Меню Закрити

Переїзд у Білорусію на ПМП


Переїзд в іншу країну може бути обумовлений різними причинами: створення сім’ї з іноземним громадянином, пошук роботи за спеціальністю, зміна клімату і так далі. Починають громадяни з пошуку країни майбутнього проживання. Поговоримо про те, як іммігрувати з України у Білорусію на ПМП у 2020 році, якщо ви зупинилися в пошуку на цій затишній і безпечній країні.

Переїзд у Білорусію на ПМП

Як отримати ПМП

Переїзд в Білорусію на постійне місце перебування (ПМП), можливе кількома способами, необхідно вибрати найбільш підходящий, а також зібрати пакет документів для подачі заяви про проханні.

Умови отримання

Правила єдині для всіх іноземних громадян:

 1. Після отримання працевлаштування. У сусідній державі потребують хороших фахівців. Для повіту достатньо надати трудовий контракт, і це вже буде підставою поїздки на ПМП у Білорусь.
 2. Для проживання з рідними. Якщо родичі, які мають громадянство або дозвіл на проживання в Білорусі, дозволять переїхати в державу.
 3. Якщо укласти шлюбні відносини з громадянином іншої держави, процедура отримання постійного місця проживання прискориться.
 4. Вступ до ВНЗ. Щоб дозволили проживати в іншій державі, достатньо надати договір з вищим навчальним закладом.
 5. Інвестиції. Якщо зробити вкладення у розмірі не менше, ніж 150 тисяч євро, постійне проживання в ній гарантовано.
 6. При купівлі нерухомості. Це дає можливість міграції з рідної країни в РБ.

Після отримання посвідки на проживання (ПНП) і проживання там більше п’яти років, дозволено подати заяву для отримання громадянства.

Але є нюанс: має податися відмова від вже наявного українського, оскільки отримання другого громадянства виключено. Біженцям з іншої країни надається автоматично громадянство за умови, що свій статус вони будуть зберігати протягом семи років.

Дозвіл на перебування

Видається даний документ Департаментом громадянства та міграції при органах внутрішніх справ РБ. У разі реєстрації за місцем проживання на підставі договору про приймання на роботу (або контракту на навчання) взяти на себе всі формальності з оформлення дозволу може посадова особа приймаючої сторони.

Неповнолітнім громадянам України посвідка на проживання може бути видана через законного представника – батька чи опікуна.

Подавати прохання про видачу дозволу на перебування необхідно максимум через 30 днів після прибуття на територію республіки. По тривалості процедура розгляду заяви може зайняти близько двох тижнів.

Читайте також:  Реєстрація іноземних громадян в Білорусі

Здобувач буде сповіщений про прийняте рішення поштою згідно з реєстрацією. У разі позитивного результату він зможе легально перебувати в Білорусії протягом 90 днів з моменту прибуття. Таким чином, якщо за дозвільним документом українець звернувся після закінчення тридцяти днів після прибуття в країну, то дозволом буде дозволено перебувати в РБ ще 60 днів.

Перелік необхідних документів

Як отримати ПМП у БілорусіЯка б підстава не спонукала людину переїжджати та отримувати громадянство в Білорусі, їй необхідно доставити у Відділ по громадянству і міграції стандартні документи:

 • Закордонний паспорт претендента. Біженці та особи без громадянства не виконують цю вимогу у вигляді причин, які від них не залежать.
 • Документ, що підтверджує відсутність судимостей.
 • Медичний висновок про здоров’я претендента.
 • Невеликий автобіографічний нарис.
 • Копія паспорта.
 • Довідка про оплату держмита.
 • Фото (6 штук).
 • Свідоцтво оправі власності на житло в Білорусії (правовстановлюючі документи на нерухомість, договір оренди).
 • Поліс страхування.
 • Картка мігранта.

Вище означений набір паперів передається разом зі зверненням про видачу ПНП. З урахуванням мети імміграції в Білорусі можуть знадобитися додаткові матеріали та відомості, спираючись на які громадянин України бажає оселитися в Білорусі на ПМП.

ПМП для пенсіонерів та фінансово незалежних осіб

Пенсіонери отримують ПНП і ПМП по возз’єднанню з членами сім’ї, які мають громадянством РБ, та при наявності у пенсіонерів роботи в країні або коштів, достатніх, щоб жити та забезпечувати себе.

Пенсію претенденти отримують або українську, або українську і білоруську, яка належить їм за стаж роботи в СРСР і за робочий стаж в РБ після 1992 року.

Вибираючи українську пенсію після отримання ПНП, пенсіонери не можуть змінити свій вибір або передумати. Рішення приймається остаточне.

Витрати на переведення пенсії з України в РБ покривають компетентні органи двох країн, у разі якщо пенсіонер бажає отримувати українську пенсію на території Білорусі. Питаннями оформлення та переоформлення пенсії займається Управління з праці, зайнятості та соціального захисту.

Фінансово незалежні іноземці отримують ПНП і ПМП, якщо проінвестують державне підприємство і відповідно економіку країни у розмірі 150,000€.

Читайте також:  Особливості імміграції в Білорусь

Громадянство

Після 7 років проживання в країні по посвідці на проживання, українці мають право клопотати про отримання громадянства. Білорусь не підтримує подвійне громадянство, тому розгляд цього питання можливе тільки після припинення українського громадянства або надання гарантій про вихід з нього. З цих питань звертаються до диппредставництва України в Республіці.

Семирічний термін може бути скорочений або скасовано, якщо предками українця були білоруси. Передбачено, що питання про отримання дозволу на ПМП розглядається для українців 30 днів.

Клопотання і пакет паперів подаються за місцем реєстрації:

 • Заява та анкета встановленої форми.
 • 4 фото 30×40 мм.
 • Автобіографія.
 • Копія сторінок паспорта, на яких є позначки.
 • Копія сторінок ПНП з відмітками.
 • Свідоцтво про народження.
 • Копії всіх документів, які свідчать про громадянський стан заявника.
 • Довідка про склад сім’ї.
 • Паперу або довідки, що підтверджують джерело існування.
 • Папір від повноважного органу про вихід з громадянства або його припинення.
 • Квитанція про сплату мита за оформлення.

pmzh belorus

Якщо заявник заявляє, що він білорус та претендує на скорочення терміну перебування в країні для подання клопотання на громадянство, він докладає свідоцтва про народження хоча б одного з батьків, бабусі або дідусі, підходять копії сторінок паспортів зразка 1974 року з записами про національність.

Довідка про відсутність судимості дійсна протягом 3 місяців. В Україні її оформлення займає 1-1,5 місяці, тому підготуватися до подачі паперів варто заздалегідь. Розмір мита за розгляд клопотання про громадянство – 5 базових величин. Це становить близько 55 доларів. Базова величина регулярно змінюється.

Складності

Переїзд на ПМП до Білорусі має свої нюанси. Отримання документації у білоруській державі прив’язане до місця постійного проживання, де живе іноземець. Якщо відсутня власна нерухомість або родичі, які бажають оформити прописку, житло орендується. Тому потрібно укласти договір найму і сплатити суму за кілька місяців.

Слід враховувати, що на кордоні є правила ввезення продуктів, напоїв та одягу. Деякі заборонені товари можуть забракувати. У країні є бюрократія, але строки розгляду документів строго дотримуються. Якщо будуть проблеми з даними, вони повертаються для коригування.

Читайте також:  Реєстрація іноземних громадян в Білорусі

Позбавлення ПМП у Білорусі

Основними причинами, що дозволяють позбавити громадянина постійно жити в Білорусі, це зневажливе ставлення до Законів республіки:

 1. Перетин кордону на незаконних підставах.
 2. Порушення правил транзитних умов перебування в Білорусі.
 3. Будь-які дії, що забороняються Законом і безліч інших моментів.

Такий методом покарання, як вигнання з країни, може застосовуватися при адміністративні правопорушення.

До них також відносяться і підроблені документи з поданням недостовірної інформації. Після цього особа не зможе в’їхати на територію Білорусі від року до п’яти років.

Плюси та мінуси

Білорусь — прекрасна країна, яка справді може похвалитися своїми жителями. Місце для людей, які люблять постійність, певну частку спокою і працьовитість.

До плюсів можна віднести:

 • рівномірність життя;
 • низька злочинність;
 • соціальні гарантії.

Мінуси:

Висновок

Перед тим як виїхати жити в Білорусь з України, важливо розглянути плюси та мінуси, дізнатися про особливості життя в даній країні та заздалегідь підготувати документи для отримання посвідки на проживання. Хотіти жити в Білорусії значить погодитися на меншу у порівнянні з української оплату праці. Однак держава славиться низьким рівнем безробіття, розвинутою системою соціальних пільг, стійкою економікою і високим рівнем захисту прав людини. Здійснити переїзд в РБ громадянам України можна як за спрощеною системою, так і у звичайному порядку.


Статті по темі