. так звані грошові інструменти-дорожні чеки, векселі, чеки (банківські чеки), цінні папери в документарній формі;
 3. товари, заборонені та обмежені до вивозу. До речі, починаючи з 29 березня, не можна вивозити з Білорусі понад 200 сигарет, або 50 сигар (сигарил), або 250 г тютюну, або тютюнових виробів в асортименті загальною вагою не більше 250 г у розрахунку на одного повнолітнього;
 4. культурні цінності.

Що можна ввозити безмитно

Отже, безмитно можна ввозити в Білорусь:

 • 200 сигарет або 50 сигар (сигарил), або 250 грамів тютюну, або тютюнові вироби в асортименті, але загальною вагою, що не перевищує 250 грамів;
 • алкогольні напої (в тому числі пиво) — до 3 літрів. При перевищенні цієї межі потрібно сплатити мито з розрахунку 10 євро за 1 літр, але тільки за ту кількість, яка перевищує дозволені 3 літри спиртного. Але! Заборонено ввезення понад 5 літрів алкоголю.

Ввезення алкогольних та тютюнових виробів може бути здійснено тільки особами віком від 18 років.

В даний час відмовилися від обмежень за кількістю ввезення продуктів харчування та ювелірних виробів. Тепер можна повертатися з Туреччини повністю в золотих прикрасах, як новорічна ялинка, прихопивши з собою коробочку турецьких солодощів. Однак не можна забувати про загальні обмеження, що діють і на ці групи товарів — 50 кг і 1500 євро (або 10,000 євро).

Читайте також:  Пенсії та пенсійна система в Білорусі

Є певний перелік товарів, які не відносяться до товарів особистого користування та їх ввезення відбувається лише зі сплатою відповідних мит:

 • алмази
 • двигуни внутрішнього згоряння
 • котли центрального опалення
 • сільгосптехніка, за винятком газонокосарок
 • солярії для засмаги
 • медична та перукарня меблі

Норми для тих, хто прилітає літаком

Якщо ви плануєте ввезти дорогі речі, краще вибрати літак. При переміщенні повітряним транспортом без сплати мит та податків ввозяться товари (за винятком етилового спирту, алкогольних напоїв, пива, неподільних товарів), вартість яких не перевищує суму, еквівалентну 10 000 євро.

А от вага раніше повинен бути не більше 50 кг (включаючи тютюн і тютюнові вироби).

Які предмети заборонено ввозити та вивозити

До ввезення в Білорусь заборонені:

 • вогнепальну зброю
 • військове спорядження
 • наркотики
 • отрути
 • радіоактивні та вибухонебезпечні речовини
 • більше 4 вживаних пневматичних гумових шин;
 • більше 5 літрів алкогольних напоїв, понад 200 штук сигарет або 200 грамів тютюну чи інших тютюнових виробів;
 • більше 5 літрів нехарчової спиртовмісної продукції, нехарчового етилового спирту етилового спирту, що відноситься до алкогольної продукції;

Ввезення тварин і рослин в Білорусь дозволяється тільки при наявності відповідних ветеринарних і медичних свідчень.

ввезення в БілорусьВажливим аспектом при ввезенні товарів в Республіку Білорусь є маркування товару, а саме його складу. На етикетках в обов’язковому порядку повинні бути вказані всі інгредієнти та компоненти, які використовуються для виготовлення цього товару. При відсутності такої маркування, товар можуть не пропустити на білоруському кордоні.

Припустимо, якщо м’ясо упаковано згідно з всіма правилами та нормами (і не є свининою), але на самій виробничій упаковці відсутній склад або, навпаки, присутні заборонені компоненти — товар не може бути пропущений на територію країни.

Небажано також перевозити на територію Білоруської Республіки рослини в горщиках, різні насіння і саджанці різних культур. Прямої заборони ввезення їх не існує. Але згідно з законодавством, вся ця продукція в обов’язковому порядку підлягає фітосанітарному контролю, який займає досить тривалий час.

Весь товар, який входить в список заборонених для ввезення на територію держави, що не підлягає конфіскації співробітниками білоруської митної служби без відшкодування збитків.

По можливості всю заборонену продукцію знищують безпосередньо після конфіскації.

Читайте також:  Податки та податкова система в Білорусі

Додатково до вивезення заборонені:

 • дикоросла лікарська сировина;
 • лом і відходи чорних, кольорових і дорогоцінних металів, включаючи напівфабрикати та заготовки;

Правила ввезення та вивезення ліків

Для сильнодіючих та психотропних препаратів потрібен рецепт і виписка з медичної книжки із зазначенням назви та дозування, причому можна ввозити не більше 90 добових доз (для психотропних препаратів) і не більше триденної дози – для наркотичних препаратів. Заповнюйте митну декларацію і проходите митницю по червоному коридору.

При вивезенні не забудьте взяти з собою рецепт і витяг з медичної картки на ці ліки (повинні бути вказані назва ліків, дозування, добова доза).

Інших ліків можна брати не більше 5 упаковок кожного виду.

Як розрахувати держмито за перевищення норм

держмито за перевищення нормУ тому випадку, якщо не вийшло вкластися в безмитне ваговий показник товару – доведеться платити. Для того, щоб орієнтуватися в розмірі митного збору, необхідно знати систему його розрахунку.

Варіант 1. Поїздки відбуваються не більше 1 разу в 3 місяці. Товар відноситься до категорії подільних.

Розрахунок державного мита за перевищення встановлених норм ваги, при даній частоті поїздок, здійснюється наступним чином:

(Загальна вага – 25 кг) × 4 EUR

Розрахунок державного мита за перевищення встановлених норм вартості при частоті поїздок не більше 1 разу в 3 місяці:

(Загальна вартість – 500 EUR) × 0,3

Варіант 2. Поїздки відбуваються не більше 1 разу в 3 місяці. Товар відноситься до категорії неподільних.


Статті по темі